Buvo verti lygiųjų, bet...

2021-09-29

FK „Šilutė“ (treneris Svajūnas Česnulis) rugsėjo 18 dieną savo vejoje žaidė 23-iojo turo rungtynes su pajėgia Kauno BE1 NFA (treneris Pablo Rios Freire), kuri šį sezoną užsibrėžė uždavinį pereiti iš II lygos į I lygą, o galutinis tikslas – A lyga. Pamariškiai šiose rungtynėse buvo verti lygiųjų, deja, likus 17 minučių iki rungtynių pabaigos šiurkšti klaida lygioje vietoje, kaip mėgstama sakyti, pražudė dėtas komandos pastangas. Šilutiškiai apmaudžiai pralaimėjo profesionalų ekipai – 0:1.

Kauniečių komandoje yra legionierių iš Egipto, Nigerijos, Latvijos, Ukrainos, o dalis lietuvaičių – šalies U19 rinktinės nariai. Treneris ispanas. Komanda BE1 NFA dirba profesionaliai. Galutinis jos tikslas – žaisti A lygoje, konkuruoti su stipriausiomis Lietuvos komandomis. FK „Šilutė“ – futbolo mėgėjų komanda. Anot kai kurių jos žaidėjų, futbolui atiduoda tiek jėgų, kiek lieka po darbų. Žodžiu, nelygūs varžovai Kauno komandai. Pirmojo rato, 18-ojo turo varžybas Kaune pamariškiai pralaimėjo rezultatu 5:1. Garbės įvartį 87-ą rungtynių minutę pelnė Donatas Surblys (nr. 12).

Trenerio S. Česnulio nuomone, aikštės šeimininkai pranoko svečius pagal visus futbolo žaidimo parametrus: geriau valdė kamuolį, buvo greitesni, staigesni, tikslesni. Šilutiškiai ten neturėjo jokių šansų. O ką mūsų komanda galėjo prieš pastatyti BE1 NFA komandai namuose? Tkėtis revanšo buvo sunku, tačiau pasmerktaisiais šilutiškiai savęs nelaikė. Jie buvo pasiryžę kovoti iš visų galių, laikytis, tykoti progos įvarčiui. Ir tas iš dalies pavyko, primetė pajėgiems varžovams kovą kiekviename aikštės metre. Jos buvo net per daug. Aikštės teisėja Jurgita Mačikunytė (Šiauliai) geltonas korteles (įspėjimai) parodė keturiems šilutiškiams ir keturiems svečiams. Rungtynėms besibaigiant vos neįsiplieskė muštynės, kai teisėjos švilpukas vėlavo išskirti pargriuvusių varžovų dvikovą dėl kamuolio. Pirmas prieš šilutiškį šoko aršiai nusiteikęs Kauno futbolininkas. Aikštės šeimininkai mūru stojo už saviškį. Panašūs epizodai futbolo nepuošia.

Kartais taip atsitinka, žaidėjų, žiūrovų kritikos dėl to tenka ir teisėjams, netvirtai laikiusiems savo rankose rungtynių vadžias. Be to, neneigiant lyčių lygybės, moteris aikštės teisėja kietų vyrų rungtynėse, būna, jog savo veiksmais palieka kažkiek skepsio- šio rašinio autoriaus nuomonė. Rugsėjo 18 dieną taip buvo Šilutėje.

Pirmas kėlinys – 0:0

Pirmoje rungtynių pusėje kauniečiai niekuo nenustebino. Jų ilgi kamuolio perdavimai, siekiant išvesti savo techniškus, greitus puolėjus į mušimo pozicijas, tikslo nepasiekė. „Šilutės“ gynėjai, talkinami saugų, šias atakas atmušė. Šimtaprocentinių progų įvarčiui svečiai nesusikūrė, o jų tolimi smūgiai dažniausiai skriejo pro šalį. BE1 NFA futbolininkai nei vejos kraštais, nei per centrą į pamariškių baudos aikštelę neprasiveržė.

Tiesa, vienas svečių derinukas baigėsi pavojingu smūgiu, bet kamuolys praskriejo šalia vartų virpsto. Tai nereiškia, kad vartininkas Artūras Normantas neturėjo darbo. Jo buvo, ypač po standartinių padėčių, kai po baudinių ar po kampinių kamuolys aukšta trajektorija keliavo į baudos aikštelę. Savo ruožtu šilutiškiai bandė regzti atakas kairiuoju aikštės kraštu, kur žaidė Andrius Marcinkevičius (Nr. 8). Vienas išpuolis pavyko, bet ne iki galo.

Grėsmių varžovų vartams, kuriuos budriai gynė aukštaūgis Julius Virvilas, kildavo po standartinių padėčių, tačiau nei šilutiškiai, nei kauniečiai iš to nieko nepešė. Galima sakyti, kad pirmas kėlinys FK „Šilutė“ aistruoliams pasėjo vilčių bent apie lygiąsias. Deja, staigmena neįvyko.

Po pertraukos – greitesnis žaidimas, abipusės atakos

Antrasis kėlinys prasidėjo svečių atakomis. Jų treneris angliškais šūksniais „go, go, go“ ragino futbolininkus žaisti greičiau. Jo netenkino nei pirmo kėlinio komandos žaidimas, nei rezultatas. Matyt, Kauno komanda, namuose sutriuškinusi „Šilutę“, tikėjosi lengvos pergalės ir išvykoje.

Bet pamariškiai užsiožiavo, atatupsti neatsitraukė, parodė valią ir didelį kovingumą. Svečiai itin apčiuopiamo pranašumo nesugebėjo įgyti. Šilutiškių padidintas žaidimo tempas neišgąsdino, patys drąsiau bėgo priekin. Donatas Surblys (Nr. 12), laimėjęs oro dvikovą dėl kamuolio, iš toli smūgiavo į kauniečių vartus. Nors kamuolys praskriejo aukštai virš vartų skersinio, žiūrovai paplojo Donatui, žaidusiam su tvarsčiu ant galvos. Netrukus sekusi šilutiškių kombinacija suteikė progą puolėjui Dariui Paldauskui (Nr. 13) kirsti stiprų smūgį iš baudos aikštelės.

BE1 NFA komandą nuo įvarčio išgelbėjo vartininkas, nukreipęs kamuolį už galinės linijos. Iš naujo užvirusi kova pažėrė pražangų, ginčų. Rungtynių įtampa ir žaidėjų, trenerių nepasitenkinimas atskirais epizodais išsilaikė iki paskutinės minutės. Kauno ekipai, nors taipogi žaidė pasiaukojančiai, ilgai nepavyko įmušti įvarčio.

Šilutiškių vartininkas Artūras Normantas į baudos aikštelę pakabinamus kamuolius sugaudavo arba nukumščiuodavo, žemus – užguldavo. Be priekaištų žaidė iki 73-iosios rungtynių minutės, kuomet ramioje situacijoje norėjo perduoti atriedanti kamuolį laisvam gynėjui, bet kamuolys atiteko varžovui Žanuels Skopenko (Nr. 13). Netikėta dovana pasinaudota. Ž. Skopenko pasivarė kamuolį ir aukšta trajektorija pasiuntė jį į šilutiškių vartų tinklą – 0:1.

Kas dėjosi svečių gretose?! Neišpasakytas džiaugsmo pliūpsnis, apsikabinimai. Pamariškiai su nepelnytu pralaimėjimu nesusitaikė, visomis jėgomis veržėsi priekin, kėlė baudinius, kampinius, privertė Kauno komandą nervintis. Svečiai spaudimą atlaikė. Ne gana to, gavo progą ir padvigubinti rezultatą, kai neleistinai suklydo mūsiškių gynėjas, bandydamas apvesti varžovą, nors buvo likęs vienas už baudos aikštelės ribų. Varžovo nesuklaidino, pastarasis iššoko su kamuoliu vienas prieš vieną su vartininku A. Normantu. Artūras, puikios reakcijos dėka, atrėmė iš arti smūgiuotą kamuolį. Rezultatas nebepakito. Rungtynių pabaigoje varžovų aikštės pusėje kovoje dėl kamuolio buvo grubiai traumuotas D. Paldauskas, kuriam budėjusios medikės pagalbos neužteko, buvo nuvežtas į ligoninę pasitikrinti sužalojimą, nes Darius į persirengimo kambarį nušokčiojo ant vienos kojos. Po rungtynių svečiai subėgo į kupetą fotografuotis.

FK „Šilutė“ po pralaimėjimo turnyrinėje lentelėje tebeišlieka penkta po 23 rungtynių. Mūsiškių kraitis – 41 taškas. Kitų pirmojo komandų dešimtuko rungtynių rezultatai: DFK „Dainava“ B (Alytus) – FK „Garliava“ – 1:4, FK „Sveikata“ (Kybartai) – FK „Ekranas“ (Panevėžys) – 0:1, FK „Panerys“ (Vilnius) – FA „Šiauliai“ B – 1:0. Pirmauja FK „Ekranas“ – 61 tšk., antrą vietą užima Kauno BE1 NFA – 55 tšk., trečias – FK „Panerys“ – 52 tšk.

Rugsėjo 26 dieną FK „Šilutė“ žais Vilniuje su FK „Paneriu“.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar esate sėdę prie vairo išgėrę?