Kokią dovaną rinktis krikštynų proga?

2021-11-22

Krikštynos dažniausiai yra viena pirmųjų ar bent jau – viena reikšmingiausių švenčių mažylių gyvenime, kuri yra minima tik vieną kartą. Būtent dėl to ieškant dovanos krikštynoms, pakankamai sunku nuspręsti, kokia idėja tokią progą geriausiai įprasmintų. Jei ir Jums nėra lengva sugalvoti, ką vaikams šiuo atveju padovanoti, siūlome pasirinkti vieną iš žemiau pateiktų variantų.

Simbolinės atminimo dovanėlės

Labai dažnai nusprendžiama pasirinkti atminimo dovanas, kurios net ir praėjus daugeliui metų vaikams ar tėvams leis prisiminti šią šventę – jas galima naudoti ir kaip priedą prie pagrindinės dovanos. Šiuo atveju pasirenkami sidabriniai šaukšteliai, kokybiški papuošalai, krikštynų taupyklės, nuotraukų albumai ar prisiminimų dėžutės. Taip pat galima rinktis krikštynų palinkėjimų knygas, tačiau reikėtų įsitikinti, jog šventės metu visi svečiai jose paliks savo linkėjimą.

Žaislai

Tokios dovanos pačių vaikų yra laukiamos kone labiausiai – ypač tuomet, jei krikštijami ne kūdikiai, o šiek tiek didesni mažyliai. Renkant tinkamiausią žaislą pirmiausiai reikėtų atsižvelgti į vaikų amžių: jaunesniems ilgą laiką patiks minkšti, pliušiniai žaislai, paspiriamos mašinėlės ar netgi barškučiai. Tuo tarpu ūgtelėjusiems galima išrinkti dėliones, stalo žaidimus ar netgi pagalvoti apie dviratį ir paspirtuką.

Apie patiksiančius žaislus prielaidą galima daryti ir pagal vaikų lytį. Krikštynų dovanos berniukui galėtų būti susijusios su įvairiausiomis transporto priemonėmis – juos tikrai žavės ir nauji automodeliai, ir radijo bangomis valdomas transportas. Tuo tarpu mergaitėms patiks lėlės, jų nameliai ar žaislinės virtuvėlės. Galite iš anksto pasidomėti jų pomėgiais – taip surasti tinkamą variantą bus dar paprasčiau.

Lavinančios dovanos

Nors mums atrodo, kad svarbiausia, jog dovana vaikams būtų įdomi, tėvai tikisi, kad ji bus bent šiek tiek naudinga – pasirinkę lavinamuosius žaislus, nenuvilsite nei vienos pusės. Tai gali būti žaisliniai muzikiniai instrumentai, kūrybiniai ar edukaciniai rinkiniai, ar, pavyzdžiui, piešimo reikmenys. Tokias dovanas taip pat reikėtų parinkti atsižvelgiant į vaikų amžių ir pomėgius.

Įvairaus amžiaus ir skirtingų interesų mažyliams dažniausiai patinka žymieji LEGO konstruktoriai. Jie ne tik leidžia smagiai praleisti laiką ir didžiuotis savo statiniais, bet ir lavina rankų motoriką, kūrybiškumą, moko bendrauti, bendradarbiauti ir pabaigti pradėtą darbą. Spauskite čia, jei norite apžiūrėti jų asortimentą.

Praktiškos dovanos

Nors mūsų šalyje toks pasirinkimas dar nėra labai populiarus, kartais tėvai kartu su kvietimu pateikia ir reikalingų daiktų sąrašą. Jei Jūsų atveju taip nenutiko, tačiau vis vien norite, jog krikštynų dovana iš tiesų būtų naudinga, galite iš anksto vaiko tėvų paklausti, kokių daiktų jų atžalai šiuo metu reikia labiausiai. Gali būti, kad jie įvardins naujus drabužėlius, batukus, mobiliąją auklę ar tiesiog pasakys, kad mažyliui šiuo metu nieko netrūksta – tuomet ramia širdimi galėsite išrinkti jam įdomų žaislą. Platų įvairiausių prekių, puikiai tinkančių krikštynų dovanoms pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Pažadai

Jei mėgstate būti originalesni ir su krikštijamo vaikučio šeima esate artimesni, vietoj standartinės dovanos galite mažyliams įteikti pasižadėjimą kartu nueiti į vaikišką spektaklį, aplankyti zoologijos sodą ar kitaip papramogauti. Tokiu atveju reikėtų pagalvoti apie įdomesnį dovanos pateikimą (toks pažadas turėtų būti pateiktas raštiškai) ir kartu pridėti nedidelę atminimo dovanėlę. Žinoma, labai svarbu, kad savo pažadą ištesėtumėte – priešingu atveju tokia dovana neteks prasmės.

Tarp visų šių krikštynų dovanų tikrai pavyks atrasti bent vieną, kuri geriausiai tiktų Jūsų atveju. Variantų gali būti ir kitų – svarbiausia, kad jie vienaip ar kitaip praverstų šios šventėms kaltininkams.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!