Tarptautiniame žuvienės virimo čempionate – vienos šeimos pergalė

2021-09-08, „Šilokarčemos“ informacija
Rusnėje organizuotame žuvienės virimo čempionate dalyvavo jūra žmonių. L.Jagintavičienės nuotr.
Rusnėje organizuotame žuvienės virimo čempionate dalyvavo jūra žmonių. L.Jagintavičienės nuotr.

Praėjusį šeštadienį vykęs jau 13-asis tarptautinis žuvienės virimo čempionatas galbūt įeis istorijon kaip pats gausiausias į jį atvykusių valdžios atstovų ir paprastų žmonių skaičiumi. Iš renginio vietos Atmatos pakrantėje buvo aiškiai matyti, kad net jau įpusėjus čempionatui per Rusnės tiltą vis dar traukė lengvųjų automobilių kolonos – rodės, kad visa Lietuva tądien skubėjo į Rusnę...

Dalyvauti čempionate į Rusnę atvyko 57 komandos, tarp jų keturios – iš užsienio. Išvirta ir buvo išdalinta daugiau nei 3 tonos žuvienės bei žuvies sriubos. Deja, valgytojų toliuose čempionatuose niekas neskaičiuoja...

Čempionato vyr. šefas, sumanytojas ir vedėjas Marijus Budraitis teigė, kad šio renginio organizatoriai taip pat turi kuo pasigirti. Šiemet tarptautinių komandų sąrašą papildė dvi naujokės komandos – ukrainiečiai ir vokiečiai. Pastarieji iš Breverštato atvyko pas savo bičiulius, Rusnės salos bendruomenės narius ir, sužinoję apie žuvienės virimo čempionatą, nutarė jame išbandyti jėgas. Vokiečiai sumanė čempionate virti ne tik žuvienę, bet ir pavaišinti į jų teritoriją užsukusiuosius pagal specialią vokišką receptūrą paruošta silke.

Lenkų komanda „Kolobžeko džinai“ atvyko iš Gdansko krašto. Penktą kartą atvažiavo į šį renginį latviai iš Saldaus miesto. Jie anksčiau jau yra tapę prizininkais. Žuvienę virė Šilutės rajono savivaldybės partneriai ukrainiečiai iš Skadovsko miesto, esančio prie Juodosios jūros. Jie papuošė šventę apie 80 m ilgio aitvaru-vėjo gaudykle su užrašu „Ukraine“.

Praėjusių metų čempionate buvusias akva mėlynas prijuostes šiemet pakeitė bordo spalvos prijuostės. Užsienio delegacijoms pagamintos salotinės prijuostės su žuvienės čempionato logotipu. Todėl buvo matyti, kurie dalyviai yra atvykę iš kitų pasaulio valstybių.

Vyskupas: „Viešpats Jėzus yra žuvį padauginęs“

Vytautas Laurinaitis, Šilutės rajono savivaldybės meras, džiaugėsi: „Diena prasidėjo geru oru. Šiandien lietaus tikrai nebus, kadangi Telšių vyskupas yra su mumis. Noriu padėkoti Seimo nariams, savo kolegoms – merams, vicemerams, savivaldybių administracijos direktoriams ir jų pavaduotojams, kurie taip pat surado laiko atvykti į šitą šventę. O kokia gi būtų šventė, jei nebūtų tiek komandų, tiek suvažiavusių žmonių. Todėl daug skanios žuvienės!“.

Žuvienės virimo čempionato ambasadorius, Seimo narys Zigmantas Povilas Balčytis kalbėjo: „Tiek daug žmonių susirinko ne tik sudalyvauti gražioje šventėje, bet ir pagerbti Šilutės kraštą, kuris yra vienas įspūdingiausių ir Lietuvoje, ir aplinkiniuose regionuose. Savivaldybių merių, moterų, dalyvavimas šventėje mums, vyrams, duoda tam tikrų pasitempimo elementų. Noriu nuoširdžiai padėkoti M. Budraičiui, kuris prieš 12 metų pradėjo tai daryti. Aš netikėjau, kad bus ir tryliktasis čempionatas, ir šita šventė įgaus ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinį pripažinimą. Šiandien čia dalyvaujame beveik visi Seimo Lietuvos regionų frakcijos nariai“.

Visi atidžiai klausėsi Telšių vyskupo Algirdo Jurevičiaus sveikinimo žodžių. Jis teigė. „Esu čia pirmą kartą, bet turiu tam dvi priežastis. Pirma, mėgstu žuvį ir žuvienę. Antroji priežastis – atvykau, kad galėčiau geriau pažinti mūsų tikėjimą, nes mūsų Viešpats Jėzus buvo tampriausiai susijęs su žvejais, pats ne kartą žvejojęs, plaukiojęs panašioje valtyje, iš tokios valties pamokslus žmonėms sakęs. Linkiu, kad jums nepritrūktų tos žuvienės, o jeigu pritrūks – Viešpats Jėzus yra taip padaręs, kad ir žuvį padauginęs. Tad Viešpats telaimina jus“.

Į čempionatą atvyko daug šalyje žinomų žmonių. Tai Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Liškauskienė, TV laidų vedėja, prodiuserė Edita Mildažytė, Valstybinių miškų urėdijos direktorius Valdas Kaubrė ir kt. Tai rodo šio renginio populiarumą ir svarbą.

Politikams atėjo galas

Politikams, anksčiau visaip bandžiusiems tapti čempionais, jau padarytas galas. Šiemet politinių komandų buvo tik šešios ir varžėsi jos kitoje kategorijoje - dėl Didžiosios iššūkio katilo taurės. Šios komandos negalėjo pretenduoti nei į žiedą, nei į pagrindinius apdovanojimus. Nors valdžios atstovų šiemet atvyko tikra gausybė – apie 20 Seimo narių, keliolika savivaldybių merų ir administracijos direktorių bei jų pavaduotojų.

Politinių komandų kategorijoje pirmą vietą pelnė Socialdemokratų Šilutės skyriaus komanda, antrą - Jungtinė kregždučių komanda (Šilutė-Šilalė), trečią - Regionų partijos komanda.

Dalyviai rungėsi dviejose atskirose kategorijose – tradicinės žuvienės ir žuvies sriubos. M. Budraičio teigimu, šio krašto žuvienė – bulvės, žuvis, morkos, na, dar svogūnai. Jei yra kitų ingredientų, tai jau vadinama žuvies sriuba.

Nugalėtojai – iš visos Lietuvos

Žuvies sriubos kategorijoje pirmąją vietą iškovojo Lazdijų rajono Gegutės kaimo bendruomenės komanda „Ašaka“, antroji atiteko Šilalės komandai „Šilališkiai“, trečioji – „Dzūkų jūros piratams“ (Lazdijai).

Tradicinės žuvienės kategorijoje pirmąją vietą pelnė UAB „Šilutės polderiai“ komanda, antrąją – Mažosios Lietuvos septynių savivaldybių jungtinė komanda „Vėtrungių kelias“, trečia liko komanda „Giminės žuvienė“ (Pagėgiai).

Šiais metais absoliučia nugalėtoja tapo komanda „Neatlaikė bortai (Kaunas. Klaipėda. Panevėžys. Marijampolė)“, kuriai įteiktas pagrindinis prizas – 20 kg rūkytas šamas. Komandos vadovas Aidas Antanaitis „Šilokarčemai“ sakė, kad tai – jo šeimos komanda. Komandos pavadinime išvardyti miestai, iš kur į žuvienės čempionatą atvyko šeimos nariai. Beje, pats Aidas savo gyvenamąją vietą tebėra deklaravęs Šilutės rajone, nors šiuo metu gyvena Dituvoje (Klaipėdos r.).

A. Antanaitis žuvienę tokiuose čempionatuose virė jau dvyliktą kartą, o jo šeimos komanda – pirmą. Pagaliau sėkmė aplankė ir jį, ir visą šeimą. Aidui, komandos vadovui, atiteko Šilutės rajono savivaldybės mero V. Laurinaičio įsteigtas vardinis čempiono žiedas.


Straipsnio komentarai

tam apmaudui2021-09-13
na o Rusnė priklauso Šilutei. :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Puiki seniūnė2021-09-09
Tikrai reikia padekoti D Drobnienei uz jos sugalvotą ir puikiai suorganizuotą rengini. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
apmaudui nera ribu2021-09-09
Puiki svente,geras organizavimas,taciau tai jau nebe Šilutės ir nebe šilutiškių svente. Tai Rusnės ir rusniskiu svente. Galite aiskinti kiek norite apie tai kad " koks skirtumas,juk rajonas tas pats". Skirtumas toks,kad visoje Lietuvos ziniasklaidoje ir soc erdveje sis cempionatas ivardinamas,kaip Rusnes Zuvienes Virimo cempionatas. Vat lygiai kaip Stoskaus Rusnes festivalis. OK,Naumiestis turi savo Mykolines, Vainutas senai stiprus Joninemis,tai as noriu paklausti ka turi Šilutė ? Tiesiog pakartosiu dar karta : Lietuvai tai RUSNĖS ZUVIENES VIRIMO CEMPIONATAS. Ir mano apmaudui nera ribu... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
rycka2021-09-08
klounai Komentaras patinka Komentaras nepatinka