Ką politikai kalbėjo rinkimų dieną?

2015-03-04, Stasys BIELSKIS

„Šilokarčema“ kovo pirmosios vakarą aplankė Šilutėje įsikūrusius politinių partijų štabus, pasidomėjo, kokios kandidatų į merus nuotaikos, kokią rinkimų sėkmę prognozuoja kiti politikai.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas, kandidatas į merus,  Virgilijus Pozingis:

- Tikimės gauti kuo daugiau balsų. Apie laimėjimą dabar anksti kalbėti, tai paaiškės, kai viską suskaičiuos. Neaišku, kaip rinkėjai nuspręs. Devynių partijų atstovai varžosi dėl mero posto – koks bus rinkėjų pasirinkimas, sunku prognozuoti.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys, „tvarkietis“ Steponas Kazlauskas:

- Prognozes ką tik totalizatoriuje surašiau. Nebus taip, kad iš dviejų partijų Taryboje sudarytume koaliciją. Aš favoritais vienareikšmiškai laikau socialdemokratus. Būtų gražu, jei pavyktų margaspalvė koalicija, kaip buvo daugelį metų – mes tiesiog nešėme tą naštą ir tiesiog juokinome visą svietą ir taip pat savo regioną. Norėčiau, kad koalicija būtų sudaryta iš trijų pagrindinių partijų – socialdemokratų, „tvarkiečių“, „valstiečių ir žaliųjų“. Pagal totalizatorių, balsų lyg tai ir pakaktų. Ir šalyje šiuo metu pagrindinės partijos yra kaip tik šios, tai sveikam lobizmui terpės yra.

Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas, socialdemokratas Algirdas Balčytis:

- Kiek mes nusipelnėme, tiek ir gausime. Susitikimų metu atrodė, kad žmonės į mus gerai ir su pasitikėjimu žiūrėjo. Mūsų, socialdemokratų, yra aukščiausioji valdžia, todėl žmonės žino, kad jeigu mes būsime Taryboje, ryšys su šalies valdžia bus didesnis ir mes galėsime daugiau padaryti. Mes esame labai vieningi. Pastarieji metai parodė, kad socialdemokratai ir dėl estakados Šilutės–Rusnės kelyje, ir sporto komplekso, ir H. Šojaus dvaro, ir Vydūno gimnazijos, ir Rusnės prieplaukos turi uždėję didžiausią ranką. Žmonės turėtų mumis tikėti, mus palaikyti, ir mes patys tuo tikime.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys, liberalsąjūdietis Jonas Purlys:

- Sunku dabar prognozuoti, kaip įvyks rinkimai. Finaliniame etape į mero postą matau keturis žmones – Arvydą Jaką, Vytautą Laurinaitį, Raimundą Ambrozaitį ir Sandrą Tamašauskienę. Mes, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio nariai, planuojame geriausiu atveju Savivaldybės taryboje gauti keturis mandatus. Manome, kad rinkimų komitetas „Šilutės kraštas“ negaus mandato, rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“ turėtų gauti vieną–du mandatus, Darbo partija greičiausiai turės du, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – keturis, socialdemokratai – irgi keturis, valstiečiai ir žalieji – tris mandatus. Daugiau bijau ką nors prognozuoti, nes visi šaukia: „Aš geriausias!“. Išgirdęs žmonių ir netgi politikų pasisakymus galiu prognozuoti tokį išsidėstymą, o kaip bus iš tikrųjų, rinkėjai pasakys.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkė, kandidatė į merus Sandra Tamašauskienė:

- Tikiuosi laimėti, todėl, kad esame verti pergalės. Jeigu einame į rinkimus, visada ir tikimės laimėti daugiau vietų Taryboje. Tikėtina, kad mero rinkimų šį kartą nelaimėsime, bet bus antras turas. Tikime, kad pateksime į antrą turą. Toks yra mūsų darbas, surinkome didžiausią kandidatų komandą iš penkiasdešimties žmonių. Turėjome aktyvų štabą, rinkdavomės kiekvieną ketvirtadienį, strategavome, veikėme, o dabar jau norime pasiimti pergalę, užsidirbome.

Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus pirmininkas, kandidatas į merus Arvydas Jakas:

- Iš šitų rinkimų tikiuosi tik pergalės. Pirmą kartą žmonės patys galės išsirinkti merą tiesiogiai. Jau ne vieni rinkimai rodo, kad aš, nebūdamas valdžioje, visą laiką laimiu rinkimus, todėl tikiuosi, kad žmonės mane išrinks meru. Išrinks dėl to, kad aš labiausiai atspindžiu visų žmonių interesus.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!