Ką daryti, jeigu užsikimšo tualetas?

2021-08-27, Pranešimas spaudai

Viena iš pasitaikančių bėdų - užsikimšęs tualetas. Nors ir skamba visiškai nesudėtingai, nutinka atvejų, kai maža problema, tampa didžiulė, o jos sprendimo būdų reikia griebtis čia ir dabar. Numojimas ranka į santechnines problemas, laikui bėgant gali sukelti problemų ne tik su užsikimšusiu unitazu, bet ir dušu ir kriauklėmis, todėl delsti išties nereikėtų.

Prieš užsikimšimą

Tam, kad išvengtumėte užsikimšimo problemos, reikia nepamiršti nuolat pasirūpinti kanalizacijos vamzdžiais. Pirmiausiai reikėtų nemėtyti stambių atliekų, kurios gali laisvai užsikimšti siauroje vamzdžių sistemoje. Į unitazą gali patekti tik įvairūs skysčiai ir tirpus tualetinis popierius. Klaidinga būtų manyti, jog galima mesti virtuvinius vienkartinius rankšluosčius. Šie turi puikias savybes užsikimšimui. Nors ir tai yra popierius, bet jis nėra tirpus vandenyje, todėl geriau vienkartinį rankšluostį išmesti į šiukšlių dėžę.

Taip pat svarbu pasirūpinti ir kanalizacijos vamzdžių priežiūra. Specializuotuose parduotuvėse galite įsigyti specialių valymo priemonių, kurios padės palaikyti švarą vamzdynuose, neleisti jiems užsiteršti ir panaikinti kalkes. Šio tipo priemonės apsaugo ir nuo rūdžių, todėl galėsite džiaugtis ilgaamžišku vamzdynu. 

Jeigu nusprendėte įsirengti vonios kambarį, tuomet pagalvokite apie kokybiškas priemones, kad nereikėtų nuolat vargti su remontais. https://www.iris.lt/25-klozetai-bide siūlo tvarius unitazus, kurie nesukels jums rūpesčių ilgus metus, todėl galėsite džiaugtis kokybe, o ne kiekybe!

Pompa, soda ir viela - tradicija!

Išties esame girdėję būdų su kuriais galima efektyviai atkimšti užsikimšusį tualetą. Tiesa, jeigu problema yra tik atsiradusi, viskas vyks sklandžiai. Na, o jeigu šias priemonės norite panaudoti jau įsisenėjusiam užsikimšimui - gali ir nepavykti.

Pompa viena iš užsikimšusių vamzdžių problemos sprendėja. Šiuolaikinėje rinkoje jų yra įvairiausių, tačiau jums gali užtekti klasikinės - guminės pompos. Jų galima įsigyti įvairiuose parduotuvėse, todėl bėdos su atradimu - nebus. Pumpuokite tiek, kol pamatysite burbuliavimą ir atliekų iškilimą į paviršių. 

Kitas variantas yra kepimo soda. Ją sumaišykite su actu, druska ir karštu vandeniu. Į ⅓ puodelį acto, įpilkite tokį pat kiekį sodos. Šis tirpalas pradės putoti, todėl nedelskite ir supilkite į unitazą bei nuleiskite vandenį.

Paimkite drabužių pakabą (kuri yra pagaminta iš vielos), ištiesinkite ir išlankstykite kabliuko formą. Jį įstumkite į kanalizacijos angą ir iš jos ištraukite susikaupusius nešvarumus. 

Vienas iš sprendimų - tirpalai

Jeigu matote, kad situacija yra prasta, naudokite cheminius tirpalus, kurie gali padėti atkimšti „rimtesnio“ tipo atliekas. Nors ir sakoma, kad cheminiai tirpalai kenkia vamzdžiams (ypač, jeigu jie pagaminti iš plastmasės), retas jų naudojimas nesugadins sistemos. Geriausia tokią chemiją įpilti prieš einant miegoti ir, kad ji pastovėtų per naktį. Ryte nuleiskite vandenį ir pažiūrėkite, ar pavyko panaikinti užterštumą. Jeigu vis dėlto tualetas dar yra užsikimšęs - kreipkitės į santechnikus. 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?