Neringos pasieniečiams įkliuvo puokštę pažeidimų padaręs neblaivus laivavedys

2021-10-07, VSAT Pagėgių pasienio rinktinės inf.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė nuo alkoholio apsvaigusį laivavedį. Jis burine valtimi į Kuršių marias išplaukė be pasieniečių leidimo ir neturėdamas asmens tapatybę bei plaukiojimo priemonės registraciją patvirtinančių dokumentų.

Antradienį anksti ryte Pagėgių pasienio rinktinės tarnybinio laivo „Madeleine“ įgula Kuršių mariose naktinio matymo žiūronais užfiksavo burinę valtį „Mishel“, įplaukusią į pasienio ruožo vidaus vandenis. Apie tokį išplaukimą laivavedys privalėjo pranešti pasieniečiams, tačiau to nepadarė.

VSAT pareigūnai, į vandenį nuleidę tarnybinį katerį „Boomeranger“, priplaukė prie pažeidėjo. Nustatyta, kad laivavedys, 29-erių Vilniaus gyventojas, į pasienio ruožo vidaus vandenis įplaukė daugiau nei pusę kilometro.

Apie išplaukimą ir buvimą pasienio vandenyse vyras privalėjo informuoti Neringos užkardą, tačiau to nepadarė. Paaiškėjo, kad jis taip pat nėra įtrauktas į asmenų, turinčių teisę būti pasienio vandenyse, kurių vandenimis arba krantais eina išorės siena, sąrašą.

Patikros metu valties taip pat nustatyta, kad vairininkas su savimi neturėjo nei asmens tapatybę patvirtinančio dokumento, nei plaukiojimo transporto priemonės registracijos liudijimo, nei dokumento, suteikiančio teisę valdyti vandens transporto priemonę.

Oro sąlygas bei matomumą įvertinę pasieniečiai pažeidėją palydėjo į Nidos uostą. Įtarus, kad laivavedys gali būti neblaivus, iškviesti policijos pareigūnai. Jie vyrui nustatė 1,17 promilės girtumą.

Dėl pasienio teisinio režimo ir vidaus vandenų laivybos taisyklių pažeidimų Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai pradėjo administracinę teiseną. Vyras po apklausos paleistas ir privalės atvykti į Neringos užkardą, kur bus nagrinėjama jo byla.

Pasieniečiai primena, kad išplaukti ir žvejoti Kuršių mariose ir kituose pasienio ruožo vidaus vandenyse be VSAT išduotų vienkartinių terminuotų buvimo pasienio ruožo vidaus vandenyse leidimų draudžiama. Asmenys tarnybai privalo pranešti apie išvykimą ir grįžimą, o VSAT gali riboti išvykimo laiką ir vykimo teritoriją.

Už Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimą numatyta administracinė atsakomybė. Pirmą kartą toks sulaikytas asmuo gali būti įspėtas arba nubaustas bauda nuo 40 iki 90 eurų. Pakartotinai įkliuvusiam pažeidėjui gali būti skirta bauda nuo 91 iki 170 eurų.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar esate sėdę prie vairo išgėrę?