Apie vagystę melagingai pranešusiam vaikinui – teistumas

2021-09-20, Mindaugas Radvila, Tauragės apylinkės teismo teisėjo padėjėjas ir atstovas ryšiams su visuomene

Tauragės apylinkės teismas baudžiamuoju įsakymu nuteisė 20-metį Pagėgių savivaldybės gyventoją, melagingai pranešusį apie nebūtą nusikaltimą policijos komisariatui, ir skyrė 2 000 eurų dydžio baudą.

Bylos duomenimis 2021 m. birželio mėnesį būdamas pasirašytinai įspėtas apie melagingą pranešimą M. M. policijos komisariatui pateikė pranešimą apie tai, kad neva Palangoje jam esant paplūdimyje prie tilto nepažįstamas asmuo jam iš rankų pagrobė mobilųjį telefoną iPhone 11. Pranešimo pagrindu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas kurio metu nustatyta, kad visgi telefonas nebuvo pagrobtas, o jį vaikinas tiesiog pametė.

Paaiškėjus visoms aplinkybėms, M. M. savo kaltę dėl melagingo pranešimo pripažino visiškai. Apklausiamas jis nurodė, kad iš tiesų telefoną pametė būdamas neblaivus Palangoje prie tilto nakties metu. Kadangi telefonas buvo draustas, norėdamas atgauti draudimo pinigus už telefoną, vaikinas pranešė draudimo kompanijai, kad telefoną iš jo pavogė. Draudimo kompanijos atstovas nurodė, kad pirmiausiai apie įvykį jis turi pranešti policijai. Atvykęs į policiją jis parašė pareiškimą dėl tariamai pavogto telefono. Dėl šio savo poelgio labai gailisi.

Teismas įvertino tai, kad jaunuolis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi, nenustatyta jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių. Jis pirmą kartą padarė nusikalstamą veiką, administracine tvarka baustas, bedarbis, todėl bausmės skyrimo tikslai bus pasiekti jam paskyrus baudą. Kadangi kaltinamasis pripažino savo kaltę, paskirta bauda sumažinta vienu trečdaliu, kurią jis privalės sumokėti per keturis mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos.

Kaltinamasis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per keturiolika dienų nuo šio dokumento įteikimo dienos turi teisę paduoti teismui, surašiusiam tą teismo baudžiamąjį įsakymą, prašymą reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Jei kaltinamasis paduoda prašymą reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme, teismo baudžiamasis įsakymas neįgyja teisinės galios. Jei kaltinamasis šia teise nepasinaudoja, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir vykdomas šio kodekso nustatyta tvarka. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?