Namų sienos nepadėjo

2021-11-05
Sergėjaus Gvildžio nuotr.
Paskutinėse oficialiojo sezono rungtynėse FK „Šilutė“ (treneris S. Česnulis) spalio 24 dieną namuose „neparito“ Kybartų FK „Sveikata“ (treneris H. Katilius) ekipos. Pamariškiai pralaimėjo 28-ojo turo rungtynes rezultatu 1:4 (0:3). Svečių aistruoliai, atlydėję savo komandą su klubo mėlynomis-raudonomis vėliavomis, mušė būgną ir plyšavo, kad šiandien „Sveikata“ laimės. Jie ir išsivežė pergalę, beje, du įvarčius pelnę nuo 11 metrų baudinio žymos.

Pamariškiai varžybas pradėjo atakomis vejos kraštais, kėlė kelis kampinius, bet svečiai apsigynė. 1-ojo rato rungtynėse liepos 3 dieną „Sveikata“ Kybartuose buvo įveikusi „Šilutę“ – 3:1. Mūsiškiai galvojo apie revanšą. Turnyrinėje lentelėje varžovai užima žemesnę vietą nei šilutiškių ekipa, vadinasi, ne lyderiai, galima ir aplošti.

Kovingumo aikštės šeimininkams netrūko, gal net su kaupu turėjo, deja, svečių puolėjus kartais praganydavo, tekdavo vytis. Už tai skaudžiai sumokėta. 6-ą žaidimo minutę teisėja J. Mačikunytė (Šiauliai) skyrė į šilutiškių vartus 11 metrų baudinį. Mušė A. Pečiulis (Nr.14), kartą pasižymėjęs ir Kybartuose. Mūsų vartininkas A. Normantas tiesiai į jį stipriai šautą kamuolį atmušė. Atrodo, „Šilutė“ nuo įvarčio išsigelbėjo, tačiau teisėja rodė, kad smūgis bus kartojamas, nes vartininkas žengtelėjęs priekin. Antru sykiu A. Pečiulis atidarė rezultatą – 0:1. 21-ą žaidimo minutę „Sveikatos“ futbolininkas K. Kereiša (Nr. 22) padvigubino rezultatą – 0:2. Dar po 10 minučių A. Pečiulis jau užtikrintai mušė antrą 11 metrų baudinį – 0:3. Apmaudu, bet už pražangas baudos aikštelėje mokama skaudžiai.

Antro kėlinio pradžioje A. Pečiulis padidino rezultatą iki 0:4 „Sveikatos“ naudai. Ne, pamariškiai nenunarino galvas, ieškojo kelių prie suvalkiečių vartų ir 61-ą žaidimo minutę kairiu aikštės kraštu prasiveržęs D. Puodžiūnas (Nr. 14) tiksliu smūgiu pažeme sušvelnino rezultatą – 1:4. Šilutiškiai susikūrė dar vieną gerą progą įvarčiui, tačiau iš arti smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų skersinio.

Treneris S. Česnulis neiškentė nepažėręs pastabos ir pamokymo žaidėjui, neišnaudojusiam šauniausios progos. Per rungtynes teisėja J. Mačikonytė žaidėjams parodė 10 geltonų kortelių: po 5 komandų žaidėjams.

Kiti paskutiniojo turo pirmojo dešimtuko komandų rezultatai: DFK „Dainava“ B – FA „Šiauliai“ B – 5:1, FK „Garliava“ – BFA B – 2:1, „Viltis“ – BE1 NFA – 2:4, FK „Panerys“ – FK „Ekranas“ – 2:2. Komandų rikiuotė: 1 v. FK „Ekranas“ – 74 tšk., 2 v, BE1 NFA – 67 tšk., 3 v. FK „Panerys“ – 59 tšk., 4 v. FK „Garliava“ – 50 tšk., 6 v. FK „Šilutė“ – 45 tšk. (14 pergalių, 3 lygiosios, 11 pralaimėjimų, įvarčių santykis – 51-36 (+15), 7 v. DFK „Dainava“ B – 44 tšk., 8 v. FK „Sveikata“ – 42 tšk. , 9 v. BFA B – 40 tšk., 10 v. „Viltis“ – 36 tšk. Kyla į I lygą FK „Ekranas“, BE1 NFA ir FK „Panerys“. FK „Garliava“ kovos dėl perėjimo į I lygą su 13-ą vietą užėmusia šios lygos komanda.

II lygos antrojo dešimtuko komandų vietos: 11 v. „Nevėžis“ B – 43 tšk., 12 v. „Žalgiris“ C – 42 tšk., 13 v. „Hegelmann Litauen“ B – 41 tšk., 14 v. FK „Utenis“ – 38 tšk., 15 v. FK „Saned“ – 36 tšk., 16 v. Kauno „Žalgiris“ C – 33 tšk., 17 v. Klaipėdos FM – 29 tšk., „18 v. „Ateitis“ – 22 tšk., 19 v. „Džiugas“ B – 8 tšk., 20 v. „Fortūna“ – 7 tšk. Telšių „Džiugas“ B ir Kauno „Fortūna“ krenta į III lygą.