Kokių klaidų reikėtų vengti renkant dovanas?

2021-10-14, Pranešimas spaudai

Net sunku suskaičiuoti, kiek daug kartų per metus mums reikia ieškoti dovanų – ypač daug apie jas reikia galvoti artėjant gražiausioms metų šventėms. Visgi, nors šis procesas ir galimybė pradžiuginti mylimiausius turėtų būti itin malonūs, daugeliui iš mūsų tenka susidurti su iššūkiais. Dažniausiai dėl to kalta ne pati dovanų dovanojimo idėja, bet klaidos, kurių neišvengiame jų ieškojimo procese – pasitikrinkite, ar patys nekartojate pačių populiariausių.

Persistengiama

Pirmiausiai nereikėtų manyti, jog dovanojimas yra konkurencingas sportas, kuriame visuomet reikia stebinti ir kaip įmanoma labiau pranokti kitus. Pasirinkta dovana turėtų atitikti Jūsų biudžetą ir pernelyg neįpareigoti jos gavėjo – priešingu atveju ir jis gali pasijausti nepatogiai. Manymas, jog didesnė dovanos kaina suteikia jai daugiau vertės (o galbūt – net ir daugiau džiaugsmo), iš tiesų yra klaidingas. Kartais išleidę vos kelis eurus, tačiau įdėję daugiau pastangų ir širdies, artimuosius galime pradžiuginti daug labiau. Žinoma, yra situacijų, kuomet prabangios dovanos yra tinkamos, tačiau dažnu atveju persistengti tikrai nėra būtina.

Pamirštami dovanų gavėjų poreikiai

Tam, kad išsiaiškintumėte, ar artimiesiems įspūdį paliks prabangios dovanos, ar visgi galima ieškoti paprastesnių sprendimų, turėtumėte atsižvelgti į jų interesus – kartais tai pamirštama padaryti. Pasitaiko situacijų, kuomet dovaną renkame ne pagal tai, ko bičiuliai norėtų, bet pagal tai, ko jiems reikia mūsų nuomone. Tikriausiai sutiksite, jog šita logika tikrai nėra pasmerkta sėkmei – net ir tuomet, jei labai norite, kad artimieji susižavėtų Jūsų hobiais ar išbandytų Jums patikusius daiktus, verčiau suraskite kitų būdų, kaip jiems tai rekomenduoti. Jei dovana bus vienaip ar kitaip susijusi su jos gavėju, ji bus įvertinta kur kas palankiau – tuo galite net neabejoti.

Peržengiamos asmeninės ribos

Su kai kuriomis dovanų kategorijomis turėtumėte būti šiek tiek atsargesni. Pavyzdžiui, tik patiems artimiausiems rekomenduojama pirkti apatinį trikotažą, kūno losjonus, pižamas ir kitus panašius asmeninio naudojimo daiktus. Taip pat atsargiai turėtumėte elgtis su motyvacine literatūra ir įvairiomis staigmenomis, skatinančiomis daugiau sportuoti ar, tarkim, atsikratyti papildomo svorio. Viskas gerai, jei artimieji išreiškė tikslius pageidavimus, tačiau priešingu atveju su tokiais pasirinkimais juos galite šiek tiek įžeisti.

Ignoruojamas įpakavimas

Kiekviena detalė yra svarbi, tad jeigu įdėsite šiek tiek pastangų pakuodami dovanas, net ir paprastesni Jūsų pasirinkimai atrodys kur kas įspūdingiau. Be to, artimieji tikrai pastebės, jog pasistengėte papildomai, tad užsidėsite dar vieną pliusą. Viena populiariausių idėjų yra padirbėti taip, jog iš dovanos dydžio būtų sunku suprasti, koks daiktas iš tiesų slepiasi po įpakavimu: pavyzdžiui, grandinėlės ant kaklo gali būti paslepiamos labai didelėse dėžėse. Tačiau jei pasitelksite fantaziją ir kūrybiškumą, panašių variantų neabejotinai sugalvosite ir kur kas daugiau.

Žūtbūt stengiamasi nustebinti

Daugelis iš mūsų vis dar įsivaizduoja, jog kiekviena dovana artimiesiems turi būti staigmena – dėl to vengiama pasiteirauti, kokie iš tikrųjų yra jų poreikiai. Visgi, jeigu atsidūrėte aklakelyje ir nepastebėjote, ko bičiuliams iš tiesų reikėtų, būtų daug tikslingiau užduoti keletą klausimų nei dovanoti jiems bet ką. Siurprizą palikite detalėms: tai gali būti prieš tai minėtas įpakavimas ar, pavyzdžiui, linksmas papildomas priedas. Galite susitarti ir dėl nedidelės užuominos – galbūt moteris užsimins, kad prie grandinėlės ji norėtų prabangaus pakabuko, o Jums paliks nuspręsti, koks jis turėtų būti. Tuomet platų šių papuošalų pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudę čia.

Dovanomis pradedame rūpintis per vėlai

Tai – viena dažniausiai pasitaikančių klaidų, kuri dažniausiai iššaukia skubotus ir ne visuomet taiklius mūsų pasirinkimus. Žinoma, kartais tenka susidurti ir su tokiomis situacijomis, kuomet apie laukiančią šventę sužinome netikėtai, tačiau jau dabar žinote, kad reikės kalėdinės dovanos seneliui ir visiems kitiems namiškiams, tad po truputį galite planuoti jų pirkimą. Dažnai rekomenduojama susidaryti būsimų pirkinių sąrašus – jei pamatysite, kad sunku sugalvoti idėjų, dar turėsite laiko pastebėti savo artimuosius ar subtiliai pasiteirauti, apie ką jie šiuo metu svajoja labiausiai.

Sugebėję išvengti visų šių klaidų, dovanas artimiesiems surasite kur kas paprasčiau – tikėtina, kad ir jie kruopščiai apgalvotais Jūsų pasirinkimais džiaugsis labiau. Jei patys mėgausitės šiuo procesu ir susikoncentruosite į bičiulių poreikius, tai neabejotinai atsispindės ir galutiniuose rezultatuose.


Straipsnio komentarai

kaimynas sako2021-10-14
didžiausia klaida yra dovanų dovanojimas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?