Metikas Marius Rudzevičius pasaulio U20 čempionate varžėsi įveikdamas alkūnės skausmą

2021-09-02, Bronius Mulskis
Marius Rudzevičius.
Marius Rudzevičius.

Pasaulio dvidešimtmečių (U20) lengvosios atletikos čempionate rugpjūčio 18-22 dienomis Nairobyje (Kenija) varžėsi ir 6 lietuvaičiai, tarp kurių įvykdęs atrankos normatyvą dalyvavo ir buvęs vilkytiškis Marius Rudzevičius (dabar Vilniaus Ozo gimnazijos sporto klasės mokinys, turintis 71,24 m asmeninį ieties metimo rezultatą).

Europos U20 čempionate M. Rudzevičius liko tik 18-as, nes beveik visą sezoną kamavo alkūnės trauma. Abejota, ar pasaulio čempionate tai nepasikartos. Kai dar liko ir be į Tokijo olimpiadą išvykusio trenerio, pritrūko ir kokybiškų treniruočių. Bet kvalifikacinėse varžybose Marius, kentėdamas skausmą, numetė ietį 67,51 m ir, pasiekęs 11-ą rezultatą, pateko į finalines varžybas. Jau tai jam daro garbę. Finale alkūnė neatlaikė staigių metimų, rezultatas vos 64,08 m.

Galutinėje įskaitoje M. Rudzevičius užėmė 10 -ą vietą. Kad ietis klastingas įrankis, parodė suomio Onni Ruokangus nesėkmė. Jis ietį nuskraidino tik 63,42 m, nors asmeninis rekordas – 73,06 m. Nepasisekė ir Slovakijos metikui Filip Domininkovič, kuris Europos čempionate nusviedęs ietį 73,06 m pelnė sidabro medalį, o Nairobyje tenkinosi 11-a vieta, nes jo rezultatas buvo kuklus – 64,03 m.

Galima teigti, kad M. Rudzevičiaus startas tokio rango varžybose geras. Jis rungėsi su 18 varžovų iš 14 šalių. Gal numatoma nauja sporto finansavimo sistema patrupins kiek ir jauniesiems lengvaatlečiams.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?