Apylygių rungtynių pabaigoje – šilutiškių ir vilniečių pasistumdymas

2021-10-27
Sergėjaus Gvildžio nuotraukos
Spalio 17 dieną FK „Šilutė“ (treneris S. Česnulis) savo vejoje nutraukė pralaimėjimų seriją: sužaidė lygiosiomis su Vilniaus BFA B (vadovas I. Švabovičius) – 0:0. Rungtynių pabaiga buvo itin nervinga ir teisėjui K. Drungilui (Klaipėda) teko bėgti skirti besistumdančius varžovus.

Baltijos futbolo akademijos dublerių komanda suburta šiemet. Joje registruoti ir du svetimšaliai legionieriai iš Kamerūno bei Nigerijos, bet su šilutiškiais jie nežaidė. 1-ojo rato 5-ojo turo rungtynėse balandžio 25 dieną BFA B arenoje vilniečiai pralaimėjo pamariškiams rezultatu 0:4. Į Šilutę atvyko revanšo. Abiejų komandų gretose dominavo jaunimas. Tai buvo 27-ojo turo rungtynės.

Abi komandos naudojo daug ilgų kamuolio perdavimų. Vilniečiai buvo kiek tikslesni, pavojingiau skersuodavo kamuolius į mūsiškių baudos aikštelę. Tiek varžovų, tiek šilutiškių žaidime jautėsi skuba - tarsi kamuolys degintų jiems kojas. Dėl to ypač įsimintinų derinių nesukurta, dominavo tiesmukiškas jėgos futbolas, kontaktinė kova dėl kamuolio. Spirk kamuolį priekin, bėk, kovok, ieškok progos smūgiui į varžovo vartus – formulė, pagal kurią vyko šios rungtynės. Nors vilniečiai pirmą kėlinį dažniau apšaudė A. Normanto ginamus vartus, tačiau realesnį šansą pasiekti rezultatą turėjo pamariškiai, neišnaudoję dviejų neblogų progų. Ypač apmaudu buvo nepasisekus A. Marcinkevičiui (Nr. 8), kuris Vilniuje 90-ą žaidimo minutę įmušė ketvirtą įvartį, pribaigdamas BFA B. Namuose to padaryti nepavyko.

Antro kėlinio pradžioje gerą perdavimą gavęs D. Puodžiūnas (Nr. 14) smūgiavo kamuolį į svečių vartus iš vidutinio nuotolio, nepabandęs atsiplėšti nuo persekiojančio gynėjo. Reikėjo gal dar žingsnelio į priekį – kamuolys praskriejo virš vartų skersinio. Netrukus sekė pavojingas T. Vitkausko (Nr. 10) šūvis iš toli, o D. Puodžiūno į baudos aikštelę tiksliai pakeltą kamuolį komandos draugui nepavyko galva nukreipti į vilniečių vartų tinklą, nors smūgiavo nedengiamas. Apsigynę svečiai atsakė savo atakomis. Laikas bėgo, įvarčio nebuvo, daugėjo kietų dvikovų dėl kamuolio ore ir ant žemės. „Neduok kamuolio mėlynam!”, – šaukė šilutiškių treneris.

Išaugusi įtampa vertė futbolininkus jaudintis. Menkiausia klaidelė galėjo tapti lemiama. Likus žaisti apie dvi minutes, kova dėl kamuolio pamariškių aikštės pusėje baigėsi varžovų konfliktu: vilnietis užsimojo ranka pliaukštelėti šilutiškiui, bet buvo stumtelėtas. Subėgo į krūvą daugiau vaikinų. Ne ką trūko, kad įsipliekstų peštynes. Teisėjui teko traukti iš kišenės geltonas korteles. Per rungtynes dvi geltonos kortelės buvo parodytos vilniečiams, trys – šilutiškiams. 90-ą žaidimo minutę įspėti šilutiškiai T. Čeliauskas (Nr. 23) ir R. Sirtautas (Nr. 16). Netaikios rungtynės baigėsi taikiu rezultatu – 0:0.

FK „Šilutė“ turnyrinėje lentelėje tebeužima šeštą vietą – 42 tšk.

Paskutines rungtynes šilutiškiai žais namuose spalio 24 dieną su Kybartų FK „Sveikata“ (39 tšk., 10 vieta).