Skardinės tvoros ir jų ilgaamžiškumas. Kaip nuspręsti, kokio dydžio tvora reikalinga?

2021-09-13, Pranešimas spaudai

Atsiradus nuosavybės diferenciacijai, atsirado ir pirmoji tvora, aiškiai nubrėžusi kaimynų ribas ir apsauganti aplinkinę erdvę nuo priešų. Šiandien jos tikslas yra geriau apsaugoti namų savininkų privatumą. Tai atrodo natūralu: kuo slaptesnis gyvenimas, tuo aukštesnė tvora ji turėtų būti aptverta, tačiau ar netvarkinga tvora skamba kaip pigūs kičo varpai? Koks jos dydis ir aukštis tinkamas, kad tvora neatskirtų kaimynų ir šeimų, kai atskiria teritorijas?

Vienos tvoros skirtos apsiginti, o kitos tik estetikai palaikyti

Ko gero, giliausias įspūdis yra istorija apie aukštas viduramžių vienuolyno sienas, nubrėžiančias aiškią ribą tarp pasaulietinio ir nepasaulietinio pasaulio. Bėgant metams, keičiantis gyvenimo būdui, politinei situacijai, pasaulėžiūrai, tvora pamažu keičiasi. Tvirtą mūrą ir aklas sienas vis dažniau keičia lengvesnės įdubos.

Bet jei aukštesnės klasės žmonių sienos ir tvoros bus modernizuotos ir įgaus vis didingesnį „veidą“, kaimo sodybose toks pokytis atrodys kur kas švelnesnis. Nedidelius pokyčius gali lemti keli veiksniai-pagrindinė medžiaga ir tam tikros vertės siekimo tradicija, nes kaime populiariausios buvo medinės tvoros. Be to, visas dėmesys ir investicijos yra nukreiptos į pagrindinį sodybos pastatą, o tvora-kaip papildomas architektūrinis elementas-yra pagaminta iš pigiausios, greitai surenkamos, bet patvarios medžiagos.

Pagal aplinką, kuri supa, reikia pasirinkti ir tvorą

Šiandien tvoros paskirtis tokia pati kaip ir anksčiau: atskirti zonas, apsaugoti ir papuošti. Tiesa, šie trys tikslai ne visada yra vienodai svarbūs. Pavyzdžiui, tvorų apsaugos paskirtis namams tapo daug svarbesnė nei reprezentacija. Taigi, renkantis tvorą turėtumėte atkreipti dėmesį būtent į tai. Kai kurie žmonės gali net paklausti: ar pasirinkta tvora tikrai gali atitikti minimalius reikalavimus ir atlikti reikiamas funkcijas?

Saugumo požiūriu itin svarbus yra tvoros patvarumas, kurį parodo medžiagos ir konstrukcijos stiprumas. Šiuo atveju aukštis tampa labai svarbiu kriterijumi-ar tvora tikrai pakankamai aukšta, kad užtikrintų apsaugą nuo vagių ar plėšrūnų? Bet ar per aukšta sodybą izoliuoti nuo bendruomenės gyvenimo? Aukščio ir medžiagų pasirinkimas dažniausiai priklauso nuo aplinkos konteksto: turistinėms sodyboms tikrai reikės gerokai mažesnių tvorų nei miesto namams.

Per daug drąsu aiškiai pasakyti, kad šiuolaikinės mūro ar metalinės tvoros tinka jūsų aplinkai. Visų pirma, būtina pažvelgti į pastatą, suprasti jo stilių, įvertinti aplinką, sodą, jo dydį, nes tai yra veiksnys, turintis įtakos tvoros ir stiliaus pasirinkimui. Kaip ir renkantis sodo baldus ar kitus architektūros elementus, svarbu dar kartą prisiminti taisykles: kuo mažesnis sodas, tuo mažesnės detalės.

Skardinės tvoros - unikalumas ir ilgaamžiškumas

Ar norite, kad jūsų tvora būtų unikali? Išsiskirkite iš kitų! Pasirinkite sprendimą, kuris sužavės visus. Modernus dizainas, derančios spalvos, platus asortimentas-pasirinkite „Budmat“ skardinę tvorą. Tvorų sistema pagaminta iš aukščiausios kokybės plieno-ši medžiaga suteiks jums ramybę ilgus metus. Palyginti su medinėmis tvoromis, plieninių tvorų sistemoms nereikia nuolat atnaujinti ir prižiūrėti. Investuokite į saugumą ir patogumą! Nepriklausomai nuo jūsų turimos žemės ir tvoros, ji turi unikalią estetiką. Greitai ir lengvai pakeiskite senas tvoras.

Pasirinkite modernų sprendimą, kurį rasite čia:

https://www.budmat.com/lt/kategorija/skardines-tvoros-53.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?