Stovykla KINTAS: „Pažink save ir Ki(n)tus“

2021-09-11, Kintų evangelikų liuteronų parapija, kun. Mindaugas Žilinskis, Laura Šakurskytė Žilinskienė, parapijos pirmininkė Laima Virginija Mačėnienė
Stovykloje yra nuostabu, kad ir koks oras - vadovai sugalvoja išeitį. Organizatorių nuotr.
Stovykloje yra nuostabu, kad ir koks oras - vadovai sugalvoja išeitį. Organizatorių nuotr.

KINTAS - krikščioniška, inovatyvi, nuotykiais turtinanti atradimų stovykla. Nors jau mokiniai pravėrė mokyklų duris ir matuojasi mokyklinius suolus, prisimename tik neseniai, rugpjūčio 27 d., uždarę vaikų vasaros stovyklą KINTAS.

Jau antrus metus Kintų evangelikų liuteronų parapija organizuoja šią stovyklą Šilutės rajono moksleiviams. Dėkingi Šilutės rajono savivaldybei už galimybę pakviesti 114 moksleivių, iš kurių net 48 dalyvavo nemokamai, o likę už dalinę paramą. Tiesa, šiemet norinčių dalyvauti buvo labai daug, net 170 moksleivių. Pirmoje stovyklos pamainoje dalyvavo moksleiviai iš visos Lietuvos, o kitose pamainose - Šilutės rajono moksleiviai, kuriuos sužavėjo poilsis prie Kuršių marių ir labai aktuali stovyklos tema, kurioje buvo kalbama apie sveiko vaiko raidą (gyd. Indrė Plėštytė Būtienė), patyčių ir pasitikėjimo problemas gvildenome su psichologe Daiva Grikšiene, palietėme labai opią psichotropinių medžiagų, kurios žaloja mūsų gyvenimus ir laužo svajones temą (kun. Valdas Miliauskas, reabilitacijos centras „Gabrielius“). Ieškojome savo talentų muzikos, teatro, dailės, sporto, žurnalistikos, fotografijos srityse... Pastiprinimo žodžių ir dvasinio nusiraminimo ieškojome Kintų evangelikų liuteronų bažnyčioje kartu su kunigu Mindaugu Žilinskiu.

Dėkojame Kintų Vydūno kultūros centrui už edukacijas, etno pramogoms su Jonu Kavaliausku už parodytą galimybę, kaip vaikai žaisdavo, kuomet neturėjo interneto. O mus suvienyti į vieningą  komandą padėjo Jotvilas Švirinas su triukšmingu būgnų šou. Turėjome išvykų į Aukštumalos pelkę ir ekskursiją po Kintus su gide Ingrida Cyrolies, smagią išvyką į Ventės ragą, kur žiedavome paukščius kartu su Vytautu Jusiu, plaukėme laivu Mingės upe ir  Kuršių mariomis... O dar kiek sutikta žvaigždžių, kurios mus įkvėpė, motyvavo siekti savo svajonių ir dovanojo nuostabią muziką: „Baltos varnos“, „Sisters on wire“ ir Ieva Zasimauskaitė.

Vasaros nuotykis užskaitytas, labiausiai mus - vadovus ir organizatorius - įkvėpė vaikų ir tėvelių atsiliepimai bei klausimas: „Ar galima iškart registruotis kitai vasarai?“

„Ačiū už stovyklą, tokių laimingų savo vaikų jau seniai nebuvau mačiusi“, - mama Daiva Plikšnienė.

„Stovykla - 10 balų iš 10-ies. Man joje patinka, nes susiradau daug draugų, labai skanus maistas ir smagios veiklos, man labai patiko diskoteka, filmas ir bažnyčia“, - stovyklautoja Tėja.

„Man patiko maudytis ir žaisti. Pati geriausia stovykla“, - stovyklautoja Armantė.

„Man labai patiko Ievos Zasimauskaitės koncertas, susipažinau su naujais draugais, maistas, labai geri vadovai, kurie prigalvodavo daug veiklos, nors kartais oras ir nelepino. Dar labai patiko būreliai ir būti bažnyčioje žvakių šviesoje“, - stovyklautojas Gustas.

„Mano vardas Viktorija, per pandemiją įgijau naują priklausomybę telefonui, man paranoja jį paleisti iš rankų. Šioje stovykloje, buvo taip įdomu ir tiek veiklos, kad telefono praktiškai nenaudojau. Todėl esu dėkinga, kad parodėte kelią, kiek gyvenimo galiu patirti ir be telefono. Ši stovykla yra pati geriausia kokioje tik esu buvusi.“

„Viskas šioje stovykloje yra nuostabu, kad ir koks oras - vadovai sugalvoja išeitį. Vadovai labai draugiški ir vaikai taip pat. Viskam užtenka laiko - ir pasiruošti, ir atlikti veiklas, ir pramogauti. Būreliai labai smagūs“, - stovyklautojas Benas.

Gustė rašo: „Man patiko ši stovykla, bet buvo daug vorų ir kartais buvo šalta. Aš kartais norėjau namo, nes pasiilgau šeimos. Norėčiau čia grįžti ir kitais metais“.

Dėkojame stovyklautojų tėveliams už pasitikėjimą, kad net 6 dienoms patikėjo savo brangiausią turtą. Mes, vadovai, taip pat paaugome ir patobulėjome bendraudami su vaikais ir mokėmės vieni iš kitų susirasti draugų ir atrasti įdomių veiklų.

Pastebėjome, kad vaikams po pandemijos buvo didelis stresas pasilikti be tėvų, kur laukia nežinomybė, nepažįstami vaikai ir vadovai, su kuriais nori nenori reikės bendrauti ir prisitaikyti. Su Dievo pagalba pavyko atlaikyti ir labai karštą orą, ir lietų, be didelių traumų, pavargusiems nuo didelio užimtumo, bendravimo, žaidimų, diskotekų laimingiems grįžti namo. Organizatorių vardu dėkojame rėmėjams, kurie prisidėjo, kad vaikų vasara būtų įsimintina ir turtinga naujais patyrimais.

Jei bus tokia Dievo valia, susitiksime ir kitais metais.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!