Įslaptinti galimi tarnautojų nusižengimai

2021-09-30, Sergėjus Gvildys
Meras V. Laurinaitis neatskleidžia informacijos dėl pradėto tarnybinio nusižengimo tyrimo, nenorėdamas pakenkti pačiam tyrimui.
Meras V. Laurinaitis neatskleidžia informacijos dėl pradėto tarnybinio nusižengimo tyrimo, nenorėdamas pakenkti pačiam tyrimui.

„Kol tyrimas vyksta, jokia informacija nebus viešinama“, – teigė Šilutės rajono savivaldybės tarybos sekretorius Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto nariams po to, kai Tarybos narė Lijana Jagintavičienė uždavė klausimą dėl sudarytos komisijos tarnybiniam nusižengimui ištirti. Tai ir panagrinėkime situaciją, ar valdžioje esantieji teisėtai riboja informaciją apie jų pačių galimai padarytus nusižengimus.

Įslaptintas nusižengimas

Pastaruoju metu visuomenės informavimo priemonės vis dažniau susiduria su valdžios institucijų nenoru dalintis informacija. Tai ypač pasireiškia, kai prašoma informacijos apie jų pačių galimus neteisėtus veiksmus. Tai liečia ypač viešųjų pirkimų galimas peripetijas ir, žinoma, tarnybinius nusižengimus.

Štai kad ir paskutinė atskriejusi žinia apie mero Vytauto Laurinaičio potvarkį, kuriuo šių metų rugsėjo 17 dieną jis sudarė komisiją „Dėl tarnybinio nusižengimo tyrimo“. Jau pažvelgus į komisijos sudėtį akivaizdžiai matoma, kad jos pagrindas sudarytas iš teisininkų ir auditorių. Tai jau duoda pagrindo manyti, kad nusižengimo gali būti itin rimto, jei pasitelkiami teisininkai. Antras įdomus faktas, skelbiamas potvarkyje, tai Specialiųjų tyrimų tarnybos pranešimas.

Panašu, kad nusižengimas galimai prasilenkia su įstatymų vykdymu, bet galimai nėra nusikaltimas. Juk kitu atveju teisėsauga nesiųstų pranešimo patiems išsitirti, o nelaukiant „susemtų“ ir sukištų cypėn. Kaip kad buvo dviejų metų senumo istorijoje. Tačiau, komitete pasidomėjus apie mero potvarkį ir galimą nusižengimą, bematant buvo nuleista uždanga bet kokios informacijos sklaidai. Kas čia vyksta?

Gal slaptoji mero institucijos operacija, kurios bet koks paviešinimas gali pakenkti tyrimui. Taip ir norisi perfrazuoti žymios „operacijos Y“ herojų – „jau viskas pavogta prieš mus“ į „kam reikia, seniai viskas žinoma“.

Kliūva teritorijų planavimas?

Todėl siekdami patenkinti savo ir laikraščio skaitytojų žingeidumą, ilgai nelaukę paskambinome potvarkį pasirašiusiam merui V. Laurinaičiui. Kaip ir dera politikui, nuo tiesioginių atsakymų jis išsisuko. Pasirodo, yra trikdžių pasidalinti informacija.

Tai galimas tyrimas ir galimos pasekmės, kurios galimai pakenks tyrimui. Ar tikrai pakenks? Gal jau nėra ką ir kam pakenkti, kiek buvo tai galima padaryti, jau padaryta. Tačiau meras neslėpė, kad galimas nusižengimas padarytas dėl detaliojo plano ir teritorijų planavimo. Na, ką gi, didelių mokslų baigti nereikia tam, kad suprastum, kas yra atsakingas už teritorijų planavimą Savivaldybėje. Logiškai mąstant, yra žinomos opiausios dvi teritorijų planavimo problemos Šilutėje. Tai administracijos direktoriaus asmeniniai sklypai (2021-05-18, „Šilokarčema“, Nr. 36) ir planuojamos naujo prekybos centro statybos, neturint nuosavos žemės stovėjimo aikštelei prie jo. Abu dalykai glaudžiai susiję su vienu iš Savivaldybės administracijos vadovų, kuriam taryba visai neseniai patikėjo dalį savo funkcijų. Tokių kaip Savivaldybės ir vietovės lygmens specialiojo teritorijų planavimo dokumentus ir priimti sprendimus dėl žemės sklypų pagrindinės žemės naudojimo paskirties ir (ar) būdo keitimo.

Taigi sudėlioję turimos oficialios informacijos trupinius ir pridėję šarkos uodegos turinį, nesunkiai galime numanyti, kuriam valstybės tarnautojui prasidėjo nesaldžios rudeninės depresijos dienos. O jeigu kartais klystame, tuomet lauksime asmenų, atsisakiusių suteikti informaciją, žingsnio, kurį juos įpareigoja žengti Visuomenės informavimo įstatymas.


Straipsnio komentarai

stasys2021-10-01
Mere ,V. Laurinaiti , paaiškinkite kas ir kaip gali įtakoti sąžiningą komisijos tyrimą . Jeigu nepasitikite kuriuo nors komisijos nariu , pakeiskite kuriuo pasitikite , tik Šilutės savivaldybės nepaverskite "pašto dėžute ". Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?