Kelios taurelės neblaiviam vyrui kainavo vos ne 10 tūkst. eurų!

2021-11-14, Vidas Kalinauskis

Pasak policijos įvykių suvestinės, š. m. spalio 3-iosios naktį, apie 2 val. 5 min., kelyje Kaunas-Jurbarkas-Šilutė-Klaipėda neblaivaus (1,96 prom.) vaikino, gim. 1997 m., vairuojamas automobilis „Mercedes-Benz“, kelio posūkyje nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio ir vertėsi. Ši byla jau išnagrinėta Tauragės apylinkės teisme, o teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėjo ir yra nebeskundžiamas.

24-erių kaltinamasis V. S. – nevedęs, niekur nedirbantis, anksčiau neteistas. V. S. kaltę dėl padarytos nusikalstamos veikos pripažino visiškai ir paaiškino, kad važiavo iš Žukų kaimo į Pagėgius. Kokiu tikslu važiavo, nebeprisiminė. Važiavo vienas, labai greitai – daugiau nei 200 km/val. greičiu. Todėl posūkyje nesuvaldė automobilio, nuskriejo nuo kelio ir vertėsi. Atvykę policijos pareigūnai jam nustatė

1,96 promilių girtumą. Automobilį V. S. buvo pirkęs prieš metus laiko už 6 814 eurų.

Teisme labai gailėjosi, jog būdamas apsvaigęs nuo alkoholio vairavo automobilį.

Be V. S. visiško prisipažinimo jo kaltė įrodyta kita bylos medžiaga. Iš įvykio vietos apžiūros policijos protokolo nustatyta, kad įvykio vieta yra kelio Kaunas-Jurbarkas-Šilutė-Klaipėda 137,7 kilometre, kelio kairėje pusėje, suartame lauke, ant stogo apvirtęs pilkos spalvos automobilis „Mercedes- Benz C 450“. Jį pastebėjo pro šalį važiavusi moteris ir Bendruoju pagalbos telefonu 112 pranešusi, kad Lumpėnų kaimo ribose, ties Rambyno posūkiu, mato į griovį nuvažiavusį ir ant stogo apvirtusį automobilį, kurio viduje yra prispaustas vyras.

Iš spalio 3 d. transporto priemonės aprašo nustatyta, kad automobilis ,,Mercedes-Benz“ visiškai sugadintas. Spalio 7 d. pakvitavimu jis grąžintas savininkui.

Iš pateiktos 2020 m. lapkričio 24 d. automobilio pardavimo PVM sąskaitos faktūros nustatyta, kad V. S. automobilį pirko už 6 814 eurų.

Perskaitęs teismo baudžiamąjį įsakymą V. S. sužinojo keturias naujienas –vieną gerą ir tris blogas. Pradėkime nuo gerosios – teismas nekonfiskavo jo automobilio.

O pirmoji bloga naujiena ta, jog konfiskavimo V. S. vis dėlto neišvengė. Teismas jam išaiškino, kad turto konfiskavimas yra priverstinis neatlygintinas konfiskuotino bet kokio pavidalo turto, esančio pas kaltininką ar kitus asmenis, paėmimas valstybės nuosavybėn. Baudžiamojo kodekso 72 straipsnio 2 dalyje nurodyta, kad konfiskuojamas tas turtas, kuris buvo nusikaltimo įrankis, priemonė ar nusikalstamos veikos rezultatas. Kai konfiskuotinas turtas paslėptas, suvartotas, priklauso tretiesiems asmenims ar jo negalima paimti dėl kitų priežasčių arba šį turtą konfiskuoti būtų netikslinga, teismas iš kaltininko išieško konfiskuotino turto vertę atitinkančią pinigų sumą. Bylos duomenimis, V. S. priklausantis automobilis ,,Mercedes-Benz“ po eismo įvykio stipriai apgadintas, jį kaip nusikaltimo priemonę konfiskuoti netikslinga, kadangi eksploatacijai nebetinkamas ir yra grąžintas jo savininkui. Todėl iš kaltinamojo išieškota prokurorės prašoma automobilio vertę atitinkanti pinigų suma – 6 814 eurų. Nuteistajam išaiškinta, kad įsiteisėjus teismo baudžiamajam įsakymui, ši suma bus išieškota priverstinai, pateikiant vykdyti antstoliui.

Antroji bloga žinia: jam paskirta 2 tūkst. eurų dydžio bauda. Nustatyta, kad bauda turi būti sumokėta per tris mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos.

Išaiškinta, kad nustatytu laiku nesumokėta bauda bus taip pat išieškota priverstinai, su  antstolio pagalba.

Trečioji bloga žinia: nuteistajam paskirta baudžiamojo poveikio priemonė - uždrausta dvejus metus naudotis specialia teise vairuoti visų rūšių kelių transporto priemones, šį terminą skaičiuojant nuo 2021 m. spalio 4 d.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?