Ž. Daukšienė: „Man kvapas - tai raktas, kuris atrakina vis skirtingas duris“

2021-10-19, „Šilokarčemos“ informacija

Jie pasižymi antivirusinėmis savybėmis, saugo nuo peršalimo, nuramina ir atpalaiduoja, o susirgus padeda natūraliai greičiau pasveikti. Apie tai pasakoja Žavinta DAUKŠIENĖ – biologijos mokytoja iš Žemaičių Naumiesčio, žinoma eterinių aliejų praktikė ir jų vartojimo kultūros edukatorė, įvairių projektų ir iniciatyvų autorė.

“Augalais žaviuosi jau nuo vaikystės, nuo mažens žinojau, kokį augalą dėti ant žaizdos, kokį patrinti įkandus uodui, kokį žiedą iš pievos galiu suvalgyti. Nulaužusi medelio šakelę visada mintyse atsiprašydavau. Užaugau kaime apsupta gamtos, vasaras praleisdavau prie marių, dažnai laiką leisdavau pušyne. Greičiausiai taip visa informaciją apie natūralius augalų kvapus ir „įsirašė“ į mano ląstelių atmintį. Tiesiog intuityviai jaučiu, kas natūralu ir tikra. Meilė gamtai ir kūrinijai greičiausiai ir lėmė mano pasirinkimą studijuoti biologiją“, - pradėjo pokalbį p. Žavinta.

Pasako jos, per 15 pedagoginio darbo metų teko lankyti įvairius mokymus, kursus, susijusius su sveika gyvensena, genetika, ekologine etika ir daug kitų. Visada pirmenybę skirdavo tiems mokymams, kurie sutampa su jos vertybėmis ir prioritetais, tai natūralumas ir sveikata.

Moteris yra dviejų vaikų mama, visada ieškojo sau ir savo šeimai natūralių ir saugių produktų. Ir taip vieną gražų rudens vakar ieškojimai atvedė į aromavakarą, kuriame buvo pristatyti terapinės klasės eteriniai aliejai.

„Kai aš pradėjau juos uostyti, aš nebegirdėjau, ką kalba edukatorė, pats kvapas kalbėjo apie save, apie savo tikrumą ir natūralumą. Įkvėpusi visa savo esybe pajutau, kad radau tai, ko ieškojau. Nuo to vakaro ir prasidėjo mano pažintis su terapinės klasės eteriniais aliejais“, - tęsė pašnekovė.

Nuo neatmenamų laikų augalai yra glaudžiai susiję su žmonių fizine, emocine ir dvasine gerove. Iš senovės raštų žinoma, kad kvapiosios medžiagos buvo naudojamos religiniams ritualams atlikti, įvairioms ligoms gydyti. Eteriniai aliejai buvo naudojami jau prieš 6 tūkstančius metų.

Šiandien mokslas įrodė, kad eteriniai aliejai pasižymi stipriomis antivirusinėmis, antibakterinėmis, antioksidantinėmis, priešgrybelinėmis, raminamomis bei nervų sistemą stimuliuojančiomis savybėmis.

Visada ieškojo natūralių produktų

Eteriniai aliejai skleidžia išskirtinį aromatą, balansuoja nuotaiką, gerina savijautą, išsklaido neigiamas emocijas. Viena svarbiausių eterinių aliejų savybė, duodanti didžiulį teigiamą poveikį žmogaus sveikatai, – organizmo ląstelių aprūpinimas deguonimi.

Eteriniai aliejai turi unikalią savybę prasiskverbti į ląstelės membraną ir nukeliauti į kraują bei audinius. Riebaluose tirpi eterinių aliejų struktūra yra labai panaši į mūsų ląstelės sienelės sandarą, eterinių aliejų molekulės yra santykinai mažos, tai sustiprina jų gebėjimą prasiskverbti į ląsteles. Tepant eterinius aliejus ant pėdų ar minkštųjų audinių, jie pasiskirsto po kūną vos per kelias minutes. Terapinės klasės eteriniai aliejai turi gydomųjų ir profilaktinių savybių, užkertančių kelią įvairioms ligoms bei emociniams sutrikimams. Aromaterapija gali padėti išsivaduoti iš įvairių anomalijų, odos problemų, numalšinti skausmą, negalavimus, reguliuoti emocinę būklę.

„Augindama vaikus visada ieškojau natūralių priemonių, saugių būdų, kaip stiprinti imunitetą, kaip valyti namus ir kt. Kai mano sūnus atsikando lūpų balzamo, pirkto prekybos centre, nuo to karto aš lūpų balzamų neperku, aš juos gaminu pati iš natūralių medžiagų ir praturtinu terapinės klasės eteriniais aliejais. O atėjus šaltajam laikotarpiui priruošiu medaus su eterinių aliejų mišiniu „Thieves“. Kai į mūsų šeimos gyvenimą atėjo natūralūs terapinės klasės eteriniai aliejai, pagerėjo fizinė ir emocinė savijauta“, - teigė naumiestiškė.

Randa vis kažką naujo

P. Žavinta, gyvendama kiekvieną dieną su šiais nuostabiais eteriniais aliejais, atranda kas kartą vis kažką naujo. Pagal nuotaiką, emocijas pats kūnas pasako, kokio kvapo jam reikia šiandien. Eteriniai aliejai padeda geriau įsigilinti į save, pažinti savo poreikius.

„Man kvapas - tai raktas, kuris atrakina vis skirtingas duris“, - pabrėžė eterinių aliejų žinovė.

Ji kuria aliejinius kvepalus, kuriais mėgaujuosi žinodama, ką tepa ant savo kūno. Susikuria individualų kvapą. Jos devizas: „Kvepėk ne tik skaniai, bet ir sveikai“.

Rekomenduoja 5 eterinius aliejus, kurie padės rudenį jaustis geriau

Mišinys „Thieves“.

Įkvėptas augalų galios, šis aštrus ir jaukus aliejų mišinys puikiai tinka šaltesniems metų mėnesiams. „Thieves“ yra stipraus poveikio gvazdikėlių, citrinų, cinamonų, spindulinių eukaliptų ir rozmarinų eterinių aliejų mišinys, įkvėptas legendos apie keturis 15-ojo amžiaus prancūzų vagis, kurie sukūrė šį ypatingą aromatinį derinį, saugojusį juos nuo infekcijų. Tai stiprus antivirusinis, antibakterinis aliejus, į kurio sudėtį įeina labai stiprūs „karštieji“ eteriniai aliejai. Šis eterinių aliejų mišinys stiprina imunitetą ir palaiko organizmo natūralią apsaugą – profilaktiškai ligų sezonu ar pajutus, jog kimba virusai, tepti padus, pasidaryti su medumi „desertą“ ir garinti namuose. Šiandien tai vienas labiausiai naudojamų eterinių aliejų mūsų namuose, ypač atšalus orams. Peršalus, susirgus sloga taip pat galite pagulėti „Thieves“ vonioje - įlašinkite 3-5 lašus į stiklinę druskos, išmaišykite druską šiltame vandenyje ir pagulėkite 15-20 min. Jei neturite vonios, nusiprausę po dušu, dar drėgną kūną išsitepkite „Thieves“ et. aliejumi skiestu baziniu aliejumi. Maudantis vonioje su eteriniais aliejais aromaterapija veikia dvejopai: per uoslę ir per odą. Tokios vonios ne tik stimuliuoja imunitetą, bet ir gerina bendrą savijautą.

„R. C“ eterinių aliejų mišinį sudaro aliejai: „Spruce“ (eglių), „Cypress“ (kiparisočių) ir trijų tipų eukaliptų aliejai (E. citriodora, E. globulus, E. radiata).
Tai gaivus, šviežias, citrusinis aromatas. Skatina ramų miegą ir sukuria atpalaiduojančią gaivą tvankiose patalpose, gali būti naudojamas sportuojant arba pritrūkus oro, siekiant gilesnio kvėpavimo. Tinka garinti šaltuoju metų laiku, o užtepus ant krūtinės, atgaivina kvėpavimą. RC-net 9 eterinių aliejų sinergiškai veikiantis mišinys dažniausiai naudojamas kvėpavimo sistemos palaikymui, kuris padeda persišaldžius, sloguojant ar kosint. Tepkite šiuo sodriu, vėsinančiu mišiniu krūtinę, pulso taškų vietas ir kaklą. Taip pat galite tiesiog įkvėpti iš buteliuko, jog palengvintumėte kvėpavimą. Kelis lašus šio egzotinio mišinio galite įlašinti į kokosų aliejų – ir mėgautis kvapniu masažu.

„Tea Tree“ arbatmedžių aliejus

Jis yra distiliuojamas iš Melaleuca alternifolia medžio, augančio Australijoje. Šis medis yra Myrtaceae botaninės šeimos dalis. Arbatmedžių aliejus distiliuojamas garais iš lapų. Šį augalą naudojo dar aborigenai. Arbatmedžiai naudojami per amžius gydyti peršalimą ir odos problemas. Pasižymi antivirusinėmis ir antibakterinėmis savybėmis. Siaučiant peršalimo ligoms naudokite buityje: kelis lašus arbatmedžio įlašinkite į grindų plovimo skystį ir naudokite grindims plauti, valydami dulkes užlašinkite ant drėgnos šluostės. Valomasis arbatmedžių aliejus – taip pat ideali priemonė norint praturtinti vakarinę grožio rutiną. Tiesiog įlašinkite 1–2 lašus į drėkiklį, jog atgaivintumėte, nuramintumėte ir pašviesintumėte odą. Taip pat galite įlašinti į šampūną, siekdami papildomai drėkinti plaukus ir galvos odą.

„Visos ligos nuo nervų“ - sena ir visiems girdėta frazė. Įtampa, stresas, nerimas, panika - daugelio žmonių gyvenimo kasdienybėje. Tad čia į pagalbą atskuba eterinių aliejų karalienė levanda.

Levandų eterinis aliejus ramina

Jis ir atpalaiduoja ir subalansuoja tiek fiziškai, tiek emociškai, padeda užmigti ir gerina miego kokybę, stangrina, drėkina odą, dezinfekuoja žaizdas, mažina patinimą, skatina gijimą, mažina randus, stabdo kraujavimą, galima naudoti nudegimams, pūslelinei, atbaido vabzdžius, padeda malšinti reumato, artrito, nugaros, menstruacijų skausmus, tinkamas virusinių ligų gydymui ir prevencijai, virškinimo trakto funkcijų sutrikimams, skatina plaukų augimą. Levandų aromatas ypač tinka vakaro procedūroms. Garinkite vakare, prieš miegą arba visos nakties metu. Į garintuvą lašinkite 6-8 lašelius eterinio aliejaus. Jei neturite garintuvo, užlašinkite lašelį levandų aliejaus ant pagalvės ar pižamos.

Daugiau ar mažiau mes kiekvieną dieną susiduriame su stresu. Jo išvengti šiais laikais labai sunku. Tad tenka ieškoti būdų, kaip išmokti gyventi su stresu, kaip jį kontroliuoti. Kasdienes problemas vykite šalin!

Sulėtinkite tempą su „Stress Away“

Tai profesionaliai atrinktų eterinių aliejų mišinys, praturtintas žaliųjų citrinų, vanilių, kopalių ir levandų aliejais – jog prireikus nusiramintumėte ir atsipalaiduotumėte. Sudėtyje yra veiksmingų ingredientų, tokių kaip kedrolis (randamas kedro medienoje) ir eugenolis (natūraliai yra vanilėje). Šis puikus mišinys gelbsti siekiant sutelkti mintis ir pasijusti ramiau. Be to, sudėtyje yra medžių aromatu dvelkiančio išskirtinio okotijų aliejaus. Šį mišinį naudokite kaip kasdienius kvepalus, mėgaudamiesi energizuojančiu aromatu, kuris padės ištisą dieną išlikti pozityviems.
Lengvam kvėpavimui padės spygliuočių kvapai. O džiaugsmo, laimės ir saugumo jausmo suteiks aromatų kompozicija iš apelsinų, cinamono ir juodųjų eglių.

Norint pajusti sveikatinančią eterinių aliejų naudą labai svarbu naudoti tik aukštos kokybės, ekologiškus eterinius aliejus. Tokių eterinių aliejų neįsigysite turguose, kosmetikos parduotuvėse, dažnai net ir vaistinėse.

„Esu laiminga supažindindama žmones su natūraliais eteriniais aliejais ir jų galiomis, mokydama jais naudotis. Viską darau remdamasi moksliškai pagrįstais metodais, kurie įgalina tikėti, kad aromaterapija yra puikus ir išmintingas būdas stiprinti sveikatą ir visais atžvilgiais puoselėti savo fizinę bei dvasinę gerovę. Mano kredo – geru produktu ir praktiškai patikrintomis žiniomis apie tikrąją aromaterapiją pasidalinti su kiekviena šeima“, - baigė pokalbį Ž. Daukšienė.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

as2021-10-20
fainuolė Komentaras patinka Komentaras nepatinka