K. Mačijauskas: „Gautas pamokas reikia išmokti“

2021-09-06, Sergėjus Gvildys
K. Mačijausko šeimoje dar tik kuriamos šeimos tradicijos.
K. Mačijausko šeimoje dar tik kuriamos šeimos tradicijos.
Krepšinyje, kaip ir daugelyje sporto šakų, sportinis amžius skaičiuojamas ne kalendoriniais metais, o sezonais. Jau ketvirtąjį sezoną su Šilutės miesto reprezentacine krepšinio komanda darbuojasi Kęstutis Mačijauskas. Tad dar gerokai iki naujo sezono pradžios pasitaikė proga pašnekinti „Šilutės“ krepšinio komandos vyriausiąjį trenerį. Jo krepšinio aikštelėje dėliojamo žaidimo filosofija nekinta.

Dar starko nepagavo

Visi, kas nors truputį pažįsta Kęstutį, žino trenerio aistrą žvejybai. Jis, suradęs valandėlę laisvesnio laiko, čiumpa meškeres ir sėdi ant vandens telkinio kranto. Šiemet, vasaros atostogų laikotarpiu, Kęstutis pasišventė starkio žvejybai. Jam sekėsi gaudyti šlakius, upėtakius, lydekas, tačiau starkio taip ir nepavyko ištraukti.

Treneris girdėjo kalbų, kad šių žuvų mažėja. Kalbama, kad po kelerių metų starkis gali atsidurti ir Raudonojoje knygoje. Artėjant krepšinio sezonui žvejybai skirtas laikas sumažės, tad kompensuoti nesėkmingą starkio žūklę treneris tikisi pergalėmis krepšinio aikštelėje.

Branduolys suformuotas

Pasirengimą naujam sezonui su krepšininkais pradėjo rugpjūčio viduryje. Nors krepšininkų kontraktai įsigalioja nuo rugsėjo pradžios, tačiau jie sutiko pradėti treniruotes dviem savaitėmis anksčiau. Tokiu komandos narių požiūriu treneris nuoširdžiai džiaugiasi.

Pasak K. Mačijausko, komanda sėkmingai sukomplektuota aštuoniasdešimčia procentų. Treneris dar ieško aukšto žaidėjo bei krepšininko, galinčio užpildyti spragą gynėjų gretose. Pokalbio su treneriu metu sužinome, kad pasirašyta sutartis su gerai pažįstamu pamario krašto sirgaliams gynėju Andriumi Gaidžiu. Pastarasis krepšininkas, praėjusį sezoną paklajojęs po Žemaitijos kraštą, sugrįžta į Šilutę kaip toje žinomoje dainoje.

Kęstutis pasidžiaugė, kad komandos komplektavimo procesas vyksta atsižvelgiant į trenerio pageidavimus. Jau suformuotas pagrindinis komandos branduolys. Tai Valdas Vasylius, Linas Lekavičius, Mykolas Dieninis ir Tadas Poška. Prie jų jungiasi du juodaodžiai žaidėjai, iš kurių vieną jau pažįstame – Ibrahim Sylla.

Pirmenybė šilutiškiams

Kalbėdamas apie žaidėjų paieškas vyr. treneris paminėjo, kad pastaruoju metu krepšininkų rinkoje mažėja laisvų lietuvaičių. To priežastimi tampa užsienio klubai bei sudarinėjamos sutartys tarp dviejų lygų, kuomet krepšininkas turi kontraktą su Lietuvos krepšinio lygos klubu, bet žaidžia žemesnėje NKL lygoje. Panaši situacija yra ir su Ernestu Sederevičiumi, pastaruosius sezonus vilkėjusio „Šilutės“ marškinėlius, pažymėtus dvyliktuoju numeriu. Krepšininkas pasirašė naują sutartį su Utenos „Juventus“ klubu, tačiau dar aukščiausioje lygoje nežais, o bus paskolintas vienai NKL komandų.

Kurioje komandoje žais Ernestas, dar neskelbiama, tačiau, redakcijos žiniomis, tikėtina, kad jis gali persikelti į Šakius. Todėl esant tokioms aplinkybėms krepšinio žaidėjų rinkoje, greičiausiai „Šilutės“ gretose išvysime trečią legionierių. Nežiūrint į visas kliūtis rinkoje, Kęstutis teiktų prioritetus Šilutės krašto krepšininkams. Taip pat jis žvalgosi ir į krepšinio mokyklos auklėtinius, kurie galėtų tobulėti.

Vengs nemalonių situacijų

Treneris dar pažymėjo, kad praėjusiame sezone gautas pamokas reikia išmokti. Situacijoje, kuomet vienas komandos lyderių gali persikelti į turtingesnį klubą, atsidurti yra nemalonu. Taip nutiko praėjusiame sezone, kai Jonavos klubas išpirko iš pamario ekipos svarbų aukštaūgį. Šio sezono sutartyse jau numatyta didesnė išpirkos suma, kuri darys įtaką kitų pasirinkimui ir galimai pavyks išsaugoti visas žaidimo grandis. Net jei ir nepavyktų išsaugoti žaidėjo, tai vis tiek komandai atitektų didesnė pinigų suma, kuri leistų operatyviai užpildyti laisvą poziciją geresniu žaidėju.

Pasak K. Mačijausko, labai nemalonios tokios netektys sezono viduryje ir paveikia psichologiškai visą komandą. Tad viliamasi, kad tokiais piniginiais saugikliais pavyks apsisaugoti.

Braižas nesikeis

Kalbant apie tikslus, K. Mačijauskas buvo atviras. Tikslai yra dvejopi ir priklausys nuo lygos rungtynių organizavimo. Jei turėsime praėjusio sezono patirtį ir teks žaisti tuščiose salėse, tikslai keliami vieni. O jei vis tik rungtynėse bus žiūrovai – tikslai visuomet bus aukštesni. Atsižvelgiant į esamą situaciją, klubo vadovybė vyr. treneriui kelia užduotį įsitvirtinti tarp aštuonių geriausių lygos komandų. Kęstutis sau kelia dar aukštesnių tikslų – kuo daugiau laimėti. Sprendžiant iš to, kad jis renkasi greitus ir fiziškai stiprius bei gerai atakuojančius krepšininkus, galime jau suprasti, kad firminis patiekalas krepšinio aikštelėje išliks.

Tiesa, kas nežino K. Mačijausko firminio „patiekalo“, pasakysime – tai uraganinis puolimas. Būtent tokio, greito puolimo pagrindu, yra grindžiama trenerio K. Mačijausko krepšinio filosofija.

Pasiruošimo ciklui K. Mačijauskas teikia ypatingą dėmesį. Pasiruošimo metu bus stengiamasi sužaisti kuo daugiau draugiškų rungtynių. Jau susitarta, kad rugsėjo 6 dieną bus žaidžiamos pirmos draugiškos rungtynės su Panevėžio „Lietkabelio“ komanda.

Vyr. treneris minėjo, kad bus siekiama sužaisti su keliomis LKL čempionate rungtyniaujančiomis komandomis. Iš viso suplanuota sužaisti ne mažiau dešimties draugiškų rungtynių. O kad ruoštis reikia, parodo kasmet stiprėjanti nacionalinė krepšinio lyga. Ateinantį sezoną prognozuoti lygos favoritus sudėtinga. Pažvelgus į komandos sudėtis nesunku suprasti, kad mūšiai krepšinio aikštelėje gali būti nuožmūs. Tokios atkaklios kovos čempionatą daro įdomesniu ir patrauklesniu.

Tėviškėje mieliausia

Pasak K. Mačijausko, jo šeima nelieka nuošalyje, čia krepšinis yra tikrai ne paskutinėje vietoje. Tai buvo galima stebėti ir Šilutės gatvės krepšinio lygos pirmenybėse, organizuotose vasaros atostogų metu. Tuomet Kęstučio šeima buvo kartu su šeimos galva renginyje.

Ir auganti dukrytė Uma jau supranta, ką veikia jos tėtis. Tik savo emocijas ji kol kas išreiškia plojimais ir šypsena. Nors tradicijoms Mačijauskų šeimoje dar tik ieškoma užuomazgų, tačiau viena tradicija jau galima pasidžiaugti. Tai sekmadieniniai pasisėdėjimai pas Kęstučio mamą. Ji tuomet vaišina virtomis bulvėmis su lupyna ir troškintais kopūstais su rūkytais šonkauliukais. Tai bene mėgstamiausias jaunųjų Mačijauskų patiekalas.

Nors šeimos pagausėjimo neplanuoja, bet tikrai norėtų padovanoti Lietuvai dar vieną krepšininką, atviravo K. Mačijauskas. Na, o Kęstučiui ateinantis krepšinio sezonas - jau ketvirtasis Šilutėje, o kur po jo suks trenerio kelias, to dar ir jis pats nežino. Tačiau tikrai žinoma, kad tėviškės trauka yra stipriausia. Tai „Šilutės“ vyriausiasis treneris pripažįsta besąlygiškai.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar manote, jog teisingai pasirinkote nepriklausomą elektros tiekėją?