Kodėl šokinėja kraujo spaudimas?

2021-10-11

Ar svaigstant galvai esate gavę pasiūlymų pasimatuoti kraujospūdį? O varginant galvos skausmams ar temstant akyse ir jaučiant silpnumą? Greičiausiai, taip. Kraujo spaudimas yra labai svarbus bendrai sveikatai, savijautai, jis susijęs su nemažu pluoštu įvairių ligų. Kraujospūdis gali būti per žemas arba per aukštas, tačiau nereta problema ir tokia, kai kraujospūdis šokinėja, t. y. pakyla, netrukus pasiekia normos ribas ar net tampa žemesnis, o neilgai trukus vėl kyla ir t. t. Ne paslaptis, tokia būsena vargina, tad svarbu išsiaiškinti to priežastis. Taigi, aptarkime, kodėl šokinėja kraujo spaudimas.

Moterų kraujospūdžio svyravimų priežastys

Gana dažnos moterų kraujospūdžio šokinėjimo priežastys yra klimakso periodas, priešmenstruacinis laikotarpis, taip pat endokrininės sistemos problemos.

Kraujospūdžio svyravimu neretai skundžiasi ir tos damos, kurios nevengia pasilepinti saulės spinduliais arba ultravioletiniais spinduliais soliariumuose.

Vyrų kraujospūdžio svyravimų priežastys

Dažniausios vyrų kraujospūdžio šokinėjimo priežastys yra susijusios su žalingais įpročiais – alkoholio vartojimu ir rūkymu. Tad dažnai piktnaudžiaujantys alkoholiu ir rūkantys susiduria su padidėjusiu kraujospūdžiu, jo svyravimais.

Kas dar skatina kraujospūdžio šokinėjimą?

Be minėtų moterims ir vyrams būdingų kraujospūdžio svyravimo priežasčių, galime paminėti kelis aspektus, būdingus nepriklausomai nuo lyties. Pavyzdžiui, maistas mūsų lėkštėje. Ne paslaptis, jog sūrus maistas, taip pat ir riebus siejasi su aukštesniu kraujospūdžiu. Siekiant to išvengti svarbu maitintis sveikai, prioritetą teikti subalansuotai mitybai bei, žinoma, pasirūpinti fiziniu aktyvumu, mat per didelis svoris taip pat siejamas su aukštesniu kraujo spaudimu.

Dar kraujo spaudimo svyravimams įtakos turi ir orai bei jų pokyčiai. Sakysite, kaip tai susiję? Spaudimo šokinėjimui įtakos turi atmosferos slėgio svyravimai. Pastarieji spaudimą gali padidinti arba, atvirkščiai, sumažinti. Galima pastebėti, jog stipriausia atmosferos slėgio įtaka juntama rudenį, taip pat pavasarį.

Kalbėdami apie kraujospūdžio šokinėjimą turėtume paminėti ir fizinį aktyvumą, darbo bei poilsio balansą. Spaudimas šokinėti gali tuomet, jei persidirbama, juntamas lėtinis nuovargis, taip pat jei labai dažnai patiriamas itin didelis fizinis krūvis. Svarbu sportuoti, fizinį darbą dirbti su saiku, puiki profilaktikos priemonė yra pasivaikščiojimas gryname ore ir pan.

Įsigykite kraujospūdžio matuoklį

Jei dažnai vargina šokinėjantis kraujo spaudimas, tikslinga pasižvalgyti po kraujospūdžio matuokliais prekiaujančių parduotuvių asortimentą. Ir Jums visai nebūtina vykti į vaistinę ar specializuotą prekybos vietą – pirkti galite ir internetu. Biomed.lt e. parduotuvė Jums pasiūlys labai platų kraujospūdžio matuoklių pasirinkimą – https://biomed.lt/lt/52-kraujospudzio-matuokliai-. Rinksitės tik geriausiųjų gaminius ir mėgausitės puikiu kainos bei kokybės santykiu.

Namuose turėdami kraujo spaudimo matuoklį galėsite bet kada pasimatuoti kraujospūdį ir laiku išgerti vaistus, taip užkirsdami kelią prastai savijautai ir sveikatos problemoms. Periodiškas kraujo spaudimo matavimas leis ne tik fiksuoti duomenis, tačiau ir stebėti pokyčius, rodmenų kitimo tendencijas, galbūt atrasti priežastis.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?