Beglobiai gyvūnai – su skirtingomis istorijomis

2021-10-08, Komiteto informacija
Komiteto nariai džiaugėsi, kad beglobiams netrūksta meilės ir rūpesčio. Autorių nuotr.
Komiteto nariai džiaugėsi, kad beglobiams netrūksta meilės ir rūpesčio. Autorių nuotr.
Šilutės rajono savivaldybės tarybos Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas lankėsi įstaigoje VšĮ „Šilutės beglobiai“. Domėtasi, kokia situacija yra šioje organizacijoje – ko trūksta, su kokiomis problemomis susiduriama ir kuo jau galima pasidžiaugti.

Prašo pagalbos ir naktį

Tarybos nariai Tomas Budrikis, Lijana Jagintavičienė, Laimutė Uselienė, Arūnas Kurlianskas bei Edvardas Jurjonas nestokojo klausimų „Šilutės beglobiai“ įkūrėjai ir vadovei Rimutei Vismantienei. Ši mielai ne tik atsakė, bet ir parodė įkurtas patalpas katėms, šunims bei gandrams, šaldiklius, kurie pilni maisto gyvūnams.

Pasak R. Vismantienės, viską suaukoja žmonės ir tik vienas kitas iš jų yra Šilutės rajono gyventojas.

Kiekvienas gyvūnas turi savo istoriją. Buvo net tokių  atvejų, kada kažkas atnešė, pavyzdžiui, šuniuką ir, užrašęs jo vardą, įmetė per tvorą ir paliko. Ne vienas toks, kuris išgelbėtas nuo bado iš jį laikiusių žmonių. O kiek surinktų tiesiog prie konteinerių...

Padeda jaunimas

„Nuo jaunystės mylėjau gyvūnus. Kitaip ir negaliu. Net naktį skambina policijos pareigūnai, jei pagalbos reikia gyvūnui. Šiaip galima kreiptis dėl jų ir į seniūniją, bet problemos lieka nespręstos, jei pagalba reikalinga po darbo valandų arba savaitgalį“, - kalbėjo E. Vismantienė.

Džiugina ir tai, kad savanoriška veikla domisi jaunimas. Ne vienas jaunas žmogus čia ateina padėti šerti gyvūnus, pavedžioti šunis. Dabar visi ruošiasi Gyvūnų dienai.

Dar nė karto joks savanoris nenukentėjo nuo šuns ar kito keturkojo. Anot R. Vismantienės, kiekvieną jų greitai perpranta ir aišku, kaip su kuriuo elgtis. Priešingai, visi gyvūnai labai laukia visų ir nori gauti dėmesio.

Čia gyvūnai ne tik mylimi, bet didelis dėmesys skiriamas ir jų sveikatai. Jei reikia, jie gydomi. Kiekvienas yra paskiepijamas, sučipuojamas.

Komiteto nariai su džiaugsmu išvyko namo, mat įsitikino, kad beglobiais nuoširdžiai rūpinamasi, atsakingai ieškoma jiems naujų šeimininkų. Politikai visus kviečia nelikti abejingais ir prisidėti prie gerų darbų.

VšĮ „Šilutės beglobiai“ įmonės kodas: 304827018, SwedBank: LT777300010154919989.

Dėl rūpimų klausimų ar kitos materialinės paramos galite susisiekti telefonu: 8 671 37 333.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Jo2021-10-09
Kartais blogi darbai nusveria gerus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jo2021-10-09
Kartais blogi darbai nusveria gerus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jo2021-10-09
Kartais blogi darbai nusveria gerus Komentaras patinka Komentaras nepatinka