Mokinių pavėžėjime vyrauja chaosas?

2021-11-19, „Šilokarčemos“ informacija

Praėjusiame „Šilokarčemos“ numeryje rašėme apie redakcijoje gautus skundus iš tėvų bendruomenės dėl vaikų saugumo kelionės į mokyklą metu. Nerimaujantys tėvai nuogąstavo, kad mokykliniai autobusai laikomi nesaugiose vietose – privačių namų kiemuose, o patys vairuotojai važiuoja galimai „su kvapeliu“.

Ką slepia Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos administracija?

Domėdamiesi skundo aplinkybėmis susisiekėme su Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos administracija. Pavaduotojos ūkio reikalams Danguolės Viršilienės pageidavimu klausimus išsiuntėme elektroniniu paštu. Tačiau jokio atsakymo iki šiol negavome, nepaisant to, kad gimnazijos patvirtintose taisyklėse kalbama apie operatyvų informacijos teikimą. Todėl redakcijos sprendimu klausimus skelbiame viešai:

 1. Ar tiesa, kad  Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos mokykliniai autobusai laikomi vairuotojų namuose?

2. Ar yra patvirtinta mokyklinių autobusų eksploatavimo tvarka? Jei taip, tai ar pagal minėtą tvarką galima laikyti autobusus vairuotojų namuose? Norėtume susipažinti su šiuo dokumentu.

3. Kas yra atsakingas už mokyklinio turto (būtent autobusų) saugumą ne darbo metu?

4. Kaip užtikrinamas elementarus autotransportų priemonių saugumas (pvz. vagystės, sugadinimo ir t. t.) ne darbo metu, jei autobusai laikomi vairuotojų namuose?

5. Kas prisiims atsakomybę nelaimės atveju, jei žalos priežastis bus kilusi iš neužtikrinto transporto priemonių saugumo ne darbo metu?

6. Kas pagal nustatytą tvarką atsakys, jei turtas bus pavogtas, sugadintas ar jam bus padaryta kitokia žala ne darbo metu, kada autobusai stovi vairuotojų namuose?

7. Kaip užtikrinamas vairuotojų blaivumas? Kaip patikrinama alkoholio matuokliu tikrinamo žmogaus tapatybė?

Tikimės, kad paviešinti gyventojų keliami klausimai suteiks papildomos motyvacijos atsakyti į keliamus tėvų nuogąstavimus.

Ministerijos atstovas: tvarka turi būti patvirtinta

„Šilokarčemai“ susisiekus su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Mokyklų veiklos skyriaus vedėju Alvydu Puodžiuku pavyko išsiaiškinti keletą detalių (ministerijos atstovas informaciją pateikė greičiau nei per 5 min. (red. pastaba Vilkyškių mokyklos administracijai). Anot specialisto, tokia tvarka yra galima. „Nematau čia problemos didelės, tačiau viską labai aiškiai reikia apibrėžti. Kaip naudojamas, kokiu laiku turi stovėti, kur stovėti, kad nebūtų naudojama kaip savo asmenine transporto priemone. Čia yra svarbiausia. Ministerija nenurodo konkrečios tokios tvarkos, bet ji turi būti numatyta ir autobusai turi stovėti saugiai“, - teigė ministerijos atstovas A. Puodžiukas.

Redakcijai pabandžius rasti atitinkamą tvarką Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos oficialiame tinklalapyje tarp pateiktų tvarkos aprašų tokio dokumento rasti nepavyko.

Seimo narė Beata Petkevič: šį saugumo klausimą reikia spręsti

Seimo Švietimo reikalų komiteto narės Beatos Petkevič teigimu (parlamentarė informaciją pateikė greičiau nei per 5 min. (red. pastaba Vilkyškių mokyklos administracijai), nusistovėjusią tvarką būtų galima keisti ir griežtinti, nes tokių nusiskundimų tikrai yra ir daugiau.

„Manau, kad yra poreikis mokyklinių autobusų tvarką keisti, bet tada savivaldybės turėtų atsakyti už tas patalpas, kuriose turėtų būti laikomi bei saugomi autobusai. Ir šios patalpos turėtų būti užtikrintos bent seniūnijų lygmenyje, kad nereikėtų vairuotojams kiekvieną dieną vežti transporto į savivaldybės centrą. Tokios saugojimo patalpos tikrai turėtų atsirasti, nes iš praktikos matome, kad su šiais autobusiukais nuotykių būna labai įvairių. O visgi kalbame apie vaikų saugumą“,- tikino Seimo narė B. Petkevič.

Kaip yra kitur?

Kaimyninė Jurbarko r. savivaldybė yra pirmoji šalyje, kuri ėmėsi šią problemą spręsti. Saugumo ir racionalumo pagrindais jurbarkiečiai nusprendė mokyklinių autobusų eksploataciją perleisti autobusų parkui. Kaip teigiama, mokykloms eksploatuojant mokyklinius autobusus pasitaikydavo ir piktnaudžiavimo – buvo sunkiau sužiūrėti, už kokias kainas perkami degalai ir atsarginės dalys, ar visada autobusas veždavo ten, kur reikia ir panašiai.

Prieš dešimtmetį buvo priimtas sprendimas sudaryti sutartį su savivaldybės įmone „Jurbarko autobusų parkas“ ir pavesti jai eksploatuoti geltonuosius autobusiukus.

Tokia praktika tiko visiems – ir savivaldybei, sumažinusiai mokinių pavėžėjimo išlaidas, ir mokykloms, kurioms nereikėjo rūpintis transporto priemonių eksploatacija, ir autobusų parkui, galėjusiam racionaliau sudėlioti maršrutus ir užtikrinti mokinių pavėžėjimą visame rajone.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?