Kaip įsirengti gražią terasą namuose?

2021-10-27, Pranešimas spaudai

Namų terasa – tai puiki vieta atsipūsti ir atsipalaiduoti, pailsėti nuo visų varginančių dienos darbų. Ji puikiai tiks tiek norint paskaityti knygą ar pasimėgauti gražiu oru, tiek norint suburti draugus vakaronei. Kaip bebūtų, norint, jog ji pilnai atitiktų savo tokią paskirtį, labai svarbus yra ir jos įrengimas. Gi natūralu, kad žmonėms norisi būti ten, kur jie jaučiasi laukiami bei kur gali jaukiai praleisti laiką. Taigi, šiame straipsnyje ir pakalbėkime apie terasos įrengimą – apie ką būtina pagalvoti ją įsirenginėjant?

Įvertinkite turimą plotą

Visų pirmiausia, ką reikėtų padaryti, planuojant įsirengti lauko terasą – įvertinti jos plotą bei kiek laisvos erdvės joje yra. Jei terasa nėra didelė, reikėtų nepersistengti ir neapkrauti jos įvairiais daiktais – tik taip pavyks išlaikyti harmoningą bendrą vaizdą bei sukurti vietą, kuri padės atsipalaiduoti, o ne priešingai, tik dar labiau vargins. Šiuo metu rinkoje esantys įvairūs baldų komplektai gali būti ir labai kompaktiški, tad rinktis, iš ko, tikrai yra, net jei terasa ir yra labai nedidelė. Taip pat priklausomai nuo to, ar ji yra lauko ar vidaus erdvė, gali prireikti ir papildomų priemonių, kadangi lauko terasą yra būtina apdirbti specialiomis medžiagomis, apsaugančiomis nuo aplinkos sąlygų. 

Nusistatykite biudžetą

Taip pat labai naudinga prieš pradedant visus įrengimo darbus nusistatyti biudžetą, kurį galėsite skirti terasai. Tuomet aiškiau suprasite, ar jūsų norai neprasilenkia su galimybėmis. Jei biudžetas yra kiek apribotas, taip pat nereikėtų pergyventi, kadangi net ir tokiu atveju tikrai galima įsirengti terasą gražiai ir jaukiai. Tiesiog paieškokite įkvėpimo internete ir susidarykite sąrašą daiktų, ką norėtumėte įsigyti ir ką norėtumėte panaudoti savo terasai. Turėkite omenyje, jog jei kažkuris daiktas ir netelpa į jūsų biudžetą, visada galima rasti alternatyvą jam, tereikia skirti truputėlį laiko paieškai.

Nepamirškite augalų

Iš tiesų augalai turi gana didelę galią, kai kalba pasisuka apie jaukumą. Negana to, augalai gali puikiai pasitarnauti ir tuo atveju, jeigu norima erdvei suteikti daugiau privatumo. Pavyzdžiui, kuomet lauko terasa yra gana atvira ir gali būti lengvai pastebima aplinkinių žmonių, galima ją apstatyti didesniais augalais – vazonuose augančiais krūmais ar dekoratyviniais medeliais. Išdėstant juos aplink terasos ribas yra sukuriamos tarsi sienos, apsaugančios tiek nuo pašalinių akių, tiek ir nuo vėjo.

Svarbus ir apšvietimas

Jeigu jūsų terasa yra išties nedidelė, tuomet labai rekomenduojama atkreipti dėmesį į apšvietimą. Tinkamai parinktas jis gali erdvę optiškai gerokai padidinti. Taip pat apšvietimas yra reikalingas terasoje ir tuomet, jei mėgstate joje leisti vakarus ar organizuojate pasibuvimus su šeimos nariais arba draugais. Šiltas, ne per didelio intensyvumo apšvietimas prisideda ir prie jaukumo jausmo, o taip pat yra ir daug saugesnis pasirinkimas nei lauko žibintai ar žvakės. Tam puikiai gali tikti lempučių girliandos, LED juostos ar specialūs lauko žibintai su saulės baterijomis. Pasirinkimas – tikrai platus, tad kiekvienas atras tą variantą, kuris geriausiai išpildys visus norus bei lūkesčius.

Patogūs lauko baldai

Nors ir paskutinis, tačiau tikrai ne mažiau svarbus aspektas yra ne kas kita, o patys lauko baldai. Lauko terasai yra reikalingi tokie baldai, kurie galėtų pasitarnauti ir pilnai atlikti savo funkciją. Jei planuojate savo terasą panaudoti vakaronėms su draugais, ieškokite patogių baldų, tačiau kartu ir nepersistenkite. Kadangi baldai dažniausiai užima bene daugiausiai vietos, prieš perkant juos, reikia apmąstyti, kiek žmonių maždaug galėtų susirinkti jūsų terasoje bei ar būtų pakankamai vietos jiems judėti. Labai geras sprendimas, sutaupantis nemažai vietos – pakabinami krėslai. Žinoma, jie greičiausiai netiks didelei žmonių kompanijai, bet jei ji kiek mažesnė, tikrai apgalvokite šį variantą. Didelį šių baldų pasirinkimą pačiomis geriausiomis kainomis rasite „Varlė“ parduotuvėje. Tiesa, nepamirškite, jog jei terasa yra lauko, baldai turėtų būti atsparūs aplinkos sąlygoms. Tam puikiai tiks įvairūs pinti, metaliniai ar su stiklo detalėmis baldai, kurie nebijotų nei lietaus, nei sniego. Taigi, tikimės, jog visi šie patarimai padės susikurti tokią erdvę, apie kurią svajojate.


Straipsnio komentarai

ir mums2021-10-28
prireikė paparastos terasos prie pirtelės, paskui sugalvojome pratęsti stogą...paskui sienelė nuo vėjo...galiausiai atsirado sienos su langais ir durimis...gavosi trigubai didesnė patalpa už priepirtį...
Vieno pjovimo pušinės, rankinio šlifavimo lentos, padengtos sėmenų aliejaus ir bičių vaško mišiniu, su trupučiu bičių pikio...natūralu...jokios chemijos...dzin vėjas ar krituliai...
Mediena iš nuosavo miško...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?