Metikas Marius Rudzevičius pasaulio U20 čempionate varžėsi įveikdamas alkūnės skausmą

2021-09-02, Bronius Mulskis
Marius Rudzevičius.
Pasaulio dvidešimtmečių (U20) lengvosios atletikos čempionate rugpjūčio 18-22 dienomis Nairobyje (Kenija) varžėsi ir 6 lietuvaičiai, tarp kurių įvykdęs atrankos normatyvą dalyvavo ir buvęs vilkytiškis Marius Rudzevičius (dabar Vilniaus Ozo gimnazijos sporto klasės mokinys, turintis 71,24 m asmeninį ieties metimo rezultatą).

Europos U20 čempionate M. Rudzevičius liko tik 18-as, nes beveik visą sezoną kamavo alkūnės trauma. Abejota, ar pasaulio čempionate tai nepasikartos. Kai dar liko ir be į Tokijo olimpiadą išvykusio trenerio, pritrūko ir kokybiškų treniruočių. Bet kvalifikacinėse varžybose Marius, kentėdamas skausmą, numetė ietį 67,51 m ir, pasiekęs 11-ą rezultatą, pateko į finalines varžybas. Jau tai jam daro garbę. Finale alkūnė neatlaikė staigių metimų, rezultatas vos 64,08 m.

Galutinėje įskaitoje M. Rudzevičius užėmė 10 -ą vietą. Kad ietis klastingas įrankis, parodė suomio Onni Ruokangus nesėkmė. Jis ietį nuskraidino tik 63,42 m, nors asmeninis rekordas – 73,06 m. Nepasisekė ir Slovakijos metikui Filip Domininkovič, kuris Europos čempionate nusviedęs ietį 73,06 m pelnė sidabro medalį, o Nairobyje tenkinosi 11-a vieta, nes jo rezultatas buvo kuklus – 64,03 m.

Galima teigti, kad M. Rudzevičiaus startas tokio rango varžybose geras. Jis rungėsi su 18 varžovų iš 14 šalių. Gal numatoma nauja sporto finansavimo sistema patrupins kiek ir jauniesiems lengvaatlečiams.