Sezoninio darbo pasiūlymu galima pasinaudoti visais metų laikais

2021-09-16, Pranešimas spaudai

Įprastas darbo režimas, trunkantis 5 dienas per savaitę ir 8 valandas per dieną – nedera su dabartiniu jūsų gyvenimo ritmu (pavyzdžiui, esate dieninio skyriaus studentas), o gal – charakteriu? Tačiau ieškote galimybės užsidirbti ir pagerinti savo bei savo artimųjų finansinę situaciją? Išeitimi iš tokios, atrodytų, iš tiesų sudėtingos situacijos gali tapti „darbas užsienyje sezoninis“ – užklausa, kurią suvedus į internetinės paieškos sistemą, gausite iš tiesų daug rezultatų. Tiesa, renkantis konkrečios personalo atrankos agentūros paslaugas, turite išlikti budrūs ir bendradarbiauti tik su patikimu karjeros partneriu.

Sezoninis darbas – tik vasaros užimtumui?

Daugeliui sezoninis darbas siejasi su trumpalaikiu studentų ar jaunimo uždarbiavimu vasaros laikotarpiu. Iš tiesų sezoninio darbo pobūdis keičiasi priklausomai nuo metų laiko bei konkrečios šalies darbo rinkos ypatybių. Vadinasi, vasaros sezono metu galite sėkmingai darbuotis žemės ūkyje, skindami uogas, daržoves bei kitas gėrybes, rudenį – rinkdami bulvių derlių ar atlikdami kitus žemės ūkio darbus. O taip pat – rinktis užimtumo galimybę klientų aptarnavimo ir turizmo sektoriuose. Kiekvienoje šalyje, atėjus vasarai, turistų srautas tikrai išauga, tad, pavyzdžiui, padavėjams, kambarinėms, virėjams darbo pasiūlymų apstu. Žiemą darbo pasiūlymų taip pat netrūksta, darbas žuvies apdirbimo fabrike – vienas jų.

Sezoninis darbas leis solidžiai užsidirbti ne tik studentams laisvu laiku nuo mokslų, bet ir kiekvienam, kuriam šio pobūdžio veikla yra priimtina. Nusiteikite tam tikrą laiko tarpą (pavyzdžiui, 2 ar 3 mėnesius) intensyviau padirbėti, o jau vėliau, sugrįžę į Lietuvą, galėsite mėgautis saldžiais darbo vaisiais! Ilsėtis, pramogauti, turiningai leisti laiką su šeima ar tiesiog kibti į savo įprastinį darbą. Kai kuriems žmonės sezoninis darbas tarnauja kaip papildomo uždarbio galimybę, kuri pasirenkama vietoje atostogų nuo savo pastovios veiklos.

Sezoninio darbo populiarumo priežastys

Sezoninis darbas skirtingose Vakarų Europos ir Skandinavijos šalyse bei įvairiose srityse – variantas, sulaukiantis nemažai „HEADEX Group“ – tarptautinės personalo atrankos įmonės, šioje srityje veikiančios jau daugiau nei 18 metų – darbuotojų dėmesio. Visų pirma  – dėl galimybės gerai uždirbti. Darbdaviams sezoninių darbų atlikimui žmonių reikia greitai, tad pastarieji yra linkę dosniai sumokėti ir už nekvalifikuotus, ypatingų gebėjimų nereikalaujančius darbus.

Sezoniniai darbai suteikia galimybę išbandyti save įvairiose pozicijose, pavyzdžiui, krautuvo vairuotojo ar taros rūšiuotojo. Pakanka net ir neilgo laiko tarpo, jog suprastum, kokio pobūdžio darbas tau yra priimtinas, o kokių pasiūlymų kitą kartą geriau atsisakyti.

Galiausiai, sezoniniai darbai užsienyje leidžia suderinti uždarbio galimybę bei pramogas. Laisvu nuo darbo laiku galima keliauti, pramogauti, iš arčiau susipažinti su svečios šalies gamta, kultūra, tradicijomis ir, žinoma, žmonėmis. Į pramogas leistis dar smagiau, kai šalia yra puiki  kompanija– antroji pusė arba kartu dirbti atvykę draugai. 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?