Koreguojamas Savivaldybės biudžeto pajamų planas

2021-10-02, Sergėjus Gvildys
Šilutei skirta dviejų su pusė milijonų papildomų dotacijų. S. Gvildžio nuotr.
Šilutei skirta dviejų su pusė milijonų papildomų dotacijų. S. Gvildžio nuotr.

Artėjančiame Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje numatytas rajono biudžeto pakeitimas. Tam pritarė praėjusią savaitę komitetuose posėdžiavę politikai. Liko balsavimo procedūra Taryboje. Pagal numatytą sprendimo projektą rajono biudžeto pajamos didinamos dviem su puse milijono eurų.

Gautas papildomas finansavimas projektams

Šilutės rajono savivaldybės politikams komitetuose buvo pristatytas Savivaldybės biudžeto pakeitimas. Jame numatyta padidinti pajamas nuo 55 573 296 eurų iki 58 140 305 eurų. Tai sudarytų 2 567 009 eurų didesnes pajamas, nei buvo numatyta ankstesniame Tarybos patvirtintame sprendime š. m. vasario 25 dieną.

Biudžeto pajamų didėjimą lemia skirtos tikslinės dotacijos ir papildomi asignavimai. Didžiausią gaunamų papildomų lėšų sumą sudaro Europos Sąjungos finansinės paramos lėšos: 1 452 318 eurų. Šie pinigai bus skirti vykdomų projektų finansavimui. Ekonomikos komiteto nariams pasidomėjus, kurie projektai bus finansuojami, administracijos direktorius pažadėjo iki posėdžio patikslinti informaciją. Mat pateiktas sprendimo projektas neatspindi šių lėšų paskirstymo detalizacijos. Taip pat papildomas 399 tūkst. eurų finansavimas skirtas Šilutės daugiafunkciam sporto kompleksui Rusnės gatvėje rekonstruoti.

Didėja socialinių paslaugų finansavimas

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, paskirstydama dotacijas savivaldybių administracijoms, Šilutės rajono savivaldybei padidino 372 tūkst. eurų specialiąją tikslinę dotaciją, skirtą socialinėms paslaugoms, ir skyrė papildomą 52 tūkst. eurų specialiąją tikslinę dotaciją socialinei paramai mokiniams. Iš viso numatyta Savivaldybės valstybinėms funkcijoms atlikti skirti papildomus 476 tūkst. eurų. Taip pat - ir priešgaisrinės saugos funkcijoms atlikti. Šios lėšos bus skirtos atlyginimams bei įsigyti reikalingą inventorių.

Papildomų lėšų sulauks ligoninė

Papildomų lėšų sulauks ir rajono medikai. Socialiai saugios ir sveikos aplinkos kūrimo programos Pacientų aptarnavimo kokybės gerinimo priemonei finansuoti Savivaldybės administracija gaus 40 tūkst. eurų. Šie pinigai jau numatyti  panaudoti Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus paprastajam remontui Šilutės ligoninėje.

Nelieka be dėmesio ir VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras. Jai numatyta 3 265 eurų dotacija už paskiepytus pirmąja nuo COVID-19 ligos vakcinos doze asmenis paslaugoms apmokėti. Taip pat Šilutės rajono savivaldybė pamaloninta 76 848 eurų dotacija patirtoms materialinių išteklių teikimo, siekiant šalinti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) padarinius ir valdyti jos plitimą, išlaidoms kompensuoti. Belieka tikėtis, kad papildomas finansavimas pagerins rajone šios ligos plitimo suvaldymo funkcijas ir padės išbristi iš ,,juodosios zonos”.

Didesnio finansavimo sulauks ir rajono ugdymo įstaigos, perskirstant rajono biudžeto lėšas. Taip pat buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad jau viršyti žemės administravimo pajamų planai, kurių lėšos taip pat bus perskirstytos.


Straipsnio komentarai

GYVENIMAS GERĖJA , TIK KAM 2021-10-02
NA TAI VA PUSE SAU NUSIPJAUS , O KITUS PADALINS TRUPINIUS KAM KLIUVO , KAM NEKLIUVO , , AR NE TAIP DALIJO ANĄ BIUDŽIATĄ PUSE SAU IŠSIDALIJO PRADEDANT VISUS ŠILUTĖS PUTINUS ,,,POZINGIUS''' IR BAIGIANT ŠEPUČIAIS , O APIE MERĄ NĖRA APIE KĄ KALBĖT KOL ŠITIE SĖDĖS SAVO TABURETĖSE TOL NIEKO NEBUS Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?