,,Blizgės” Rygoje palaikė Lietuvos nacionalines rinktines

2013-09-13, Indrė VAITKUVIENĖ
MFK ,,Blizgės“ futbolo stadione.
MFK ,,Blizgės“ futbolo stadione.
Ilgai laukta kelionė į Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės varžybas užsienyje įvyko rugsėjo 6-ąją. Kelionėje ir varžybose dalyvavusios šilutiškės mielai pasidalijo įspūdžiais.


Konkursas, kuris dovanojo kelionę
Šilutės merginų futbolo komanda ,,Blizgės” prieš mėnesį dalyvavo judėjimo ,,Moterys už futbolą” organizuotame konkurse, kuriame reikėjo nufilmuoti trijų minučių vaizdo klipą. Klipe merginos turėjo sušokti U-19 rinktinės čempionato šokį pagal Marijono Mikutavičiaus dainą „Bliamba, juk aš tave myliu“. Organizatoriai konkursui atsiųstus filmukus talpino Facebook.com ir Lietuvos futbolo tinklapuose, kuriuose lankytojai galėjo balsuoti už labiausiai patikusį šokį. Paskutiniosiomis dienomis šilutiškės dar labiau panorėjo keliauti į Rygą, tad suskubo rinki taškus (facebook.com patinka/like).
Tapusios nenuginčyjamomis lyderėmis, ir surinkusios beveik 800 taškų/patinka, merginos laimėjo kelionę į Rygą.
 
,,Blizgės“ drauge pirmą kartą užsienyje
 
Šilutės futbolininkės dažnai keliauja į kitus Lietuvos miestus dalyvauti draugiškose turnyruose, tačiau kelionė į užsienį visoms kartu – buvo pirmoji. Iš Šilutės išvykusios 6 valandą ryto, „Blizgės“ iki Rygos autobusu važiavo penkias valandas. Lygiai po 24 valandų kelionės šilutiškės grįžo namo.
 
Žadėtas susitikimas su Lietuvos futbolininkais – neįvyko
 
Laimėjusioms nemokamą kelionę į Leituvos nacionalinės futbolo rinktinės varžybas Rygoje merginoms buvo pažadėtas ir susitikimas su mūsų futbolininkais. Nekantrumu ir su dideliu jauduliu lauktas susitikimas taip ir neįvyko. Rinktinės treneris nusprendė neblaškyti sportininkų prieš svarbias rungtynes.

Ši žinia, ko gero, labiausiai nuliūdino šilutiškes. Vos komandos trenerė ir įkūrėja pranešė merginoms, jog susitikimas su futbolininkais neįvyks, autobuse pasigirdo liūdnas klausimas: „Kodėl?! Tai kam mes taip anksti kėlėmės?..“.
 
Laisvą laiką „Blizgės“ išnaudojo kultūriškai
 
Kadangi susitikimas su futbolininkais buvo atšauktas, merginos nusprendė laisvą laiką išnaudoti susipažinimui su šios šalies kultūra. Ne paslaptis, kad Rygoje apstu muziejų ir kitokių lankytinų vietų. Iš gausybės siūlymų „Blizgės“ išsirinko du muziejus, kuriuos ir aplankė. Pirmasis, Rygos oro uosto pašonėje įsikūręs Rygos aviacinės technikos muziejus, kuris kūrėsi net keturis dešimtmečius. Muziejuje buvo galima apžiūrėti didžiausią už Nepriklausomų Valstybių Sandraugos (NVS) ribų tarybinės aviacinės technikos kolekciją.

Antrasis muziejus, kuriame apsilankė šilutiškės – Latvijos okupacijos muziejus. Baltijos valstybių okupacijos istorijos yra labai panašios, tačiau turi savo skirtumų. Dėl šios priežasties ir buvo nuspręsta susipažinti su „broliukų“ skaudžia istorija iš arčiau. Muziejaus ekspozicija pasakoja apie trijų (pirmosios sovietų, nacių ir antrosios sovietų) okupacijų metu vykusį gyvenimą Latvijoje.
 
Žinoma, merginos nepraleido progos pasivaikščioti Rygos senamiesčiu, iš arti apžiūrėti Latvijos nepriklausomybės paminklą bei linksmai praleisti laiką gražiai sutvarkytame senamiesčio parkelyje.
 
Po kultūrinės dienos kaimyninės valstybės sostinėje, merginos pradėjo ruoštis krepšinio ir futbolo varžyboms.
 
Į krepšinį su Latvijos lietuvių bendruomene
 
Ilgai svarstyti, kur komanda galės stebėti Lietuvos ir Latvijos krepšininkų akistatą, nereikėjo. Rygos senamiestyje sutikti lietuvaičiai iškarto suprato, kad „Blizgės“ - lietuvės, ir pakvietė merginas krepšinio varžybas stebėti drauge su Latvijos lietuvių bendruomene, viename iš viešbučių netoli futbolo stadiono. Pataupydamos balso stygas, bet negailėdamos energijos šilutiškės stebėjo, kaip lietuvaičiai krepšinio aikštelėje nugalėjo brolius latvius. Merginos pasakojo, kad ne vienas latvis juokais sakė: „Palaukite, kol susitiksime futbolo aikštėje...“. Linksmos ir pergalingai nusiteikusios „Blizgės“ pajudėjo į futbolo stadioną.
 
1000 futbolo sirgalių iš Lietuvos!
 
Artėjant prie stadiono, kuriame turėjo įvykti lietuvių ir latvių futbolininkų akistata, vis garsiau ir grėsmingiau skambėjo skanduojamas vardas – LIETUVA! Tai buvo ne kas kita, kaip futbolo sirgalių iš Lietuvos būrys. Apsiginklavę skanduotėmis, futbolo ir Lietuvos simbolikomis bei vėliavomis, sirgaliai centrine gatve žygiavo į stadioną.

Kaip bebūtų gaila, bet Lietuvos futbolininkams „ant žolės“ sekėsi ne taip gerai, kaip krepšininkams „ant parketo“. Kova su latviais buvo pralošta rezultatu 2:1. Vėliau visi ėmė juokauti, kad tarp lietuvių ir latvių – lygiosios. Mes latvius nugalėjome krepšinyje, latviai mus – futbole.
 
Šilutiškės susilaukė dėmesio
 
,,Blizgės“ nebūtų blizgės, jeigu nesublizgėtų. Taip dažnai juokauja Šilutės futbolininkės. Tačiau kiekviename juoke yra šiek tiek tiesos. „Tokios gražios ir dar futbolą žaidžiat?“, „Blizgės iš Šilutės?“. Tokių komentarų susilaukė merginos iš Šilutės. Negana to, ne vienas sirgalius priėjęs prie „Blizgių“ vartininkių, kurios dar ir aikštėje gali žaisti, prašė su jomis nusifotografuoti. Norą fotografuotis su šilutiškėmis skatino tai, kad merginos vienintelės visame futbolo stadione ant galvų mūvėjo kepuraitės-futbolo kamuolius, ant kurių puikavosi Lietuvos vėliavėlė. Vartininkės Ingrida ir Agnė susilaukė ne vieno siūlymo parduoti arba padovanoti savo kepuraites. Tačiau šilutiškės liko ištikimos sau ir kepuraičių niekam neatidavė.
 
MFK „Blizgės“ dėkingos savo vairuotojui už kantrybę, Lietuvos futbolo federacijai už galimybę išvysti rungtynes gyvai ir, žinoma, visiems už jų filmuką balsavusiems žmonėms, nes tik jų dėka ,,Blizgių“ komanda laimėjo konkursą bei šią nuostabią, pilną įspūdžių kelionę.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?