Pristatyta nauja knyga apie Pagėgių kraštą

2015-03-03, Milda Jašinskaitė-Jasevičienė
„Knygos darbininkai
„Knygos darbininkai" Iš dešinės: Pagėgių savivaldybės meras V. Komskis, L. Razutienė, S. Stonys, E. Skipitis
Vasario 23 dieną Pagėgių savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko knygos „Pažink Mažąją Lietuvą. Pagėgių kraštas“ pristatymas. Knyga išleista Pagėgių savivaldybės administracijai sėkmingai įgyvendinus vietos projektą „Leidinio, skirto Pagėgių krašto pristatymui, leidyba“. Projektas dalinai finansuotas Vietos veiklos grupės „Pagėgių kraštas“ ir Pagėgių savivaldybės administracijos lėšomis.

Skambant nuotaikingai Virginijos Bubelienės vadovaujamų Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazisčių dainai, nekantriausieji rankose jau spaudė dar leidyklos dažais kvepiančią knygą apie Pagėgių kraštą. Susirinkusiuosius pasveikinusi ir pasidžiaugusi reikšmingu mūsų kraštui įvykiu, viešosios bibliotekos direktorė Elena Stankevičienė pristatė, anot jos, „knygos darbininkus“: idėjos apie būsimą knygą autorių Pagėgių savivaldybės merą Virginijų Komskį, projekto vadovę Loretą Razutienę, knygos sudarytoją Sigitą Stonį, fotografą Eugenijų Skipitį bei renginyje negalėjusius dalyvauti leidėjus – UAB „V3 studija“ komandą iš Kauno, kurie apgailestavo negalintys atvykti į renginį ir perdavė šilčiausius linkėjimus visiems susirinkusiesiems. Padėkos raštais už svarų indėlį mūsų krašto kultūrai apdovanojęs minėtus projekto iniciatorius ir įgyvendintojus gražių žodžių apie naująjį leidinį negailėjo savivaldybės meras. Bendraminčiams ir visiems padėjusiems įgyvendinti projektą dėkojo ir projekto vadovė Loreta Razutienė. Apie knygos sumanymą, turinį, jos leidimo procesą renginio dalyviams plačiau papasakojo Sigitas Stonys. Knygos sudarytojas sakė, jog knyga „Pažink Mažąją Lietuvą. Pagėgių kraštas“ yra tarsi 2011 metais išleistos knygos „Pagėgiai. Šis kraštas kaip muzika...“ tęsinys. Sigitas Stonys pastebėjo,  jog viena didžiausių iškilusių problemų, sudarant knygos turinį, buvo kokybiškų nuotraukų trūkumas, todėl, siekiant kuo geresnių rezultatų, teko rizikuoti savo saugumu – lėktuvėliu pakilti virš Pagėgių apylinkių ir įamžinti kraštovaizdį nekasdienišku kampu.

Kartu pasidžiaugti pasiektais rezultatais į renginį atvyko ir kitas knygoje esančių fotografijų autorius Eugenijus Skipitis. Leidinį taip pat puošia asociacijos „Penktas regionas“, Pagėgių savivaldybės, Pagėgių krašto turizmo informacijos centro, Pagėgių savivaldybės Kultūros centro ir Martyno Jankaus muziejaus fondų, Rambyno regioninio parko direkcijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos archyvo nuotraukos.

Po sveikinimo kalbų ir bendros renginio dalyvių fotosesijos, skambant muzikiniams garsams, svečiai buvo pakviesti į jau tradicija tapusį autografų vakarėlį, kur kiekvienas norintis galėjo gauti knygos autorių autografus ir pasivaišinti puodeliu kavos.

 

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?