Šilutiškiai supranta druskų kambario naudą

2021-10-12, „Šilokarčemos“ informacija
Gydymas druska tinka ir vaikams, ir suaugusiems.
Gydymas druska tinka ir vaikams, ir suaugusiems.

Prieš beveik septynerius metus Šilutėje pradėjo veikti druskų kambarys, kuris įkurtas Lietuvininkų g. 1. Kadangi Šilutėje nebuvo haloterapijos – labiau žinomos kaip druskų kambarys – šią sveikatinimo paslaugą pradėjo teikti verslininkė Jurgita Suslavičienė. Paprašėme jos priminti, kokią naudą mums gali suteikti druska.

Suprato šilutiškiai

Išties nuo senų senovės yra žinoma minėtos medžiagos nauda sveikatai. Tai jau suprato ir šilutiškiai.

Haloterapija – lyg eleksyras žmogaus plaučiams, profilaktika odai bei poilsis nervų sistemai. Ji tinka tiek vaikams, tiek suaugusiems. Vyresniems labiau reikalinga ramybė. Dėl to, priimdama užsakymus druskos kambario įkūrėja taip juos dėlioja, kad suaugę ir vaikai nebūtų kartu, kad nebūtų kontaktų su ne šeimos nariais, kiekvienam parenkamas laikas atsakingai, laikomasi visų dabar numatytų reikalavimų.

J. Suslavičienė prisiminė ne vieną atvejį, kai seanso pabaigoje atidariusi duris rasdavo vaikus saldžiai miegant.

Druskų kambaryje lubos, sienos ir grindys, padengtos storu druskos kristalų sluoksniu, kuriame palaikoma pastovi drėgmė, temperatūra ir druskų aerozolio koncentracija.

Halokameroje seanso metu per specialias angas į patalpą pučiamas sausas druskos aerozolis. Žmogus kvėpuoja druska prisodrintu oru, kuris per kvėpavimo takus patenka iki smulkių bronchų ir pagerina virpamojo epitelio funkciją. Žmogus ima lengviau atsikosėti, pradeda valytis bronchai, pasidaro lengviau kvėpuoti, sugrąžinamas alsavimas pro nosį. Druska pasižymi priešuždegiminiu, bronchus atpalaiduojančiu, gleives skystinančiu, uždegimą mažinančiu poveikiu. Ji saugo kvėpavimo takus nuo infekcijų. Buvimas druskingoje aplinkoje teigiamai veikia bendrą žmogaus savijautą. Terapija stiprina imunitetą, todėl profilaktiškai jas galima atlikti kasmet, ypač tiems, kurie serga bronchine astma.

Nėra amžiaus grupės

Druskų procedūros rekomenduojamos besiskundžiantiems blogu miegu, nervingumu, taip pat tiems, kuriuos vargina brendimo spuogai. Ypač jis naudingas šiuo sudėtingu metu, kai siaučia baisioji pandemija.

Gydymas druska tinka ir vaikams, ir suaugusiems. „Haloterapija – tai tarsi eliksyras žmogaus plaučiams, profilaktika odai bei poilsis organizmui“, - teigė J. Suslavičienė.

Taigi, haloterapija rekomenduojama, jei jus vargina lėtinės plaučių ligos, bronchinė astma, kvėpavimo takų ligos, alerginė sloga, sinusitas, faringitas, rinitas, atopinis dermatitas, žvynelinė, riebalinė seborėja, brendimo spuogai, blogas miegas, stresas, nervinė įtampa, depresija.

Haloterapija apsaugo veido odą nuo raukšlių, atitolina jos senėjimą, be to, šių procedūrų dėka pagerėja organizmo kraujotaka, atsinaujina epidermis, sumažėja odos pleiskanojimas.

Reikia mėgautis

Taip pat rekomenduojama virusinių infekcijų ir peršalimo ligų, alerginių susirgimų profilaktikai, kvėpavimo takų valymui nuo atmosferos užterštumo, tabako dūmų, imuniteto stiprinimui, vegetatyvinės nervų sistemos harmonizavimui, psichinės ir emocinės būklės gerinimui.

Pasak J. Suslavičienės, druskų kambaryje nieko nereikia daryti, viena pagrindinių užduočių - sugebėjimas mėgautis. Nereikia nenatūraliai sukelto dažno ar ypatingai gilaus kvėpavimo, svarbiausia, yra patogiai atsisėsti kėdėje ir mėgautis.

Verslininkė džiaugiasi, kad šilutiškiai suprato druskos naudą. Anot jos, reikia, pirmiausia, išbandyti natūralias priemones, o tik joms nepadėjus, imtis cheminių vaistų.

Moteris pastebėjo, kad dabar antibiotikas naudojamas lyg vitaminas.

„Skandinavijos šalyse jie vartojami tik paskutinėje vietoje. Jau ir Šilutėje yra tokių mamų, kurios, tik pastebėjusios pirmuosius peršalimo simptomus, skuba savo atžalą vesti į druskų kambarį. Dažniausiai vaikui net ir nebereikia vaistų. Padeda druskų inhaliacijos ir žolelių arbatos“, - kalbėjo pašnekovė.

Haloterapijos taikyti nepatartina žmogui, kuriam staigiai pakilo temperatūra, kadangi taip jis gali užkrėsti kitus. Lankytis druskų kambaryje nerekomenduojama ir sergantiems epilepsija bei tiems, kurie kenčia nuo klaustrofobijos.


Straipsnio komentarai

Vida2021-12-17
kokia kaina vieno senso suaugusiam zmogui,,?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Druskų kambarys2021-10-13
Lietuvininkų g. 1, Šilutė Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Žiba2021-10-12
Koks adresas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?