Prieš lyderį neatsilaikė

2021-10-13
Sergėjaus Gvildžio nuotr.
FK „Šilutė“ (treneris Svajūnas Česnulis) spalio 2 dieną savo vejoje neatsilaikė prieš vienvaldį II lygos pirmenybių lyderį Panevėžio FK „Ekranas“ (treneris Darius Maciulevičius) – 0:4 (0:2). Žaidimo iniciatyva priklausė svečiams, jie ilgiau kontroliavo kamuolį ir rezgė plačias atakas.

Tai buvo 25-ojo turo rungtynės. 1964 metais įkurtas Panevėžio FK „Ekranas“, turėjęs šlovingą praeitį bei pergyvenęs saulėlydį, vėl brandina naujas ambicijas. Aukštaitijos klubas, įsigijęs legionierių iš Japonijos, Nigerijos, kitų šalių, šį sezoną užtikrintai pirmauja šalies futbolo II lygos pirmenybėse. Panevėžiečiai stengiasi žaisti greitai, o praradę kamuolį puola spausti varžovus, neduodami laiko šiems žvalgytis, kurti derinius.

Taip „Ekranas“ žaidė ir Šilutėje. Beje, pirmojo rato 12-ojo turo rungtynėse birželio 19 dieną „Ekranas“ namuose įveikė „Šilutę“ rezultatu 3:1. Pamariškiai net pirmi įmušė įvartį – 0:1. Tąkart pasižymėjo Ernestas Mickevičius. Šilutiškiai parodė, kad nebus lengvas grobis, nors aikštės šeimininkai savo pasiekė, įmušė 3 įvarčius, praleido 1. „Šilutė“ Aukštaitijos sostinėje pralaimėjo, bet kovojo garbingai, be to, nuo 27-osios rungtynių minutės turėjo vienu žaidėju mažiau: iš aikštės buvo pašalintas Darius Paldauskas.

Namuose šilutiškiai sužaidė prasčiau. Žinoma, kaip visada išbėgo vejon kovingai nusiteikę, pasiryžę stabdyti FK „Ekranas“ futbolininkus, vilkinčius raudoną aprangą. Kai kas pavyko, bet ne viskas, deja, netrūko ir apmaudžių epizodų.

Aukštaitijos komanda išsyk pasiūlė spartų žaidimą ir spaudimą. Svečiai ritino atakas plačiu frontu, nevengdami ilgų kamuolio perdavimų greitiems ir techniškiems krašto puolėjams. Pirmą bangą pamariškiai atmušė, tačiau ilgam užrakinti savo vartus nepavyko. 9-ą žaidimo minutę prasiveržęs svečių futbolininkas skersavo kamuolį pažeme į mūsiškių baudos aikštelę. Per kovą vartininko aikštelėje šilutiškiai paniškai bandė numušti kamuolį toliau ir išvengti pavojaus. Nepasisekė. Kamuolį iš arti į Artūro Normanto saugomų vartų tinklą sukirto panevėžietis Marius Zabarauskas (Nr. 19) – 0:1.

Vartininkas neturėjo jokių šansų išgelbėti komandą nuo įvarčio. Skaudus buvo ir antras praleistas įvartis, įpliektas iš toli Domanto Nebilevičiaus (Nr. 5) 27-ą žaidimo minutę – 0:2. Kamuolys, pradžioje skriejęs oru, tūptelėjo, atsimušė nuo žemės ir stryktelėjęs peršoko jį gaudyti šokusį vartininką. Tokiu rezultatu baigėsi pirmasis kėlinys.

Po pertraukos tęsėsi panašus žaidimas. Šilutiškių vartai nebuvo ištisai apgulti, pamariškiai mėgino užklupti svečius kontratakomis aikštės kraštais. Vienas kitas išpuolis baigėsi ir smūgiais į varžovų vartus, bet jie buvo reti ir netikslūs. Mūsiškių ilgi kamuolio perdavimai dažnokai būdavo per ilgi, kiti – per trumpi - atitekdavo varžovams. FK „Ekranas“ ekipa buvo meistriškesnė komanda.

Ją atlydėję futbolo sirgaliai iš Panevėžio neabejojo saviškių pergale, skandavo, traukė dvieilius posmelius repo stiliumi, leliavo. Šilutiškių tribūnos pusė tylėjo. O ką sakyti, kai jėgos nelygios? Tiesa, antrame kėlinyje FK „Šilutė“ ilgai laikėsi, sėkmingai gynėsi ir patys užpuldavo, bet tikros progos, kad sušvelnintų rezultatą, nesukūrė - aukštaičiai neleido. Gi „Ekrano“ žaidėjai besibaigiant rungtynėms prisidūrė dar du įvarčius. Gal šilutiškių budrumas prigeso, gal fizinių jėgų mažiau beliko, bet liko nubausti. 81-ą žaidimo minutę svečių puolėjas iš Nigerijos Kehinde Abdulrasheed Ayinde (Nr. 15) pakartotinu smūgiu įpliekė trečią įvartį. Tuo svečiai nepasitenkino ir 88-ą žaidimo minutę Arno Borodino įvarčiu šilutiškiai buvo sutriuškinti – 0:4.

Panevėžiečiams talkino trys svetimšaliai. Rungtynėms teisėjavo Kevinas Drungilas (Klaipėda). „Šilutė“ patyrė dešimtą pralaimėjimą ir turnyrinėje lentelėje smuktelėjo iš penktos vietos į šeštą. Mūsiškių kraitis – 41 taškas. Iš eilės patirti 4 pralaimėjimai.

Koks būtų pasiteisinimas? Žaista su pirmaujančiomis komandomis, o „Šilutės“ pagrindinės sudėties gretos labai išretėjusios dėl futbolininkų traumų.

Kiti 26-ojo turo rezultatai: FK „Garliava“ – FK „Panerys“ (Vilnius) -2:3, FA „Šiauliai“ B – „Viltis“ (Vilnius) – 2:1, BFA B (Vilnius) – FK „Sveikata“ (Kybartai) – 5:0, BE1 NFA (Kaunas) – DFK „Dainava“ B (Alytus) – 3:1. Pirmauja FK „Ekranas“ – 67 taškai po 25 rungtynių. Antrą vietą užima BE1 NFA – 61 tšk., trečias – FK „Panerys“ – 58 tšk.

Spalio 9 dieną, 13 valandą, FK „Šilutė“ namuose žais su sostines ekipa „Viltis“. Vilniečiai tarp pirmo dešimtuko komandų su 36 taškais - dešimti.