Siekdamas asmeninės naudos Tarybos narys pažeidinėja įstatymą

2021-11-22, Sergėjus Gvildys

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vieningai nusprendė, kad Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Edgaras Padimanskas sprendė klausimus, susijusius su savo valdoma bendrove. Tokiais veiksmais jis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti (3 straipsnio 1 dalies 2 punktas, 11 straipsnio 1 ir 2 dalis).

Nustatė etikos pažeidimo faktą

Tyrimo duomenimis nustatyta, kad šių metų sausį E. Padimanskas dalyvavo Savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komiteto posėdyje. Jame buvo svarstoma ir balsuojama, ar leisti Fridricho Bajoraičio viešajai bibliotekai perkelti Grabupių filialą ir nuomotis patalpas iš UAB „Repteka“. Pastarosios bendrovės akcijų turi pats valstybės politikas.

Jei leidimas būtų duotas, bendrovė sudarytų nuomos sutartį trejiems metams ir iš to gautų pajamų. Atsižvelgiant į tai, E. Padimanskas negalėjo dalyvauti sprendžiant minėtąjį klausimą, tačiau nusišalinimo jis šiuo atveju nepareiškė.

VTEK pabrėžia, kad kilus interesų konfliktui, valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo privalo pareikšti apie nusišalinimą ir jokia forma nedalyvauti toliau atliekant tarnybines pareigas. Nusišalinimas yra asmeninė kiekvieno valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens pareiga, kuri turi būti išreikšta aktyviais ir aiškiais veiksmais.

Politiko bendrovė gaus naudos

Nekvestionuojant patalpų nuomos bibliotekai būtinybės, skaitome Savivaldybės tarybos sprendimo aiškinamąjį raštą. Jame teigiama, kad „2021 m. sausio 7 d. biblioteka atliko Grabupių filialo veiklai reikalingų patalpų nuomos pirkimą. UAB „Repteka“ išnuomotų jai priklausančias patalpas (Liepų g. 2, Grabupiai) bibliotekai. Nuomojamų patalpų plotas – 80 kv. m, 1 kv. m kaina – 4,00 Eur. Kitų patalpų bibliotekos Grabupių filialo nuomai šiame kaime nepavyko rasti.“ 

Šis sprendimas buvo priimtas balsų dauguma sausio 28 dieną Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje. Už sprendimo projektą balsavo 15 tarybos narių, 7 politikai balsavo prieš, trys nusišalino nuo klausimo svarstymo. Už patalpų nuomą, politiko E. Padimansko įmonė gaus 320 eurų pajamų per mėnesį.

VTEK, nustačiusi, kad E Padimanskas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, siūlo Šilutės rajono savivaldybės merui ir šios Savivaldybės tarybos Etikos komisijai atkreipti Tarybos narių dėmesį į pareigą vengti interesų konflikto sprendžiant klausimus, tiesiogiai susijusius su juridiniais asmenimis, kurių dalyviai ir akcininkai yra šie valstybės politikai.

Negalėtų svarstyti kitų

Tai toli gražu nėra pirmas atvejis, kai politikuojančio Šilutės mediko E. Padimansko veiksmai prasilenkia su etika. Ne kartą buvo svarstomas jo elgesys darbovietėje, o ir Tarybos Etikos komisijoje dar sausio mėnesį taip pat buvo svarstomas jo elgesys. Šie faktai nepuošia ne tik Tarybos nario kostiumo, bet ir neprideda reputacijos būnant tos pačios Etikos komisijos nariu.

Su tuo sutinka ir Etikos komisijos pirmininkas Algirdas Gečas, kuris mano, kad šis politikas neturėtų svarstyti etikos klausimų savo kolegų atžvilgiu.

„Neturėtų toks narys dalyvauti Etikos komisijos veikloje. Artimiausiame Tarybos posėdyje išsakysiu savo abejonę. Tačiau komisijos narius siūlo frakcijos. E. Padimanską pasiūlė Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija, kuri pati šiuo metu yra neaiškioje situacijoje“, – telefonu teigė Liberalų frakcijos atstovas Taryboje A. Gečas.

Skaitytojams priminsime, kokioje situacijoje yra Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija Šilutės rajono savivaldybės taryboje. Po esminių pokyčių Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus sudėtyje nebeliko net tik atstovaujantiems partijai Tarybos nariams bet ir administracijos direktoriui.

Maža to, naujoji „valstiečių“ vadovybė oficialiai pareikalavo frakcijos nesivadinti jų partijos vardu. Tačiau iki šiol frakcijos pavadinimo pokyčių nėra, o ir frakciją paliko Tarybos narė Lijana Jagintavičienė. Pastarieji procesai galimai išjudino frakcijos, o gal ir daugumos koalicijos egzistencijos legitymumo pamatus. Bet tai jau kita tema, apie kurią tikrai kalbėsime kituose „Šilokarčemos“ puslapiuose“.


Straipsnio komentarai

Šilutiškė2021-11-24
Padimanskas labai geras gydytojas.Tokia politika legali,kai iš šono užsidirbi milijonus.Pažiūrėkime į seimo narius. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
2021-11-23
Jis labai geras gydytojas.Puikus savo srities specialistas.Kam jam ta politika?Nesuprantu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pilietis 2021-11-22
Na ir kas dabar bus? Nebegaus Kalėdinės premijos? Abejoju. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
manau2021-11-22
Man jis panašus į banditą,o ne į daktarą. turii pinigų, o spegenų ne. kam jam tas politikavimas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?