Juknaičių garbės piliete tapo kultūros nešėja

2021-09-11, Salos etnokultūros ir informacijos centro informacija
Juknaičių garbės piliete tapo Jūratė Šukienė.
Juknaičių garbės piliete tapo Jūratė Šukienė.

Šeštadienį Juknaičius sudrebino šventė „Čia gera gyventi“, skirta poeto V. Mačernio 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Atvykus į šventę pasitiko pramogos mažiesiems - batutai, muilo burbulai, animatoriai. Apžiūrėjus, kuo gi prekiauja amatininkai ir tautodailininkai, o gal net ir įsigijus vieną kitą smulkmenėlę, visi buvo kviečiami į kultūros centro salę, kur renginio vedėja, aktorė Nijolė Narmontaitė į žiūrovus kreipėsi Vytauto Mačernio eilėmis ir netrukus į sceną pakvietė šeimininką - Juknaičių seniūną Alfredą Gaubį trumpai sveikinimo kalbai.

Po jo į sceną lipo Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, kuris Juknaičių bendruomenei padovanojo paveikslą su vaizduojamu Juknaičių gyvenvietės skiriamuoju ženklu vandens bokštu ir pasidžiaugė, kad Juknaičiuose tikrai gera gyventi ir kad vis daugiau šilutiškių įsigyja nekilnojamąjį turtą Juknaičiuose.

Renginio vedėja pajuokavo, kad Šilutė tampa Juknaičių priemiesčiu. Seimo nario Zigmanto Balčyčio patarėjas Arūnas Pupšys Seimo nario vardu pasveikino susirinkusius į šventę ir įteikė simbolinę dovaną bendruomenės pirmininkei Laimai Barkauskienei.  

Iškilmingiausia renginio dalis - Juknaičių garbės knygos piliečio nominacijos paskelbimas. Už ilgametį darbą Juknaičių kultūriniame gyvenime, Juknaičių vardo garsinimą rajoniniuose, respublikiniuose konkursuose ir jaunimo kultūrinį ugdymą bei lietuviškos dainos  puoselėjimą Juknaičių garbės piliete tapo kultūros nešėja Jūratė Šukienė.

Juknaičių bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė pasidžiaugė aktyviais bendruomenės nariais. Pasipylė gausybė apdovanojimų. Violeta ir Alvydas Šimelioniai apdovanojo daugiavaikę darnią Vidmanto ir Viktorijos Misių šeimą, kuri augina tris vaikus. Seniūnas A. Gaubys ir bendruomenės pirmininkė L. Barkauskienė  įsteigė naują nominaciją - šeimų pasveikinimą susilaukus šeimos pagausėjimo 2021 metais, tėvelius ir naujuosius piliečius apdovanojo gėlėmis ir žaislais. Padėkota jaunimui už dalyvavimą bendruomenės veikloje organizuojant bei dirbant įvairius darbus - Juknaičių seniūnaičiui Regimantui Grigaliui, Juknaičių bendruomenės nariui Povilui Barkauskui, Juknaičių jaunimo klubo prezidentui Vytautui Barkauskui, už nuoširdų darbą gražinant ežeriuko pakrantes - Tomui Vilkiui, Arnui Šerpyčiui, Kęstui Petkeliui,  Ramūnui Petkeliui, Antanui Skirmantui ir Jonui Skirmantui, Aušriui Armonavičiui ir jo tėveliams Mariui bei Raimondai Armanavičiams, už vaikų žaidimo kiemelį ir žaidimus su mažaisiais Juknaičių gyventojais - Monikai Inciutei ir Gintarui Jankauskui, už  renginių scenos meniškus apipavidalinimus - Ingai Genienei. Taip pat padėkota medžiotojų klubui „Berštai“ už draugišką bendradarbiavimą vasaros šventėje „Čia gera gyventi“.

„Draugystės suktinyje“ sukosi vyresniųjų žmonių šokių kolektyvas „Juknaičiai“ (vadovė Loreta Margarita Černeckienė), dainavo Šilutės rajono vokiečių kilmės gyventojų bendrijos mišrus choras „Heidė“ (vadovas Valteris Matulis) ir Žemaičių krašto etnokultūros centro kaimiškos muzikos kapela „Žaliakalnis“ (vadovas Valerijonas Krutikovas).

N. Narmontaitė buvo ne tik šventės vedėja, bet ir surengė savo, kaip lietuvių teatro, kino, televizijos aktorės, šešių knygų autorės pristatymą, kuriame skambėjo ir nuotaikingos Nijolės atliekamos dainos. Žiūrovus tiesiog užbūrė vis sceninį įvaizdį bekeičiančių dainininkės Lauros Remeikienės ir grupės „Mažasis  chameleonas“ koncertinė programa, na o šventę vainikavo Juknaičių seniūno dovana - šventiniai fejerverkai.

Geri, darbštūs, iniciatyvūs, bendruomeniški juknaitiškiai kuria gražią aplinką sau ir aplinkiniams - ČIA GERA GYVENTI!


Straipsnio komentarai

Tai2021-09-11
Labai, labai šaunuolė. Komentaras patinka Komentaras nepatinka