FK „Šilutė“ tęs kovą su stipriausiomis II lygos komandomis

2021-09-01

Šalies futbolo pirmenybių II lygos 1-ąjį ratą FK „Šilutė“ (treneris Svajūnas Česnulis) užbaigė namuose dviem pergalėmis. Rugpjūčio 18 dieną šilutiškiai užkūrė „pragarą“ legendinio Vilniaus klubo „Žalgiris“ C (vyr. treneris Gediminas Kontautas) jaunimui, nugalėdama svečius rezultatu 6:0, o 21 dieną įveikė Klaipėdos futbolo mokyklos (treneris Marius Komovas) auklėtinius – 3:2.

Prieš sezoną užsibrėžtas pamariškių tikslas po 1-ojo rato patekti į pajėgiausių lygos komandų dešimtuką įvykdytas su kaupu: surinkti 37 taškai, užimta 5-a vieta. Iškovota pergalių – 12, lygiųjų – 1, pralaimėjimų – 6, įmuštų–praleistų įvarčių santykis – 42-20.

Prieš rungtynes su sostinės „Žalgiriu“ C pamariškių treneris S. Česnulis sakė, jog reikia bent atsilaikyti, nepralošti, norint išsaugoti galimybes likti po 1-ojo rato pirmajame komandų dešimtuke, tai yra tarp II lygos elito. 2-ąjį ratą lygos komandos jau tęs suskirstytos pagal rezultatus į pirmą ir antrą dešimtukus. Šilutiškiai su Vilniaus „Žalgirio“ jaunimu žaidė 15-ojo turo nukeltas rungtynes. Pamariškiai išbėgo vejon itin kovingai nusiteikę, nes pergalė prieš garsiausio Vilniaus klubo pamainą, vilkinčią visiems puikiai pažįstamus dryžuotus žalios-baltos spalvos marškinėlius, taptų didele vidine žaidėjų paskata ir papuoštų „Šilutės“ istoriją. Tai padaryta. Valio pamariškiams!

Diena buvo kiek apniukusi, protarpiais nestipriai palynodavo. Pirmasis kėlinys prasidėjo abipusėmis komandų atakomis. Šilutiškiai, kaip jiems įprasta, bandė prasiveržti į vilniečių baudos aikštelę aikštės kraštais, ypač kairiuoju. Kelis kartus pavyko smūgiuoti į vartus, deja, kamuolys skriedavo virš skersinio. Savo šanso ieškojo ir vilniečiai, bandydami išnaudoti savo puolėjų greitį. Mūsiškiai gindamiesi klaidelių neišvengė, bet šiaip ne taip atsilaikyta. 18-ą žaidimo minutę pamariškių kapitonas Evaldas Užkuraitis (nr. 9) po kampinio iš arti smūgiu galva pakišo kamuolį po svečių vartų skersiniu – 1:0. Priešpaskutinę kėlinio minutę rezultatą padvigubino Algimantas Bačanskis (nr. 21) – 2:0.

Šilutiškiai, turėdami dviejų įvarčių persvarą, antrą kėlinį žaidė nebegniaužiami įtampos. Jie ramiau kontroliavo kamuolį, padaugėjo trumpų, tikslių perdavimų. Jauniesiems žalgiriečiams, patiems mėgstantiems panašų žaidimą, tai, matyt, buvo nemaloni staigmena. Pirmoje rungtynių pusėje aikštės šeimininkų tiesmukiškas puolimas ir spaudimas svečių nestebino, po to patys susikūrė kelias progas įvarčiams, bet jomis nepasinaudojo, o štai apdairesnis, lėtesnis provincijos komandos žaidimas vilniečius kažkiek išmušė iš žaidimo ritmo. Įgavę daugiau laisvės savo aikštės pusėje, svečiai ne ką benuveikė kitoje. Užtat šilutiškių deriniai virto įvarčiais. 55-ą žaidimo minutę antrą kartą pasižymėjo E. Užkuraitis – 3:0. Dar po poros minučių gražiausiu būdu įmuštas ketvirtas įvartis. E. Užkuraitis, priartėjęs su kamuoliu prie svečių baudos aikštelės, šaltakraujiškai įvertino situaciją, neskersavo kamuolio, o tiksliai perdavė atbėgančiam, nedengiamam Ernestui Razonui (nr. 19). Ernesto smūgis iš eigos buvo neatremiamas – 4:0. „Žalgirį“ C 87-ą ir 89-ą minutę pribaigė taiklūs Donato Surblio (nr. 12) ir Deivido Puodžiūno (nr. 14) smūgiai į vartus – 6:0. Po šios pergalės FK „Šilutė“ pakilo į 5-ą vietą.

Įtampa tvyrojo iki paskutinės rungtynių sekundės

Rugpjūčio 21 dieną „Šilutės“ gerbėjai tribūnoje žadėjo triuškinamą pergalę prieš Klaipėdos FM ekipą, tačiau pirmi greitą įvartį pirmą rungtynių minutę galėjo įpliekti klaipėdiečių puolėjas, gavęs ilgą perdavimą ir smūgiavęs nedengiamas. Vartininkas Artūras Normantas (nr. 1) koja nukreipė kamuolį už galinės linijos. Šis epizodas uždavė toną visoms rungtynėms. Uostamiesčio futbolininkai įrodė, kad komandos užimama žemesnė 17-a vieta turnyrinėje lentelėje dar automatiškai nereiškia, jog nugalės gerokai aukščiau stovintis klubas. Tiesa, pamariškiai laimėjo, bet sunkiai. Mūsiškiai du kartus pirmavo pirmame kėlinyje, bet svečiai nedelsdami išlygindavo rezultatą. 16-ą rungtynių minutę šilutiškių puolėjas Darius Paldauskas (nr. 13) išveda komandą priekin – 1:0. 24-ą minutę klaipėdietis Paulius Rinkevičius (nr.36) išlygina rezultatą – 1:1. 26-ą minutę Algimantas Bačanskis (nr. 21) persveria rezultatą „Šilutės“ naudai -2:1, bet 31-ą minutę varžovų futbolininkas Enrikas Žukauskas (nr. 10) nubaudžia suklydusius šilutiškius – 2:2. Tokiu rezultatu baigėsi pirmasis kėlinys.

Po pertraukos „Šilutės“ treneris S. Česnulis keičia kelis futbolininkus. Šilutiškiai spartina žaidimą ir 56-ą minutę E. Razonas muša, kaip vėliau paaiškėjo, lemiamą įvartį – 3:2. Rezultatyvų perdavimą kulnu atliko E. Užkuraitis. Klaipėdiečiai, iki paskutinės minutės skatinami savo trenerio, veržėsi priekin lyginti rezultato. Pakvipo įtampa. Pamariškiai, apimti jaudulio, turėjo vargo gindamiesi. Svečiai, sutelkę jėgas puolimui, paskutinę žaidimo minutę galėjo būti nubausti, bet E. Užkuraičio iš dėkingos pozicijos spirtas kamuolys praskriejo virš vartų. „Šilutė“ šventė pergalę – 3:2.