5 patarimai dušo kabinos bėgelių valymui

2021-10-28

Dušo kabinos - tai ilgalaikė investicija, todėl prieš priimdami sprendimus išnagrinėkite visus įmanomus variantus, o klausimais apie vonios kambario dizainą bei atnaujinimą kreipkitės į savo srities specialistus https://www.laikasnamams.lt/vonios-iranga/duso-kabinos/pusapvales-duso-kabinos. Visgi kad dušo kabina atrodytų it nauja, būtina tinkamai pasirūpinti jų priežiūra. Stumdomų durų bėgeliai yra viena sunkiausiai prieinamų ir išvalomų dalių. Šioje vietoje laikui bėgant susirenka visi nešvarumai: muilo nuosėdos, mineralai iš kieto vandens ir pelėsio. Įsisenėjusi problema pažeidžia bėgelius ir šiems slysti lengvai tampa sunku, durys ima strigti. Taigi supažindinsime su geriausiais dušo durų bėgelių valymo būdais, priemonėmis, neišleidžiant aibės laiko ir pinigų.

 1. Citrinos sultys

Jei turite dušo duris su metaliniais bėgiais, turėsite keletą problemų. Metalas yra linkęs rūdyti, tačiau pagrindinė problema iš tikrųjų yra pelėsių, muilo likučių ir kalkių nuosėdos. 

Citrina yra vienas efektyviausių metalinių bėgelių valiklis. 

Jums reikės šių priemonių:

 • 1 valgomasis šaukštas citrinos sulčių

 • 2 šaukštai druskos

 • Senas dantų šepetėlis

Citrinos sultis ir druską sumaišykite, kol gausite vienalytę masę. Naudodamiesi senu dantų šepetėliu tepkite pastą į visas sunkiai prieinamas vietas ir kampus, kur dažniausiai renkasi nešvarumai. Po penkiolikos minučių mišinį nuplaukite šiltu vandeniu.

 1. Actas

Actas tinkamas ne tik pašalinti muilo nei kalkių nuosėdas, tačiau ir išvalyti durų bėgių dalis. Šiam darbui Jums reikės šių priemonių:

 • Distiliuotas vanduo

 • Pusė puodelio baltojo acto

 • Senas dantų šepetėlis

 • Talpa su purkštuvu

 • Keletas vatos gniužulų

 • Mikropluošto audinys

Vatos gniužulus išmirkykite acte ir šiais suvilgykite dušo durų bėgelius, kol šie sušlaps. Būkite atsargūs, jei dušo grindys pagamintos iš akmens, nes actas gali jas sugadinti.

Leiskite actui pabūti 30 minučių ir švelniai pradėkite valyti dantų šepetėliu. Galiausiai apipurkškite bėgius dideliu kiekiu vandens, kol pašalinsite acto likučius. Valymą kartokite tiek kiek reikia. Nusausinkite mikropluošto šluoste.

 1. Soda

Soda yra šiek tiek šarminė, o tai yra idealus valiklis sumaišytas su vandeniu. Jums reikės:

 • Vanduo

 • Soda

 • Mažas dubuo

 • Seni audiniai

 • Metalinis grandiklis arba peilis

Nedideliame dubenyje maišykite sodą su vandeniu tol, kol gausite vientisą pastos konsistenciją. Masei užtepti ant visų reikalingų paviršių panaudokite seną audinį. Po 30 minučių nuvalykite švariu, drėgnu skudurėliu. Jei purvo sluoksnis labai didelis, pirmiausia pašalinkite jį peiliu ar grandikliu ir procesą su soda pakartokite.

 1. Valymo garais įranga

Naudojant šią įrangą, ko gero, geriausia ir lengviausia valyti stumdomų durų bėgius nenaudojant cheminių medžiagų. Šiam darbui Jums reikės:

 • Garų valytuvas

 • Plastikinė mentelė arba glaistymo peilis

 • Mikropluošto šluostės

Garinį prietaisą paruoškite valymui ir sureguliuokite taip, kad būtų pakankamai aukšto slėgio.

Jei niekada nenaudojote garintuvo, perskaitykite gamintojo instrukcijas, paruoškite jį valymui ir būtinai sureguliuokite prietaisą, kad būtų pakankamai slėgio. Kad sėkmingai išvalytumėte sunkiai prieinamus kraštus, panaudokite mikropluošto šluoste apvyniotą mentelę. Pabaigoje nuvalykite švaria mikropluošto šluoste. Kartokite procesą, kol visos bėgelių dalys bus švarios. 

 1. Cheminiai valikliai

Dauguma komercinių valiklių yra itin veiksmingi, išlaikantys švarius ir žvilgančius paviršius. Tačiau juose dažnai yra pavojingų bei dirginančių cheminių medžiagų, kurios sukelia alergines reakcijas, kvėpavimo sutrikimus, galvos skausmus. Todėl turėtumėte pasirinkti netoksiškus valiklius, kad apsaugotumėte save bei savo šeimą.

Taigi, reguliariai ir kruopščiai valant stumdomų dušo durų bėgelius užteks naudoti mažiau agresyvias priemones.


Straipsnio komentarai

Dušinė 2021-10-28
Kam tie begiukai ir visas kitas šlamštas jei užtenka tik duru kurios susiveria į kampa , kai jų nereikia tiap padidindamos san mazgu patalpos plota, atsiveri tik kai naudojiesi dušu yra įvairu matmenu ir formu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?