Posėdyje išspręstas vietų trūkumas lopšelyje-darželyje

2021-09-01, Pagėgių savivaldybės informacija
Vaiko gerovės komisijoje diskutuota apie vietų trūkumą Pagėgių lopšelyje-darželyje. Renaldo Malycho nuotr
Vaiko gerovės komisijoje diskutuota apie vietų trūkumą Pagėgių lopšelyje-darželyje. Renaldo Malycho nuotr

Rugpjūčio 25 dieną į Pagėgių savivaldybės posėdžių salę rinkosi Vaiko gerovės komisija. Be einamųjų klausimų diskutuota ir apie susidariusią situaciją dėl vietų trūkumo Pagėgių lopšelyje-darželyje.

Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. ikimokyklinis ugdymas tampa privalomas vaikams, augantiems socialinės rizikos sąlygomis. Padidėjus poreikiui, Pagėgių savivaldybės lopšelis-darželis dėl vietų stygiaus neturi galimybės priimti 20 tėvų prašymų. Komisijos posėdyje dalyvavęs mero pavaduotojas Edgaras Kuturys ir administracijos direktorius Virginijus Komskis teigė, kad jau kuris laikas iš sunerimusių tėvų gauna nusiskundimus dėl vietų trūkumo darželyje.

– Į mane jau ne kartą kreipėsi tėvai ir prašė rasti galimybę vesti vaikus į darželį. Pilnai juos suprantu, jie žmonės dirbantys ir neturi kam palikti savo atžalų. Todėl turime rasti sprendimą, kaip šią problemą išspręsti, – kalbėjo mero pavaduotojas. Jis teigė, kad kitose savivaldybėse tėvams, negaunantiems vaikams vietos darželyje yra mokama kompensacija.

Administracijos direktorius V. Komskis sutiko, kad problema aktuali ir sprendimo reikia ieškoti čia ir dabar, bei pritarė siūlymui įkurti naują vaikų grupę.

Po ilgų diskusijų priimtas sprendimas įkurti dar vieną grupę, kad būtų patenkinti visų pageidaujančių lankyti Pagėgių lopšelį-darželį poreikiai. Anksčiau planuota gimnazijos priešmokyklinukų grupei patalpas skirti lopšelyje darželyje, tačiau užvakar nutarta, kad šešiamečiai vaikai įsikurs Algimanto Mackaus gimnazijoje. Taip Pagėgių lopšelyje-darželyje bus įkurta nauja darželinukų grupė.

Kiek vėliau mero pavaduotojas E. Kuturys, administracijos direktorius V. Komskis ir Švietimo, kultūros, sporto ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Virginija Sirvidienė apsilankė Algimanto Mackaus gimnazijoje. Pasidomėta, kaip vyksta pasiruošimas naujiesiems mokslo metams, apžiūrėtos patalpos, kuriuose įsikurs priešmokyklinės ugdymo grupės vaikai.

Gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas teigė, kad vyksta intensyvūs pasiruošimo darbai, tvarkomos klasės, montuojamos pertvaros, daroma viskas, kad būtų užtikrintas mokinių saugumas.

– Laukia įdomūs ir pilni iššūkių metai, bet susitvarkysime, – įsitikinęs gimnazijos vadovas.

E. Kuturys pastebėjo, kad mokykloje dar nėra sumontuota tvora, kuri turi užtikrinti pradinukų saugumą, mat mokymo įstaiga yra šalia judrios gatvės. Tvoros pirkimas atliktas dar pavasarį, o iki Naujųjų mokslo metų liko savaitė.

– Taip, su tvora šiek tiek turime problemų. Dėl išaugusios metalo paklausos visoje Europoje ėmė strigti gamyba ir logistika, tačiau tiekėjai pažadėjo, kad tvorą gausime šios savaitės pabaigoje arba kitos savaitės pradžioje, – patikino V. Navickas.

Naujuosius mokslo metus Algimanto Mackaus gimnazijoje pasitiks 440 mokinių ir 14 priešmokyklinukų.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!