Šyliuose: nuoširdumo kupinas bendruomenės vakaras

2015-03-03, Gerda BELOKOPYTOVA
Renginyje dalyvavo gausus būrys šyliškių ir svečių.
Renginyje dalyvavo gausus būrys šyliškių ir svečių.

Vasario 12 dienos vakarą į Šylių (Gardamo sen.) bendruomenės namus sugužėjo per 70 kaimo gyventojų, atvyko nemažai svečių. Tai jau tradicija tapęs šyliškių susibūrimas, kurio metu ne tik aptariami praėjusių metų nuveikti darbai, bet ir planuojami nauji. Šie susitikimai visuomet pripildyti pakilios muzikos bei linksmų emocijų – juk taip smagu pabendrauti, pabūti kartu ir už durų palikus kasdienybę tiesiog gerai praleisti laiką.

Užsibrėžti tikslai įgyvendinti

Pirmojoje vakaro dalyje pateikta 2014 metų bendruomenės veiklos ataskaita, kurią pristatė bendruomenės pirmininkas Arūnas Uselis. Be to, tuokart išrinkta ir nauja bendruomenės taryba (Tarybos nuostatose nurodyta Tarybą perrinkti kas trejus metus, - aut. pastaba). Tiesa, rinkimai įvyko, tačiau daugelis tarybos narių nepakito ir toliau tęs pradėtus savo darbus.

 „Džiugu, kad tai, kas buvo suplanuota prieš metus vykusiame susirinkime, pavyko įgyvendinti“, - kalbėjo bendruomenės pirmininkas. Per praėjusius metus surengtos šventės jau tapo tradicinėmis. Taigi Šyliuose šurmuliavo siautulingosios Užgavėnės, nuoširdus Mamos dienai skirtas koncertas, vasaros šventė „Gandro dovanos“. Tiesa, bendruomenė taip pat parašė projektą „Judėk ir būk sveikas“. Šį susiejo su minėtąja vasaros švente. Taigi vasaros šventės diena buvo ir sveikatingumo diena. Nuo ryto šyliškiai ir svečiai aktyviai dalyvavo sportinėse rungtyse, kurios užbaigtos vakare įvykusia švente ir koncertu. Taip pat organizuotas ir visuotinis narių susirinkimas, kuriame koncertavo Inkaklių ansamblis „Šilo aidai“, Šylių mišrus vokalinis ansamblis ir šyliškiai mokinukai.

Džiugina aktyvus Šylių jaunimas

Susirinkimo metu išskirtas Šylių jaunimas, kuris aktyviai dalyvauja bendruomenės veikloje bei ėmėsi naujų iniciatyvų. Anot A. Uselio, praėjusią vasarą jaunimas ypač aktyviai organizavo varžybas – naujoje futbolo aikštėje vyko futbolo turnyras, vėliau ir krepšinio varžybos, kuriose dalyvavo ir aplinkinių rajonų komandos. Vienas tokių varžybų organizatorių – Šarūnas Šidlauskas. Tuokart pasidžiaugta ir dar viena jaunųjų šyliškių iniciatyva – prie Šylių tvenkinio sutvarkytas paplūdimys. Ten išrautos žolės, krūmynai, pastatyti suoliukai, o bendruomenė įsipareigojo atvežti smėlio. Jau šį pavasarį šyliškių paplūdimys bus sutvarkytas, taigi vasara tai bus puiki laiko praleidimo vieta.

2015 metų planai

Susirinkimo metu šyliškiai nutarė ir kokiomis veiklomis užsiims naujaisiais metais – juk visiems čia turi būti gera gyventi. Taigi reikia nepamiršti organizuoti renginių, kad kaimo gyventojai turėtų kur atvykti linksmai pasibūti ir, žinoma, gražinti gyvenamąją teritoriją. Taigi susirinkimo metu nuspręsta organizuoti Mamos dienai skirtą koncertą, surengti bendruomenės nariams išvyką į istorinę Lietuvos vietovę, parašyti projektą tradicinei vasaros šventei „Gandro dovanos“ ir surengti šią šventę, taip pat įrengti vaikų žaidimo aikštelę prie mokyklos pastato.

Linksmybės

Antrąją Šylių bendruomenės susibūrimo dalį galima pavadinti linksmąja, mat tuo metu vyko bendruomenės narių apdovanojimai, buvo išsakomos padėkos bei, žinoma, žiūrovai stebėjo išradingus atlikėjų pasirodymus. Renginį vedė bendruomenės narė Lina Balčiauskienė. Taigi pirmieji į sceną žengė mažiausieji šyliškiai. Tai Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriaus mokinukai, kuriuos paruošė mokytojos Aldona Jonikaitienė, Virginija Saveljevienė ir Virginija Šiaudvytienė. Susirinkusiuosius pakerėjo ir žaviųjų rusniškių – moterų vokalinio ansamblio „Luotužė“ (vad. A. Šlažienė) nuotaikingas pasirodymas.

Toks susibūrimas – tai puiki proga padėkoti padėjusiems bendruomenės nariams per visus metus. Taigi padėkos įteiktos Adolfui Rimkui iš Žemaičių Naumiesčio, taip pat Rasos ir Gintaro Šarkų šeimai iš Gardamo. Už glaudų bendradarbiavimą ir pagalbą padėkota Gardamo seniūnui Tomui Balčyčiui, taip pat Žemaičių krašto etnokultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkei Linai Balčiauskienei.

Už trejų metų darbą bendruomenės tarybai įteiktos išskirtinės dovanos – fotografo Vytauto Marcinkevičiaus pagaminti 2015 m. kalendoriai su Šylių bendruomenės namų nuotrauka. Taigi už aktyvią visuomeninę veiklą apdovanoti Adelė Biurkland, Povilas Gečas, Laimutė Uselienė, Ramutė Mockienė, Virginija Saveljevienė, Aldona Jonikaitienė, Dangyra Gruzdytė, Stasys Dambrauskas ir Lina Balčiauskienė.

Ilgai tuokart šyliškiai nesiskirstė, bendravo, dalijosi įspūdžiais ir klausėsi brolių Saveljevų atliekamų kūrinių. Kupinas nuoširdumo ir teigiamų emocijų buvo šyliškių vakaras.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar esate sėdę prie vairo išgėrę?