Pagėgių politikai viešina galimybių pasus: „Ko jums dar trūksta?“

2021-09-27, Motiejus Sinkevičius

Valdžios rūšiavimo ir segregacijos politika atrodo ne juokais įsiutino Pagėgių opozicijos politikus. Protestuodami prieš neadekvatų asmens duomenų rinkimą politikai nusprendė paviešinti savo galimybių pasus.

Lietuvoje šis dokumentas plačiai taikyti pradėtas nuo praėjusios savaitės, be jo negalime apsilankyti didesnėse parduotuvėse, kirpyklose, sporto klubuose ir kitose įvairiose įstaigose. Šis rūšiuojantis dokumentas gerokai suskaldė visuomenę suskirstant žmones į skiepytus, persirgusius arba priešingai – neturėjusius jokių sveikatos sąlyčių su COVID-19. Įdomu yra tai, kad nuo visuomeninio gyvenimo praktiškai atskiriami yra būtent sveiki (nesirgę ir neskiepyti) asmenys, o užėjus į parduotuvę ar paslaugų tiekimo įmonę iš žmonių yra prašoma privačių asmens ir sveikatos duomenų. Tai ir skaldo nūdienos Lietuvą.

Protestui paskatino Vyriausybė ir Pagėgių valdžia

Pakalbintas Pagėgių opozicijos narys, buvęs meras Kęstas Komskis tikino, kad šis visur persismelkęs žmonių rūšiavimas įgriso ir kelia teisinių abejonių.

„Atsakykite į klausimą – kiek mes galime tyčiotis iš žmonių? Nejaugi savo privačius asmens duomenis turime atskleisti ant kiekvienos parduotuvės ar kirpyklos kampo? Aš labai abejoju, ar tai turi ką nors bendro su teise ir duomenų apsauga, manau ši segregacija pasieks teismą. Jūs įsivaizduokite, į kokią nepatogią padėtį yra pastatomi asmenys, turintys pateikti privačius sveikatos duomenis, ir tie, kurie juos tikrina. Atleiskite, bet aš pardavėjo ar apsaugininko vietoje tikrai jausčiausi nemaloniai kiekvieno klausdamas, skiepytas tu ar ne?”, – teigė buvęs meras.

Šiai originaliai akcijai (paviešinti savo galimybių pasus) paskatino Pagėgių meras ir vicemeras, teigia K. Komskis. Praėjusiame Tarybos posėdyje, kuris vis dar vyksta nuotoliniu būdu, meras V. Bendaravičius argumentavo, jog kontaktinio posėdžio būti negali, nes Tarybos nariai nėra pateikę galimybių pasų. O štai buvęs policininkas, o dabar vicemeras E. Kuturys bandė keistai pašmaikštauti ir pasiūlė galimybių pasus paviešinti laikraštyje. Opozicijos politikai taip ir padarė.

„Nebejuokinkime žmonių, mes viską puikiai suprantame, kas čia vyksta. Dar prieš gerą savaitę vyko daugiatūkstantinė miesto šventė, kur meras su vicemeru ranką spaudė kiekvienam šventės dalyviui, o štai dabar Tarybos posėdžiui, kuriame dalyvauja 17 narių, prireikė galimybių paso. Pasakykime tiesiai – valdantieji bijo. Nuotoliniuose Tarybos posėdžiuose yra labai paprasta atjungti oponentų kameras, garsiakalbius ypač tada, kai valdantieji sulaukia kritikos, kas gyvuose posėdžiuose padaryti yra sudėtinga. Tai ir yra pagrindinė priežastis. Valdžia tiesiog bijo kritikos ir šios baimės, kurios pasekmėje atrodome labai keistai, kada tiek Seimas, tiek kitos savivaldybių tarybos posėdžiauja gyvai. Tad adresuojame žinutę visiems rūšiuotojams iš valdžios – štai jums mūsų galimybių pasai, ko jums trūksta dar? Gal dar pagerti kraujo?”, - kritikos nepagailėjo buvęs meras K. Komskis


Straipsnio komentarai

.2021-09-29
kodel kesta taip nuzemino juk jis buves vice pirmininkas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Patyręs to Gintautas2021-09-28
Ir kuo tada ,,permainų vėjai'' skiriasi nuo Kęsto senosios smarvės?.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
VARGŠAI TURTUOLIAI IŠLAIKYTINIAI 2021-09-27
KAD JŪS PASPRINKTŪMĖT SAVO GOBŠUME IR GODUME ANT TO UBAGĖLIO SPRANDO Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Gintautas2021-09-27
Kęstas pamiršo, kaip jis pats elgėsi su jam nepritarančiais kai buvo meru. Pystelėjo lazda kitu galu :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vietinis2021-09-27
Opozicija šaunuoliai, taip ir toliau kovokit prieš valdžios buldozerį, jie tik laikraščiuose gražūs, bet žmonės mato ir prisimena jų nuodėmes ir juodus darbelius. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?