Avarijoje nukentėjusysis tapo kaltinamuoju?

2021-11-18, „Šilokarčemos“ informacija
„Po avarijos pareigūnės sakė netvarkyti automobilio, nes atvyks jo pažiūrėti ekspertai. Tačiau jie taip ir nepasirodė? Kodėl?“, - kėlė klausimus pašnekovas. Autorių nuotr.
„Po avarijos pareigūnės sakė netvarkyti automobilio, nes atvyks jo pažiūrėti ekspertai. Tačiau jie taip ir nepasirodė? Kodėl?“, - kėlė klausimus pašnekovas. Autorių nuotr.

Į redakciją užsuko šilutiškis Pranas Sungaila. Jis pasidalijo savo istorija apie rugsėjį įvykusią autoavariją. Pasak vyro, jis dėl jos nėra kaltas ir niekaip nesupranta, kaip tokiu padarytas. Jis nesupranta ir tai, kaip iš kažkur atsirado liudytojas, kurio net nebuvo.

Tapo kaltininku

Rugsėjo 14 d. „Šilokarčemos“ numeryje rašėme apie avariją, kuri įvyko rugsėjo 13-ąją.

Tuomet laikraščiui buvo pareikta informacija apie tai, kad eismo įvykį sukėlė 1948 metais gimęs vyras, kuris automobiliu „Toyota Corolla“ važiavo Griniaus gatve, Pagryniuose. Staiga išlėkė į pagrindinį kelią ir trenkėsi į Šilutės link važiavusį automobilį „Volkswagen Passat“.

Moters vairuojama transporto priemonė patyrė smūgį į priekinį ratą bei sparną. Todėl apsisuko 180 laipsnių kampu, išvertė kelio ženklą, trenkėsi į tvorą, o jai išgriuvus, atsidūrė netoli kelio esančios sodybos sode.

Kelio ženklą išvertė ir „Toyota Corolla“.

Abu automobiliai nulėkė nuo kelio, o tarp jų stovėjo moteris, kuri tik per stebuklą liko nekliudyta, atsipirko išgąsčiu ir nenukentėjo.

Į redakciją atskubėjo įvykio kaltininku nurodytas „Toyota“ vairuotojas P. Sungaila. Pasak jo, kai gavo iš Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros (Šilutės) nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą, labai nustebo – nesuprato, kaip jis iš nukentėjusiojo tapo kaltininku.

Pakeistas liudytojas?

Ikiteisminio tyrimo medžiagoje pateikta, kad Pagrynių kaime, Šilutės–Ąžuolo–K. Griniaus gatvių sankryžoje, Pranas, turėdamas išvažiuoti iš šalutinio kelio į pagrindinį, nepraleido juo važiuojančio  automobilio „VW“. Įvykio aplinkybės užfiksuotos ir Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnų tarnybiniame pranešime.

„Policijos pranešime ne tik „Passat“ vairuotojos liudijimas, bet ir kažkokio vyro. Juk ne vyras, o moteris pateko tarp dviejų automobilių, nulėkusių nuo kelio. Kur jos liudijimas? Liudytojas atsirado iš dangaus? Tą dieną važiavau į Šilutę. Grįžau iš miesto į Pagrynius. Puikiai prisimenu, važiavau pagrindiniu keliu. Dar, važiuojant per „gulintį policininką“, rankos kilstelėjimu pasisveikinau su priešais parvažiuojančiu pažįstamu. Staiga iš Ąžuolo gatvės išvažiavo skersai pasatas, kurį vairavo šviesi moteris. Susidūrimas buvo neišvengiamas. Tai prisimenu puikiai. Po to atsipeikėjau, kai ugniagesiai pjovė dureles, pamačiau švyturėlius. Dar tada klausė, iš kokios gatvės išvažiavo moteris. Pasakiau, kad nuo geležinkelio pusės. Tada net nežinojau, kur ta Ąžuolo gatvė, - pasakojo P. Sungaila. Anot jo, įvykio vietoje jam patikrintas girtumas. Po to jis išvežtas į ligoninę, nes buvo patyręs sužalojimus.

Vyras garantuoja, kad jokia Ąžuolo gatve jis nevažiavo, mat ten nėra dėl ko ir važiuoti.

Nutartį skųs

„Sužinau, kad neva važiavau aš šalutiniu keliu ir išlėkiau į pagrindinį. Bet tai netiesa. Juk yra filmavimo kameros. Gali atsisukti ir pasižiūrėti. Pasakiau tai ir policijoje. Bet, pasakyta, kad turiu tokiu atveju skųsti nutarimą. Po avarijos pareigūnės sakė netvarkyti automobilio, nes atvyks jo pažiūrėti ekspertai. Tačiau jie taip ir nepasirodė? Kodėl? “, - kėlė klausimus pašnekovas.

Taigi, P. Sungaila prokuratūros pateiktą nutartį skųs Tauragės apylinkės prokuratūros vyriausiajam prokuroro pavaduotojui.  Dokumentus jau ruošia advokatas.

Kaip baigsis šis įvykio sprendimas, informuosime. Pateiksime ir policijos komentarą. Laukite tęsinio.


Straipsnio komentarai

tam "ponia Laima,2021-11-19"2021-11-19
Parašėte ir patvirtinote, kad parašėte kažkokius paistalus. Linkiu tamstai, kaip ir Laimai, sutikti Dievą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ponia Laima,2021-11-19
Jus išgelbėjo atsitiktinumas, Jums paprasčiausiai pasisekė likti gyvai ir nesužalotai. Jokio dievo nėra ir šalia jo ten nebuvo, jo aplamai nėra, tai tik žodis. O gal Jūs jį esate mačiusi? Kažkokie paistalai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Laima 2021-11-19
Man klausimas kyla, kaip po moters vairuojamo automobilio (kuris nutūpė man iš dešinės) atsidūrė kelio ženklo stovas.
Pirmieji kadrai iš TV3:
https://www.tv3.lt/naujiena/video/pensininkas-silutes-rajone-sukele-avarija-o-nukentejusioji-dalijasi-detalemis-jis-net-nestabde-n1114226
Kiek tų kelio ženklų buvo toje vietoje?


Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2021-11-19
Taip daroma tyčia kad užvilkinti tyrimą tuo tikslu siekiant tikram kaltininkui išvengti atsakomybės sulaukus senaties. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Laima2021-11-18
Aš esu ta, kuri tuo metu ėjau pėsčiųjų keliuku. Nesidairiau į eismą kelyje ir negalėčiau paliudyti kuri transporto priemonė kuria kryptimi ir puse važiavo. Tik po trenksmo, jas pamačiau skriejančias į mane ir stebuklingai išsiskiriančias prie pat manęs. Moteris išlipusi iš mašinos, man pasakė, kad ji važiavo pagrindiniu keliu. Mačiau ant automobilio vairo sukniubusį vyrą. Buvo mintis prie jo mašinos prieiti ir jį atlošti, kad galėtų kvėpuoti ar kokią kitą pagalbą suteikti. Pabijojau: o jei kur jo kūne yra lūžai ir aš pakenksiu jo sveikatai ar gyvybei. Susilaikiau. Juolab jau lėkė pagalbos tarnybos. Man atrodė, kad autoįvykio situacija buvo aiški. Įvykio dalyviai vietoje. Autoįvykio situaciją galėjo geriau matyti nei aš: moteris vaikščiojanti netoliese su šuniuku ar vyriškis, sustabdęs savo automobilį ir kvietęs pagalbą. (Jis ne iš dangaus atsirado, o panašu, kad važiavo nuo Šilutės) Beje, jis mane pasveikino su antruoju gimimu. Ačiū jam už sveikinimą.
Aš nesukėliau autoįvykio, nemačiau kur kas važiavo, turėjau asmeninių reikalų kuo greičiau pareiti namo ir aš išėjau. Paliudyti galiu tiek tik, kad Dievas mane nuo sutraiškymo apsaugojo.
Kad įsitikinti tuo ką mačiau, buvau po kelių dienų grįžusi į tą vietą. Ieškojau atsakymo straipsniuose ir nuotraukose. Dievo stebuklo paneigimui kol kas neaptikau.
Bet labai sukėlė apmaudą žurnalistų interpretacija: "atsipirko išgąsčiu" , "apstulbusi liudytoja pabėgo" (kažkokia TV programa)... Pasikartosiu- nebuvo laiko net minčiai, o kur ten jau bespėti išsigąsti. Tik viduje esantis "Dieve, pasitikiu Tavimi". Anksčiau girdėdavau patarimus, kad viską reikia atiduoti Dievui. Bandydavau, bet nesuvokdavau kaip tai padaryti. Šis atsitikimas mane pamokė.
Ne kūno gyvybė svarbiausia čia turiu omeny, bet santykį su Kūrėju.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?