Saugų vaikų darželiui – jau 50 metų!

0000-00-00, Gerda BELOKOPYTOVA
Mažieji darželio auklėtiniai.
Mažieji darželio auklėtiniai.

Vasario 13 dienos rytą Saugų vaikų darželyje buvo ypatingas sujudimas – tądien vyko darželio 50-ties metų gyvavimo jubiliejus. Kiek daug per tuos metus įvyko, kiek daug mažųjų saugiškių išleista į mokyklą. Šventinę dieną darželyje skambėjo ne tik mažųjų dainos, bet ir kolegų iš viso rajono ir net kaimyninės Latvijos sveikinimai. Nuoširdi, kupina gerumo ir puikios nuotaikos – tokia buvo Saugų vaikų darželio šventė.

Sekant istorijos pėdomis

Susirinkusiųjų būrį su darželio istorija supažindino šios įstaigos direktorė Virginija Užpurvienė. Saugų vaikų darželio istorijos pėdos pradėtos minti tolimaisiais 1964 metais. Privačiame name atidarytoje įstaigoje sudaryta viena grupė, kurią lankė 15 vaikų. Pastatas nebuvo pačios geriausios ir gražiausios išvaizdos, tačiau auklėtiniams jis buvo mielas, juk jame prabėgo pirmosios jų savarankiško gyvenimo dienos. Po 22-ejų metų, 1986-aisiais, pastatytas tipinis 4 grupių darželio pastatas, o nuo tų metų sausio mėnesio jame atidarytos 3 grupės: lopšelio, priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų.

„Šitas darželis ir anuomet, ir dabar yra labai reikalingas Saugoms. Jau yra laukiančių ateiti. O jų ateis tiek pat, kiek ir šį pavasarį išeis – apie 10–14 vaikų“, - kalbėjo darželio direktorė.

Artėjant jubiliejinei šventei, V. Užpurvienė surado buvusius auklėtinius, kurie noriai pasidalijo savo prisiminimais iš darželio laikų. Štai dabar Amerikoje gyvenanti saugiškė Aušrinė Būtvytytė-Širvinskienė rašė: „Saugų vaikų darželį lankiau nuo 1968 iki 1971 metų. Kaip šiandien prisimenu tą „toli“ už bažnyčios įsikūrusį vaikų darželį. <...> Darželio šeima buvo mūsų antroji šeima, pilna didesnių ir mažesnių brolių bei sesių. Su jais mes kūrėm spektaklius, dainavom, piešėm, mokėmės pirmų raidelių. Net šiandien veidą nupiešia šypsena prisiminus „Dviejų gaidelių“ inscenizaciją, kur gaideliai buvo mano brolis Gediminas ir Urbonų Rimas, o vištelės, aišku, mes su sese <...>“.

V. Užpurvienė susirinkusiesiems paruošė kupiną nuoširdžių prisiminimų pristatymą, pripildytą nuotraukų. Jose užfiksuotas dabar jau istorija tapęs darželio gyvenimas – šventės, vykdoma veikla, auklėtiniai, auklėtojos ir t. t.

Gėlių žiedais jubiliejinės šventės metu apdovanota pirmoji senojo darželio vedėja Adelė Burzdienė, pasveikintos ir auklėtojos senjorės bei buvusios darželio darbuotojos.

Darželis šiandien

Šiuo metu Saugų vaikų darželį mišrioje priešmokyklinio ugdymo grupėje „Vabaliukai“ lanko 14 priešmokyklinio amžiaus ir 6 ikimokyklinio amžiaus vaikai. O mišrią ikimokyklinio amžiaus grupę „Saulutės“ – 16 ikimokyklinio ir 4 lopšelio amžiaus vaikai. Šventiniame renginyje šie mažieji darželio ugdytiniai ne tik šoko ir dainavo, bet ir eiles deklamavo. Scenoje pasirodė ir Saugų J. Mikšo pagrindinės mokyklos šokėjai bei merginų choras. Juk šie vaikai kadaise taip pat bėgiojo šios įstaigos koridoriais.  

O koks gimtadienis be pyrago? Auklėtojos mažiesiems savo ugdytiniams paruošė gardžiai kvepiančius pyragus.

Tiesa, tądien iš gausiai susirinkusiųjų svečių sulaukta daugybės ypatingų sveikinimų, linkėjimų ir dovanų. Į saugiškių šventę kartu pasidžiaugti atvyko ir kolegos iš Šilutės darželių, taip pat kaimynai iš Saugų, Priekulės ir net Liepojos. Darželio darbuotojams padėkas įteikė Šilutės r. savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vida Nemanienė.

Paimti už rankos mažą žmogutį ir vesti jį per gyvenimą – išskirtinė privilegija ir atsakomybė.  O štai Saugų vaikų darželis – vienas seniausių visame Šilutės rajone ir naudodamasis šia išskirtine privilegija atsakingai į tolimesnį gyvenimą išleidžia ne vieną dešimtį mažųjų seniūnijos gyventojų.

 


Foto galerija

Mažieji darželio auklėtiniai.Gėlių žiedais apdovanota pirmoji Saugų darželio vedėja.Saugų vaikų darželio direktorė V. Užpurvienė.Nepamiršta pasveikinti šventėje dalyvavusių darbuotojų senjorių.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad žydų bendruomenei perduodami pastatai prestižinėse miestų vietose?