Pamariškiai trinktelėjo varžovams svečiuose

2021-09-15

Kaip komandai kapstytis įpusėjus sezonui, jei dėl patirtų traumų praranda kelis vedančiuosius futbolininkus, o vienas išvyksta dirbti į užsienį? Vienintelė išeitis – tik dar labiau susitelkti, parodyti geležinę valią ir atsidavimą žaidimui. Tai pademonstravo FK „Šilutė“ (treneris Svajūnas Česnulis) 20-ojo bei 21-ojo turo rungtynėse išvykose įveikusi FA „Šiauliai“ B rinktinę - 2:1, o Alytuje išplėšusi lygiąsias prieš DFK „Dainava“ dublerius – 2:2.

Lietuvos futbolo II lygos komandos (20 klubų) antrąjį ratą pradėjo rugpjūčio 28-29 dienomis, pasidalinusios pagal pajėgumą į pirmą ir antrą dešimtukus. FK „Šilutė, po 1-ojo rato surinkusi 37 taškus ir užėmusi 5-ą vietą po 19 rungtynių, tęsia kovą su pajėgiausiomis ekipomis. Šilutiškių prieš sezoną išsikeltas uždavinys įvykdytas.

Lengva nebuvo, treneriui ir komandai teko nemažai pasinervinti, nes ne sykį pamariškiams prisiėjo išbėgti aikštėn be kelių ar vos ne pusės pagrindinės sudėties žaidėjų. Pjovė traumos, atskiri žaidėjai negalėjo padėti komandai nes dirbo. FK „Šilutė“ – futbolo mėgėjų ekipa. Tapti bent pusiau profesionalų komanda – kol kas svajonė. Gal kada ji išsipildys...

Šiaulių aikštėje žaidimą kontroliavo šilutiškiai

1-ojo rato rungtynės birželio 26 dieną namuose tarp FK ‚Šilutė“ ir FA „Šiauliai“ B komandų baigėsi taikiai – 0:0. Šį susitikimą prisiminęs mūsiškių treneris S. Česnulis paminėjo, jog aikštės šeimininkai pusvalandį žaidė dešimtyje, nes vienas šilutiškis buvo pašalintas iš aikštės. 2-ąjį ratą FK „Šilutė“ pradėjo rugpjūčio 29 dieną Šiauliuose su jau neblogai pažįstama FA „Šiauliai“ B ekipa (treneris Marius Gurskis). Žaista dirbtinės dangos vejoje. Prie dirbtinės dangos reikia priprasti – kitaip veikia žaidėjo atskiras raumenų grupes, kitaip atšoka, slysta kamuolys.

Greitai ir šilutiškiai turės tokią aikštę, kurioje ypač patogu treniruotis, dirbti su vaikų futbolo grupėmis anksti pavasarį, vėlai rudenį, net žiemą, jei aikštė apšviesta. Iš tos pusės šilutiškiams Šiauliuose nebuvo lengva. Nepaisant to svečiai ilgiau kontroliavo kamuolį, diktavo savo žaidimo tempą. Pirmas kėlinys baigėsi „Šilutės“ naudai – 1:0. Įvartį pelnė Darius Paldauskas (nr. 13). Rezultatas galėjo būti ir dvigubas, deja, Jonas Lukas Kovalskis (nr. 17) pirmą kartą nerealizavo 11 metrų baudinio. Šiauliečių vartininkas atmušė smūgį. J. L. Kovalskis yra patikimas 11 metrų baudinių mušėjas, ne kartą tai padarė pasiųsdamas kamuolį į vartų tinklą stipriais ir tiksliais smūgiais.

Po pertraukos „Šilutės“ gretose pasižymėjo Aivaras Lukošius (nr. 3), padvigubinęs rezultatą – 2:0. Šilutiškiai susikūrė ir daugiau progų įvarčiams pasiekti, bet jų neišnaudojo. Rungtynių pabaigoje aikštės šeimininkai sušvelnino rezultatą – 2:1. „Šilutė“ 2-ąjį ratą pradėjo pergale ir prisidūrė 3 taškus. Beje, FA „Šiauliai“ B po 1-ojo rato turnyrinėje lentelėje užėmė 6-ą vietą (36 tšk.). Turnyrinės lentelės kaimynų dvikovą laimėjo šilutiškiai.

Alytuje šilutiškiams aibes krėtė japonas

Rugsėjo 4 dieną „Šilutė“ viešėjo Dzūkijos sostinėje. Tolima kelionė, vėl rungtynės dirbtinės dangos aikštėje su DFK „Dainava“ B, kurią treniruoja portugalas. Pastarasis atostogauja, rungtynių dieną jį pakeitė treneris Nerijus Bartkevičius. „Dainavos“ pamaina buvo nusiteikusi pergalei.

Dzūkų komandą itin sustiprino „Dainavos“ pagrindinės ekipos, rungtyniaujančios Lietuvos A lygos pirmenybėse legionierius iš Japonijos Shun Maeta (nr. 30). Pasak trenerio S. Česnulio, japonas labai techniškas, greitas, protingas žaidėjas, žymiai pranokstantis kitus meistriškumu. Labai sunku jį stabdyti. „Dainavos“ B komandoje registruoti ir keli ukrainiečiai.

1-ojo rato 10-ojo turo rungtynėse FK „Šilutė“ vargais ne galais įveikė dzūkus – 1:0. Įvartį tuomet pelnė Ernestas Mickevičius (nr. 15). Alytuje aikštės šeimininkai buvo nusiteikę revanšui. Atrodė, kad jų viltys išsipildys. 45-ą žaidimo minutę alytiškiai išsiveržė priekin po itin taiklaus jų futbolininko Martyno Vasiliausko smūgio. Kamuolys įskrido į viršutinį vartų kamputį, vadinamą „devinkę“. Šilutiškių vartininkas Artūras Normantas niekaip negalėjo išgelbėti komandos. Smūgis buvo neatremiamas – 1:0.

Po pertraukos šilutiškių komandoje žaidėjų keitimas: aikštę palieka Deividas Puodžiūnas (nr. 14), įeina Einoras Dedurkevičius (nr. 26). 54-ą rungtynių minutę Shun Maeta individualaus meistriškumo dėka kelia rezultatą iki 2:0 DFK „Dainava“ B naudai. Gal per anksti taip smagiai džiūgavo alytiškiai, nes svečiai nesukiužo, atvirkščiai, šoko žaisti energingiau, siekė pabėgti nuo pralaimėjimo.

„Šilutė“, parodžiusi geležinę valią, drausmę, atsidavimą žaidimui, savo pasiekė. 67-ą žaidimo minutę Ernestas Mickevičius sušvelnina rezultatą – 2:1. Po trijų minučių gynėjas Arvydas Miklovis (nr. 4), prisijungia prie atakuojančių komandos draugų ir lygina rezultatą – 2:2. Pirmą pamariškių smūgį dzūkų vartininkas atremia, bet atšokusį kamuolį pakartotinu smūgiu į vartų tinklą nukreipia atskubėjęs A. Miklovis. Šilutiškiai po to ne tik atsilaikė, bet galėjo įmušti ir lemiamą įvartį, tačiau rungtynių rezultatas nepakito.

FK „Šilutė“ komandoje dar žaidė Tadas Vitkauskas (nr. 10), Donatas Surblys (nr. 12), Karolis Inta (nr. 22), Aivaras Lukošius (nr. 3), Tomas Čeliauskas (nr. 23), Darius Paldauskas (nr. 13), Nedas Ovsianas (nr. 6) ir Andrius Marcinkevičius (nr. 8).

Po pergalės Šiauliuose ir lygiųjų Alytuje FK „Šilutė“, surinkusi 41 tašką, pakilo iš 5-osios vietos į 4-ą. Šilutiškiai turi iškovoję 13 pergalių, dvejas lygiąsias, šešias rungtynes pralaimėjo, įvarčių santykis – 46-23 (+23). Po 21-erių rungtynių pirmauja Panevėžio FK „Ekranas“ – 55 tšk., antrą vietą užima Vilniaus FK „Panerys“ – 49 tšk., treti – Kauno BE1 NFA – 49 tšk.

22-ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ žais rugsėjo 11 dieną svečiuose su Garliavos FK „Garliava“ (38 tšk., 6 vieta). Pamariškių laukia sunkios rungtynės, nes šį sezoną FK „Garliava“ jau du kartus šventė pergales prieš „Šilutę“.