Jono Piekauto triumfas: viename turnyre du pirmos vietos medaliai

2021-09-03

Turnyre „Druskininkų vasara“ kartu varžosi 50-mečiai ir 70-mečiai mažosios raketės mėgėjai. Šilutės stalo teniso klubo „Varmas“ vadovas, 77-erių Jonas Piekautas nugalėjo abiejų amžiaus grupės konkurentus, o finale prieš jį neatsilaikė net 20 metų jaunesnis kaunietis. J. Piekautas iškovojo absoliutaus čempiono titulą.

J. Piekautas su mažąja rakete nesiskiria 50 metų. Tiesa, turėjo apie 15 metų pertrauką, bet vėl sugrįžo. Pirmus žingsnelius prie žaliojo stalo žengė būdamas Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos penktoku. Tam sudomino klasės auklėtojas, a.a. Sigitas Urmulevičius, pats gerai žaidęs stalo tenisą. Anot J. Piekauto, taip iš padykusio paauglio tapo geru mokiniu, sportininku, net treneriu. Jis išugdė šilutiškį Matą Vilką, kuris yra daugkartinis Lietuvos stalo teniso čempionatų prizininkas, šalies rinktinės narys, šiemet laimėjęs sidabro medalį. J. Piekautas yra neformalaus vaikų švietimo būrelio Traksėdžiuose vadovas, atiduoda tam daugiau laiko ir meilės, nei reikalauja programa.

Turnyre „Druskininkų vasara“ dalyvauja 32 kviesti stalo teniso veteranai, kuriems penkiasdešimt bei vyresni. Kartu burtus traukia ir septyniasdešimtmečiai. Pastarosios grupės nugalėtoju tampa aukščiausią vietą bendrose varžybose užėmęs stalo tenisininkas. Išaiškinamos visos vietos. Žaidėjas, pralaimėjęs pirmą partiją, dar turi galimybių pataisyti padėtį ir užkopti ant trečios vietos pjedestalo.

Pirmą susitikimą J. Piekautas žaidė su V. Lakiu iš Šalčininkų ir laimėjo rezultatu 3:0. Antra Jono „auka“ – V. Rutkauskas (Utena), pasižymintis kamuoliuko pjovimais ir aštriais smūgiais dešine raketės puse. Krito ir uteniškis – 3:0. J. Piekauto nesustabdė ir šiaulietis Š. Gulbinas, naudojantis raketę, kurios abi puses dengia „dantukai“. Kadangi J. Piekautas pats kultivuoja kombinacinį žaidimo stilių, tai šiauliečio barjerą įveikė užtikrintai – 3:0. Ši pergalė išvedė Joną į pusfinalį, kur laukė penkiasdešimtmetis varžovas, kairiarankis A. Pankov (Elektrėnai), anksčiau seniūnijų varžybose du kartus nugalėjęs J. Piekautą. Aišku, elektrėniškis manė ir šį kartą švęsiantis pergalę prieš pamariškį. Apsiriko.

J. Piekautas žaidė labai susikaupęs ir laimėjo be problemų – 3:0. Finale J. Piekautas pateikė didžiausią staigmeną: rezultatu 3:1 įveikė dvidešimt metų jaunesnį kaunietį, aštrų gynėją Antaną Demikį. Daugelis dalyvių prognozavo pergalę kauniečiui. Neatspėjo. J. Piekautas tapo dviejų amžiaus grupių čempionu, iškovojo du aukso medalius, jam atiteko ir Seimo nario Roberto Šarknicko įsteigti prizai laikrodžiai, taip pat jo parašyta knyga „Šarkos sielos šauksmas“.

Laisvalaikiu turnyro dalyviai žavėjosi Druskininkų dainuojančiais fontanais. J. Piekautas apgailestavo, kad panašių grožybių neturi vandenų kraštas pamarys. Pasak Jono, vietos politikai turėtų baigti tarpusavio rietenas, susivienyti ir triūsti kraštiečių ir krašto naudai. Nedidelis Rietavas pasistatė erdvius sporto rūmus, nors neturi nė vienos vedančios sporto šakos, kai štai Šilutė garsi lengvaatlečiais, sunkiaatlečiais, boksininkais, dziudo mėgėjais, rankų lenkėjais, stalo tenisininkais, deja, tokiu sporto kompleksu pasigirti kol kas negali.