Ar galima šunį šerti naminiu maistu? Atsako veterinaras

2021-10-13, Pranešimas spaudai

Daugeliui žmonių šuo yra šeimos narys, geriausias draugas, kuriam norisi skirti kuo daugiau dėmesio. Natūralu, jog laimingas gyvūnas yra tas, kuris plačiai šypsosi kasdien, kuris sveikas, kuris daug žaidžia. Tokiam gyvūnui reikalingas geras maistas, papildai, kurie leis jam visada būti sveikam.

Tiesa, prekybos vietose siūlomas šunų maistas yra labai įvairus, tad tikrai ne kiekvienas lengvai randa tokį, kuris labiausiai tinka jo gyvūnui. Galiausiai, kai kurie net juos šeria naminiu maistu, o ar tai daryti galima - atsako veterinaras.

Žmonių maistas - žmonėms

Kai kuriems atrodo, kad žmonių maistas labai puikiai tinka ir gyvūnams. Ypač tokiu atveju, kai žmogus kasdien valgo labai sveiką ir tuo pačiu subalansuotą maistą. Visgi, toks požiūris yra klaidingas, kadangi maistas nuo mūsų stalo augintinui gali būti pražūtingas.

“Daugelis žmonių nežino, kad tam tikras maistas, kuris tinka žmonėms - šuniui yra net nuodingas”,- pasakoja veterinaras. “Pavyzdžiui, šokoladas, kuris dažniausiai šunims taip pat patinka. Arba ledai, kuriais kartais skaninama jų kasdienybė. Toks maistas gali ne tik labai rimtai sugadinti šuns sveikatą, tačiau gręsia ir mirties galimybė”,- priduria.

Šeimininkai turi nepamiršti, kad šunims taip pat kenkia ir rūkytas maistas. Kadangi daugelis savo draugus lepina rūkyta mėsa - tai yra labai blogai.

Tinkamo maisto pasirinkimas

Tiesa, tikrai ne visas rinkoje siūlomas šunų maistas taip pat yra geras. Galima rasti tokius, kurie papildyti labai šuniui reikalingais vitaminais ir mikroelementais bei tokius, kurie visai nenaudingi, tik skirti skrandžio užpildymui. “Visada geriausia maistą pirkti specializuotose prekybos vietose. Tokiu atveju bent jau būsite ramus, kad jis bus sertifikuotas”,- patirtimi dalijasi gyvūnų gydytojas.

Geriausias pasirinkimas yra premium lygio maistas, kuriame dažniausiai daugiau daržovių bei mėsos ir mažiau grūdų, kurie neturi daug naudos šuns organizmui.

Geras maistas padės Jūsų gyvūnui visada būti sveiku ir laimingu. Svarbiausia yra sukurti jam geras gyvenimo sąlygas ir tuo paiu prisidėti prie jo sveikatos pasiūlant reguliariai gerti vitaminus.

Pasirūpinkite šuniuku: https://vetke.lt/prekes-sunims/sunu-maistas


Straipsnio komentarai

Tai2021-10-15
O kur dės eferistu sukurta iš balandu sėklu marmala ,tai va ir plauna ranka ranką Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šilutiškė2021-10-13
Visą gyvenimą kaime šunims duodavo šeimos maisto ,kas būdavo išvirta kokia sriuba ir šunys gyvendavo po 18metų .Ar ponas veternorius yra nuo brukio ,kad to nežino . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar esate sėdę prie vairo išgėrę?