Viskas! Mokyklos durys užvertos, atsiveikinta su mokytojais ir klasės draugais

2012-07-20, Saulius SODONIS, Kristina TOLEIKIENĖ

Šeštadienio naktį Šilutės dangų nušvietę įspūdingi fejerverkai ne vieną šilutiškį privertė spėlioti, kokia gi šventė vyksta mieste?

Šį savaitgalį vyko abiturientų išleistuvės. Penktadienį ir šeštadienį su mokykla atsisveikino ir į gyvenimą buvo išlydėti 464 abiturientai. Daugiausiai, net 155 abiturientai į gyvenimą išlydėti Šilutės pirmojoje gimnazijoje, 115 – Vydūno gimnazijoje, 12 – Kintų vidurinėje, 41 - Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje, 38 – Švėkšnos „Saulės“ gimnazijoje, 17 - Vainuto vidurinėje mokykloje, 86 – Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre.

Penktadienį, liepos 13 dieną, įvyko iškilmingos Kintų vidurinės mokyklos XLIII laidos abiturientų išleistuvės. Po šv. Mišių, kurias aukojo klebonas Alfredas Memys, įvyko atestatų įteikimo šventė.

Geriausiai mokyklą baigę bei egzaminus išlaikę abiturientai Agnė Rimkutė ir Viktoras Sadauskas nuleido 2011-2012-uosius mokslo metus žyminčią valstybinę vėliavą. Po šios svarbios ceremonijos abiturientai ir jų mokytojai tėvų buvo pakviesti specialiu autobusu važiuoti į Ventės ragą.
 
Atvykusiuosius pasitiko marių valdovas Neptūnas, kuris švyturio papėdėje surengė įvairių rungčių mokyklą baigusiems moksleiviams. Čia visi linksminosi, džiaugėsi marių platybėmis, kartu dainavo bei apžiūrinėjo paukščių gaudykles. Neptūnas visus vaišino specialia žuviene bei įvairiais savo firminiais patiekalais. 
 
Vėliau, po smagaus abiturientų, jų mokytojų bei tėvų pašėliojimo, ant Kuršių marių bangolaužio Ventės rago paukščių žiedavimo stoties ornitologas Vytautas Jusys šmaikščiais komentarais ir pamokymais parodė, kaip žieduojami paukščiai. Leido norintiesiems tai išbandyti patiems. Ne vienam tai buvo pirmoji paukščių pažinimo pamoka ar net prisilietimas prie jų.

Iškilmių pabaigoje Neptūnas šios laidos abiturientams įteikė marių valdovo pažymėjimus. Netrukus į gyvenimo platybes išeisiantiems abiturientams priminė, kad niekados nepamirštų, jog gyveno ir mokėsi bei mokslo vaisius pažino kaip tik ant Kuršių marių kranto, Kintuose. Ir palinkėjo po penkerių metų, liepos 13 dieną, vėl visiems susirinkti ir pasidalyti savo jau įgytu gyvenimo patyrimu. Tokių ypatingų ir smagių abiturientų išleistuvių iki šiol šioje mokykloje dar nėra buvę.
 
Gražios, tradicinės išleistuvės vyko ir abiejose Šilutės miesto gimnazijose. Pilnutėlėse salėse buvo įteikiami atestatai, bendros nuotaikos prie gimnazijos durų ir vakaronės besitęsiančios iki paryčių. Apie vidurnaktį Šilutės miesto centre perskrodė griausmas, o danguje išsiskleidė fejerverkų pienių žiedai. Tokiais įspūdingais fejerverkais, kaip buvo pradžiuginti Vydūno gimnazijos abiturientai, turbūt dar nebuvo palydėta nė viena abiturientų karta Šilutėje. Linkime, kad jų skrydis per gyvenimą būtų toks pat įspūdingas. Nesvarbu, kur juos gyvenimo kelias nuves, jie buvo ir bus Šilutės vaikai.
 
Nuotraukoje:
Kintų vidurinės mokyklos XLIII laidos abiturientai su klasės vadove Lina Leikuvienė bei marių valdovu Neptūnu.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!