Graži eilė istorijos ilgoj kelionėj...

2015-02-27, Mokyklos direktorė, Regina Tamošauskienė

Vienas žodis - Lietuva, lūpose skambėjo.

Prie to žodžio - jau laisva - širdyse pridėjom.

 

Šilutės r. Gardamo pagrindinėje mokykloje tvirtų vertybinių nuostatų formavimas pagrįstas pilietiškumo ugdymu, pagarbos tautai, mokyklos tradicijoms, Lietuvos heraldikai, pagarbos valstybinėms šventėms formavimui. Graži ir prasminga draugystė mūsų mokyklą sieja su LPKTS Šilutės skyriaus tremtiniais, su „Pamario aidas“ choru.

Daug gražių ir neįprastų renginių mokykloje ir už jos ribų vyksta, švenčiant valstybines šventes, minint Gedulo ir Vilties dieną, dalyvaujant Šilutės filialo tremtinių susirinkimuose.

Jau prabėgo trys bendradarbiavimo metai kai mokyklos mokiniai kartu su profesionalais paėmę už rankos dainą, atveda ją iki mūsų širdžių. Dainą ne bet kokią, bet dainą išskaudėtą, dainą tarsi medį plačiašakį, šaknimis įaugančią į kiekvieno širdį, sielą.

Švenčiant Vasario 16-ąją mokykla sulaukė savo garbingų svečių - „Pamario aidas“ kolektyvo. Su jauduliu širdy mokiniai dainavo, šoko, skaitė eiles apie Lietuvą, apie apgintą ir išsaugotą laisvę. Klausėsi šių žodžių ir dainų ir mokiniai, ir mokytojai, ir mokyklos bendruomenės nariai, ir atvykę svečiai. Šilta ir jauki pasidaro  ta šventė, kai šalia žilagalvių choristų atsistoja jaunystė ir dainuoja apie Tėvynę brangią. Apie šalelę Lietuvos, apie kraujuojančias tautos žaizdas. Dėkojame „Pamario aidas“  choristams, kurie pasitiki mūsų mokiniais ir kartu dainuoja lietuviškas dainas.

Šis susitikimas - tai nepakartojama patriotiškumo ir pilietinio ugdymo pamoka: tai, ką išsineš širdy, ilgai išliks atminty...

 

           

           


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad žydų bendruomenei perduodami pastatai prestižinėse miestų vietose?