Atsibodo nuolat ataugantys plaukai ant kūno? Išbandykite plaukų šalinimą lazeriu

2021-08-27, Pranešimas spaudai

Tamsūs plaukai ant moterų veidų ir kūno dalių yra gana nemaloni problema. Kai kurioms moterims tai lemia genai, o kitoms moterims padidėjęs plaukų atsiradimas yra hormonų disbalanso rezultatas. Dar visai neseniai pagrindiniais plaukų šalinimo metodais buvo: pešiojimas, skutimas, depiliacija vašku arba depiliacija elektra. Lazeris plaukų šalinimui pradėtas naudoti apie 1990 metus ir dabar jau tapo visų mėgiama procedūra.

Plaukų šalinimas lazeriu yra moderniausias ir saugiausias būdas pašalinti nepageidaujamus plaukus. Su jo pagalba galima greitai ir neskausmingai pašalinti plaukų perteklių ir pamiršti, kad reikia kasdien nusiskusti ar vaškuoti savo kojas ar rankas. Užtenka vos kelių procedūrų, o veido, kojų, pažastų, bikinio zonos oda visada taps lygi ir švelni.

Kiek procedūrų reikia, jei norima gero rezultato

Norint pasiekti gerų rezultatų, reikia atlikti keletą lazerinių procedūrų (4–6 kartus, kartais net 8–9 kartus), nes lazerio spindulys geriausiai veikia augančius plaukus, o tik apie 25–30% plaukų yra augimo fazėje būtent tuo momentu, kai atliekama procedūra.

  • Geriau į gydymą lazeriu reaguoja veido, pažastų ir bikini zonos plaukai, rankų ir kojų plaukai lazeriu naikinami kiek sunkiau. Pakartotinės lazerio procedūros beveik visam laikui pažeidžia plaukus, kad jie daugiau neatsirastų nenorimose vietose. Nors pastebėtas tam tikras plaukų augimas, jie auga daug lėčiau, ploniau ir mažiau, dėl to pasiekiamas norimas rezultatas. 

Norint pasiekti stabilių ir nuoseklių rezultatų, lazerio procedūrą reikia kartoti. Geras gydymo lazeriu rezultatas yra tuomet, kai atlikus visas gydymo procedūras, atauga iki 10% pirminių plaukų. Mokslu pagrįsto optimalaus lazerio chirurgijos dažnio nėra. Kartojimo procedūros dažniausiai atliekamos „kai reikia“, tai yra, kai matomi plaukai atauga ir norisi juos šalinti. Suplanuota procedūra paprastai atliekama kas 3–8 savaites plaukų šalinimo pradžioje.

  • Tarp procedūrų nerekomenduojama naudotis epiliatoriumi, pešioti plaukelių pincetu, vašku ar naudoti depiliacinius kremus. Plaukus galima šalinti tik skutimosi peiliukais. Rekomenduojamas intervalas tarp procedūrų: 4-8 savaitės.

Kuo ypatinga ši procedūra

Plaukų šalinimo lazeriu proceso metu kiekvienam pacientui nustatomi individualūs parametrai pagal paciento odos šviesumo tipą. Mūsų centras naudoja melanino matuoklį odos šviesos tipui nustatyti (prieš procedūrą). Tai prietaisas, kuris apskaičiuoja melanino koncentraciją odoje ir padeda tiksliai nustatyti lazerinės chirurgijos parametrus. Pirmiau nurodyti parametrai yra pagrįsti medicinos standartais, taikomais visame pasaulyje, siekiant užtikrinti geriausią efektyvumo ir saugumo santykį.

Šaldymas procedūros metu yra svarbus faktorius. Jis sumažina diskomfortą ir skausminius jutimus bei apsaugo odą nuo terminio pakenkimo.  Tam naudojami šaldantys paketai, šaldantys purškikliai, skaidrūs kontaktiniai šaldymo įrenginiai, atšaldytas oras.

Lazerinės procedūros yra visiškai nekenksmingos. Lazerio spindulys prasiskverbia į 4 mm gylį ir veikia tik plauko svogūnėlį, o toliau išsisklaido.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Per kiek laiko gaunate šeimos gydytojo konsultaciją?