Šilutėje geriausiai žaidė tauragiškiai, o šilutiškiai - antri

2021-09-08
FK „Šilutės veteranas“ rinktinė – turnyro organizatoriai ir antros vietos laimėtojai.
FK „Šilutės veteranas“ rinktinė – turnyro organizatoriai ir antros vietos laimėtojai.

Šilutės stadione rugpjūčio 28 dieną surengtas 25-asis veteranų mažojo futbolo turnyras, skirtas legendinio Lietuvos futbolininko Leonido Chomičiaus atminimui, kuris tolimais 1938 metais stažavosi garsiausiame Škotijos Glazgo „Seltiko“ klube, o vėliau savo gyvenimą surišo su Klaipėda ir Šilute. Turnyre dalyvavo 6 komandos.

Finalinėse rungtynėse dėl pirmos vietos susitiko FK „Šilutės veteranas“ (vadovas Saulius Malinauskas) ir Tauragės FK „Tauras“ (vadovas Virginijus Bubulas) bendraamžiai. Svečiai žaidė darniau, šilutiškiai pralaimėjo rezultatu 1:3 ir liko antri. Irgi šaunus pasiekimas, nes aplenktos Vilniaus, Marijampolės, Kybartų, Plungės komandos.

Turnyro dalyvius pasveikino VšĮ „Šilutės sportas“ futbolo vadybininkas Romualdas Taršauskas ir garbės svečias, L. Chomičiaus sūnus Valentinas, buvęs žinomas vartininkas. Tradicinį renginį rėmė Klaipėdos futbolo federacija, Šilutės rajono savivaldybė, UAB „Šilutės polderiai“ (Arūnas Jagminas), VšĮ „Šilutės sportas“, Saulius Malinauskas, rusniškis Eugenijus Kolpertas, beje, šilutiškių komandos puolėjas.

Buvo žaidžiama aštuoni prieš aštuonis, du kėlinukai po 15 minučių. Dalyvių amžius: nuo 35-erių metų. Šešios komandos suskirstytos į dvi grupes po tris. Grupių nugalėtojos varžėsi dėl pirmos vietos ir didžiosios taurės, kurią dėl gražumo smailūs liežuviai pavadino „tarpkontinentine“. Komandos, grupės varžybose likusios antros, finale kovojo dėl trečios vietos, o grupių trečiosios ekipos aiškinosi, kuri džiaugsis penkta vieta, o kuriai teks turnyro autsaiderio vaidmuo. Bet, pasakysime iš anksto, taurių, prizų, dovanų užteko visoms komandoms. Turnyro teisėjai: Marijus Jazbutis ir Nerijus Giedraitis. Vienu metu vejoje, padalintoje į dvi aikštes, vyko dvejos rungtynės. Oras buvo lyg organizatorių užsakytas: saulutė švelniai šildė, bet nekepino. Niekas netrukdė ekipoms duoti garo. Ir davė.

Šilutiškių staigmena – grupės nugalėtojai

„Šilutės veterano“ (Saulius Malinauskas, Arūnas Trakšelis, Jurijus Užkuraitis, Julius Užkuraitis, Svajūnas Česnulis, Eugenijus Kolpertas, Linas Gedvila, Artūras Skikas, Mantas Šedys, Nerijus Šeputis, Jonas Jaunius) laukė dvikovos su Plungės „Babrungu“ (vadovas Adomas Zamolskis) ir Marijampolės komanda. Kas nežino, kad žemaičiai kūliais versis, kad tik viršų paimtų, o suvalkiečiai irgi nepėsti, moka su kamuoliu apsieiti, pagudrauti. O ką prieš pamariškiai? Jų koziriai – vienybė, kovingumas, stiprūs smūgiai iš toli. Tik gaila, kad tą dieną vieno „artileristo“ komandai trūko.

Šilutiškių aistruoliai pasigedo Roberto Šmito. Jis tikrai būtų sustiprinęs komandą. Ką bepadarysi, atsirado proga pasireikšti kitiems. Deja, per pirmas rungtynes su „Babrungu“ įvarčių neįmušta - 0:0. Pamariškiai ir žemaičiai išsiskyrė taikiai. Po to marijampoliečiai šventė kuklią pergalę prieš žemaičius – 1:0. Įvartį pelnė Regimantas Račkelis. Suvalkiečiai tapo grupės lyderiais. Rungtynėse su šilutiškiais jiems pakako lygiųjų.

Aikštės šeimininkų toks scenarijus netenkino: reikėjo pergalės. Ir jie ją iškovojo – 3:1. Pirmą įvartį, suklaidinęs dengėją, įpliekė S. Česnulis, rezultatą padvigubino Julius Užkuraitis, o trečią įvartį įmušė L. Gedvila. Bėgant paskutinėms rungtynių sekundėms suvalkietis Žydrūnas Kirvaitis sušvelnino rezultatą – 3:1. Bent tokia paguoda. Suvalkiečiai prakišo, bet ir mūsiškių vartininkui A. Trakšeliui prisiėjo atmušti koja kelis pavojingus varžovų smūgius, kai šie bandė apgulti pamariškių vartus.

Grupės varžybų rezultatai: FK „Šilutės veteranas“ – 1 vieta, 4 tšk., Marijampolė – 2 v. 3 tšk., FK „Babrungas“ – 3 v. 1 tšk.

Antroje grupėje triumfavo Tauragės FK „Tauras“ senjorai, vienodu rezultatu 2:0 nugalėję Vilniaus (vadovas Jurij Pestov) ir Kybartų FK „Sveikata“ (vadovas Nerijus Demenius) komandas. Tauragiškių gretose pasižymėjo tris įvarčius pelnęs Vidas Keserauskas, vieną įvartį į vilniečių vartus įmušė Tomas Šveikauskas. Vilniečiai sutriuškino Kybartų komandą rekordiniu rezultatu – 9:0. Pastarieji teisinosi, jog į Šilutę atvažiavo ne stipriausios sudėties, nes nemažai pajėgių žaidėjų gydosi traumas.

Kaip ten bebūtų, ne jie patyrė visišką fiasko, nes rungtynėse dėl 5-6 vietų netikėtai nugalėjo FK „Babrungą“ – 2:0. Įvarčius pelnė Šarūnas Litvinas ir Mantas Akucevičius. Kybartiškiai labai džiūgavo kažkiek atsitiesę ir užleidę autsaiderio vietą apstulbusiems plungiškiams.

„Taurui“ triumfą atnešė apdairus žaidimas

Rungtynėse dėl trečios vietos Vilniaus komanda pranoko varžovus iš Marijampolės tikslesniais kamuolio pardavimais, greitesniais deriniais. Be to, suvalkiečiai dažniau klydo. Antrą įvartį vilniečiai įmušė po grubios varžovų gynėjo klaidos baudos aikštelėje, kai šis kamuolį atidavė priešininkui. Marijampoliečiai pralaimėjo rungtynes rezultatu 0:3. Sostinės komanda buvo stipresnė.

Vilniečių žmonos negailėjo apkabinimų, šypsenų. Suvalkiečiai, likę ketvirti, medalių nebesimatavo, bet pernelyg nenusiminė, žinojo, jog turnyro organizatoriai dovanų paruošė visiems. Beliko pasižiūrėti, kas taps turnyro čempionu, šilutiškiai ar tauragiškiai? Pastarieji, pasistiprinę „snikeriais“ ir gazuotais gėrimais su kofeinu bei prisiminę šlovingą „Tauro“ praeitį, tradicijas, išbėgo vejon siekti pergalės. Žinoma, kovingai buvo nusiteikę ir šilutiškiai. „Parako“ komandoms netrūko, bet svečiai labiau laikėsi nusibrėžto taktinio žaidimo plano, ilgiau kontroliavo kamuolį, daugiau kombinavo, stengėsi veikti racionaliai. Žaisdami plačiai jie išnaudojo susikurtą progą prie šilutiškių vartų. Įvartį įšovė V. Keserauskas – 0:1. Po pertraukos tauragiškis Mantas Dičmonas kelia rezultatą iki 0:2 „Tauro“ naudai. Atrodo, šilutiškiams niekas nešviečia, bet Svajūnas Česnulis atakos metu iš arti nukreipia nuo virpsto atšokusį kamuolį į svečių vartus – 1:2.

Atgimsta viltis, jog ne viskas prarasta. Kilusi įtampa kiek sutrikdė tauragiškius, tačiau jie atsilaikė, o rungtynių pabaigoje Edmundas Norvilas vos ne su teisėjo N. Giedraičio švilpuku deda tašką – 1:3.

Komandų rikiuotė: FK „Tauras“ – 1 vieta, FK „Šilutės veteranas“ – 2 v., Vilnius – 3 v., Marijampolė – 4 v., Kybartų FK „Sveikata“ – 5 v., Plungės FK „Babrungas“ – 6 v.

Kokios pastabos? FK „Šilutės“ trenerio S. Česnulio nuomone, reikėtų kelti šio turnyro dalyvių amžiaus cenzą iki 40-45 metų, kad būtų vienodesnis, nes komandose yra ir vyresnių narių, taip pat rungtyniauti mažesnėje aikštelėje, kaip žaidžiama Ukrainoje. Tuomet daugiau lemtų ne ištvermė, bėgiojimas, o kurios komandos žaidėjai geriau valdo kamuolį, yra techniškesni. Veteranų futbole būtent tai turėtų atsiskleisti. 

Apdovanojimų metas. Ant stalo blizga taurės, medalių komplektai, prizai, dovanų maišeliuose – knygos apie Šilutę. O jau rūkytos žuvies patiekta! Karpių, karšių, ungurių. Dovanas, medalius, specialius prizus žaidėjams įteikė FK „Šilutės veteranas“ prezidentas Saulius Malinauskas ir futbolo vadybininkas Romualdas Taršauskas, taip pat pasveikintas šešiasdešimtmečio proga. Geriausiais komandų futbolininkais išrinkti: Gintas Bakas (Plungė), Mantas Akucevičius (Kybartai), Deividas Žilovas (Marijampolė), Roman Lenskij (Vilnius), Artūras Skikas (Šilutė), Tomas Šveikauskas (Tauragė). Apdovanotas ir Chomičių dinastijos atstovas Valentinas Chomičius. Turnyro svečiams gero kelio linkėjo R. Taršauskas, sakydamas, kad grįžtant turės ką ragauti.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?