Iš 13 aukšto iškritęs sportininkas, nepasidavė mirties gniaužtams

2021-09-27, Sergėjus Gvildys
I. Sylla už dėkingas likimui, kuris jo gyvenime skyrė vietos ir Ch. Billups.
I. Sylla už dėkingas likimui, kuris jo gyvenime skyrė vietos ir Ch. Billups.
Į „Šilutės“ krepšinio komandą sugrįžo vidurio puolėjas Ibrahima Sylla. Anksčiau jis trumpai rungtyniavo 2019-2020 metų sezone. Tačiau prasidėjusi pandemija tuomet sutrumpino sezoną ir žaidėjui teko išvykti. Po metų pertraukos pamario krepšinio sirgaliai vėl aikštelėje pamatys aukštaūgį legionierių iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Jau pasirengimo etape I. Sylla rodo didžiulį energijos ir žaidimo galimybių potencialą. Tačiau sužinojome, kad šiam sportininkui per jo dvidešimt šešerius gyvenimo metus likimas pateikė nepaprastų išbandymų, kol tapo tuo, kokiu dabar yra.

Nugalėjęs mirtį

Ibrahima gimė Amerikoje, išeivių iš Senegalo šeimoje. Sportininkas pasakojo, kad jo senelis, ieškodamas geresnio gyvenimo ir uždarbio, atvyko į Ameriką iš tolimosios Afrikos. Jungtinėse Valstijose vėliau gimė jo mama, ten pat pasaulį išvydo Ibrahima. Gyveno jie viename Niujorko rajonų – Harleme. Harlemas, jau seniai garsus džiazo klubais, juodaodžių virtuvės restoranais ir afroamerikiečių paveldu, pritraukiantis tiek vietinius, tiek atvykėlius.

Gimusiam po Zodiako ženklu Liūtu juodaodžiui berniukui, sulaukusiam septynerių, likimas pasiuntė didžiausią išbandymą. Žaisdamas namuose jis iškrito iš tryliktojo dangoraižio aukšto. Pats Ibrahima nieko nepamena apie šį įvykį, tačiau jam pasakojo artimieji. Pirmasis prie berniuko suskubo jo dėdė, kuris perdavė bejausmį kūną gydytojams. Vėliau prisiminęs dėdė Ibrahimai pasakojo, kad gydytojų verdiktas buvo vienas – neišgyvens. Tačiau po ilgų dienų komoje jis atgavo sąmonę, o jauname kūne užvirė gyvybės troškimas.

Bastūno likimas

Reabilitacija buvo ilga ir sunki, teko mokytis iš naujo vaikščioti ir daugelio kitų dalykų. Tačiau tai nebuvo vienintelis išbandymas. Dar ligoninės palatoje, Ibrahima pastebėjo, kad jį vis rečiau aplanko mama. O vėliau ir visai nepasirodė. Jam visą širdį tuomet atidavė močiutė, kuri jo nepaliko nė minutei. Tačiau tai nulėmė berniuko ryžtą, kuris nuvedė jį į bastūno gyvenimo kelią.

Jau būdamas berniuku jis patyrė visus benamio gyvenimo „malonumus“. Teko nakvoti kur papuolė, neretai lauke. Tačiau nelengvam gyvenimo kely jį visuomet supo geri žmonės ir draugai. Jie suteikdavo prieglobstį ir pamaitindavo. Sportuoti Ibrahima pradėjo vėlai, o krepšinio mokėsi tik nuo šešiolikos metų. Į krepšinio komandą I. Sylla buvo pakviestas mokykloje, kurioje mokėsi, dėl aukšto ūgio. Tačiau pirmasis pasirodymas aikštelėje buvo nesėkmingas, nes visiškai nemokėjo žaisti krepšinio. Dėl šios aplinkybės jis paliko krepšinį.

Kelias į krepšinį

Tačiau po metų mokyklos komandoje pasikeitė treneris. Tik jo atkaklių įkalbinėjimų dėka Ibrahima pradėjo žaisti krepšinį. Už tai jis visuomet bus dėkingas savo pirmajam treneriui Aaron Kelsey. Ibrahima Sylla gyvenime ryškų pėdsaką paliko NBA žvaigždė Chansey Billups ir jo agentas. Pastarieji, sužinoję apie juodaodžio berniuko, žaidžiančio krepšinį mokyklos komandoje, vargingą gyvenimą, pradėjo juo rūpintis ir visaip padėjo. Dėkingumo žodžių krepšininkas nestokoja ir krepšinio treneriui Mark Dien, kuris apgyvendino bastūną paauglį savo namuose.

Nuo to laiko Ibrahima ne kartą bendravo su Ch. Billups, kuris mokė kai kurių krepšinio gudrybių. Su šiuo krepšininku siejo ir ne tik krepšinio aikštelė. Ch. Billups rūpinosi jaunuolio gyvenimu, tarsi vyresnysis brolis. Atvyko sudalyvauti Ibrahima išleistuvių mokykloje ceremonijoje. Ne kartą pakviesdavo į NBA rungtynes. Nuo to laiko Ibrahima savo gyvenimą sieja tik su krepšiniu.

Jaučia pasitikėjimą savimi

Atvykimą į „Šilutės“ krepšinio komandą legionierius iš Jungtinių Valstijų sieja su karjeros galimybėmis. Už tai jis turėtų padėkoti savo krepšinio agentui. Nors ši komanda jam tik karjeros tarpinė stotelė, tačiau pamario kraštas jam labai patinka. Savo ateitį, baigus krepšininko karjerą Ibrahima sieja su krepšiniu. Norėtų ateityje treniruoti vaikus.

Laisvalaikiu krepšininkas skaito knygas. Paskutinė perskaityta Napaleono Hilo knyga „Mąstyk ir būk turtingas“. Krepšininkui labiausiai įsiminė šioje knygoje mintis: „Kad žmogų nuo sėkmės skiria vos žingsnis ir niekada nereikia mesti darbo, jei juo tiki“. Perskaitytų knygų dėka Ibrahima jaučia didelį pasitikėjimą savimi krepšinio aikštelėje. Jis įsitikinęs, kad savo žaidimu nenuvils komandos sirgalių.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!