Laivo techninė apžiūra be žmogiškumo ir protingumo kriterijų

2021-10-13, „Šilokarčemos“ informacija
Harri Jurgschat nesuvokia, kaip darbuotojai gali pamiršti žmogiškumą. Autorių nuotr.
Harri Jurgschat nesuvokia, kaip darbuotojai gali pamiršti žmogiškumą. Autorių nuotr.

Į redakciją kreipėsi šilutiškis Harri Jurgschat. Vyras į Šilutės uostą nuvarė savo laivą, kad čia jam būtų atlikta technikinė apžiūra. Bet to jam padaryti nepavyko dėl paprasto dalyko. Pasak pašnekovo, dėl to, kad specialistui pritrūko žmogiškumo.

Požiūris - formalus

Septyniasdešimtmetis pasakojo, kad rugsėjo 30 d. nustatyta tvarka registravosi Šilutės miesto pramoginių laivų uoste atlikti techninę apžiūrą ir buvo įsitikinęs, kad vandens transporto priemonė atitiks visus reikalavimus, kad turi visus reikalingus reikmenis bei priemones. Tačiau savo darbą atliekantis specialistas pastebėjo, kad laive buvusio gesintuvo pasibaigęs patikros terminas.

„Specialistui pasakiau, kad tuoj nupirksiu naują ir pateiksiu. Bet jis nieko neatsakė. Sėdau ir nuvažiavau į šalia esančią parduotuvę. Nupirkau naują gesintuvą. Trukau gal keletą minučių. Grįžus, specialistas buvo užsiėmęs kito laivo apžiūra. Po kurio laiko jis priėjo prie mano laivo. Parodžiau gesintuvą, o jis net nekreipė dėmesio į jį nors dokumentų dar nebuvo supildęs. Tik pasakė, kad teks registruotis techninei apžiūrai, kuri Šilutėje numatyta spalio 20 d. Tai reiškia, kad laivo iki tos datos eksploatuoti negalėsiu“, - dėstė pašnekovas.

Šioje situacijoje vyras niekaip negali pateisinti specialisto poelgio – juk visur reikėtų nepamiršti paprasto dalyko, kuris vadinasi žmogiškumu.

„Jei tai būtų nutikę sovietiniais laikais, turbūt manytume, kad taip turi būti. Tačiau Nepriklausomos Lietuvos laikais, kuomet deklaruojami protingumo ir teisingumo kriterijai, tokie techninę apžiūrą atliekančio specialisto veiksmai nėra ir negali būti toleruojami. Tokiems atvejams ateityje turi būti užkirstas kelias. Specialisto požiūris į darbą – labai formalus. Pamirštas paprastas žmogiškumas. Juk dabar toks sunkus laikas – visus vargina pandemija. Tai kam dar užmiršti žmogiškumą. Esu pensinio amžiaus. Man sunku užsiregistruoti kompiuteriu. Mėgstu plaukioti savo laivu. Taip pabūnu pats su savimi, pailsiu. O dabar, greit orai nebeleis to daryti“, - tęsė H. Jurgschat.

Reikalavimai turi atitikti

Paskambinus ir papasakojus apie šią situaciją Lietuvos transporto saugos administracijai, atsiliepė konsultantė Simona Rakovskaja. Ji pasakė, kad padėti nieko negali, tik belieka p. Harriui surašyti skundą, kuris bus išnagrinėtas per 20 darbo dienų. Taip pat informavo, kad artimiausias laikas, kuomet bus atliekama laivų techninė apžiūra, spalio 20-oji ir yra likusi apžiūrai tik viena laisva vieta.

Į telefono skambutį atsakė ir direktorius Stanislovas Lingys.

„Reikalavimai turi visi atitikti. Tokia tvarka. Jei išties taip buvo, žmogiškumas turi būti. Apgailestauju, kad taip nutiko. Jei taip buvo, tai turėjo vertinti kaip pašalintą trūkumą. Gesintuvai turi būti su galiojančia patikra. Apskritai, toks trūkumas galėtų būti vertinamas kaip nereikšmingu ir rezultatas paliktas teigiamas, bet teisės aktai to neleidžia. Tai laikoma, kad laivas neatitinka techninių reikalavimų“, - kalbėjo vadovas.

Ilgai nelaukęs jis suorganizavo, kad skubos tvarka dėl minėto įvykio būtų atliekama techninė apžiūra spalio 6 d., o ponas H. Jurgschat bus aptarnautas pirmas.


Straipsnio komentarai

Vytautas Barkauskas2021-10-13
Man teko matyti, kaip mašinoje (miškovežyje) sudegė vairuotojas po autoavarijos. Subėgo koks dešimt vairuotojų iš sustojusių mašinų su tais reklamuojamais privalomais turėti mašinoje šnypštukais, gesintuvais vadinamais. Sudegė žmogelis gyvas, nieko tie gesintuvai negelbsti, nors žmonės stengėsi kiek galėdami. Formalumas, reikalavimai ir t. t.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar esate sėdę prie vairo išgėrę?