Miško broliai atvyko uniformuoti, ginkluoti, su pilna partizaniška manta

2021-11-10, Mokyklos informacija
Užsiėmimų metu miško broliai surengė viktoriną.
Užsiėmimų metu miško broliai surengė viktoriną.
Seimas, įvertindamas Juozo Lukšos–Daumanto nuopelnus ginant Lietuvos nepriklausomybę laisvės kovose, jo veiklą prasiveržus pro geležinę uždangą, besąlyginę ištikimybę Lietuvai, kovų draugams ir partizano priesaikai, 2021 metus paskelbė partizano Juozo Lukšos-Daumanto metais.

Prieš 100 metų rugpjūčio 9 dieną Prienų rajone gimęs rezistentas, vienas ryškiausių partizanų vadų, kovojusių už Lietuvos laisvę, paliko gilų pėdsaką. Tai išskirtinė asmenybė, tapusi dėl tėvynės laisvės pasiaukojusio žmogaus simboliu.

Spalio 18 d.Šilutės profesinio mokymo centre vyko edukacinė pamoka „Miško brolių takais“. Miško brolius į mokyklą pakvietė grupių vadovės A. Gratkauskienė ir G. Bagdonienė.

Atvykę uniformuoti, ginkluoti, su pilna partizaniška manta, trispalve rankoje miško broliai papasakojo apie laisvės kovų atminimo svarbą, laisvės kovotojų herojiškumo apraiškas, laisvės ir demokratijos siekį, kartu su mokiniais užtraukė partizanišką dainą bei vedė visapusiškai įdomią istorijos pamoką! Negirdėti pasakojimai surinkti iš amžininkų prisiminimų, fotografijų albumai, žibalinė lempa, autentiški ginklai, spausdinimo mašinėlė ir kiti buities reikmenys. Edukacinių užsiėmimų metu miško broliai surengė viktoriną ir išrinko išmintingiausius miško brolių bičiulius.

Kiekvienas galėjo išmėgint savo rankų miklumą spausdinimo mašinėle, sužinoti, kiek kilogramų mantos turėjo nešti partizanai žygyje, pakilnoti ginklus, pažvelgti pro langą su pirmojo pasaulinio karo žiūronais, kuriuos naudojo ir partizanai. Susitikimo metu vyko kūrybinės užduotys, spausdinimo mašinėle buvo kuriamas palinkėjimas Lietuvai, vyko pokalbiai apie partizanų dainas, slapyvardžių tradiciją, poeziją, skiriamuosius ženklus, visi kartu perskaitė partizanų priesaiką. Susitikimo pabaigoje visus pakvietė nusifotografuoti su senu, partizanų laikus menančiu fotoaparatu.


Straipsnio komentarai

2021-11-11
Atsiverti po 4 metų savo gimto krašto laikraštuką . Vau , ir grįžti į vaikystės tualetą lauke , kur būdavo ant vinies pasmeiktas Šilutės rajono “Komunistinis darbas “. Tada Didžioji tėvynės karo veteranai važiuodavo pas vaikus . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?