Subūrė ir suvienijo meilė liaudies šokiams

2021-11-25, „Šilokarčemos“ informacija
Kolektyve, kuris dalyvauja įvairiuose renginiuose, konkursuose, yra ir ilgamečių šokėjų.
Kolektyve, kuris dalyvauja įvairiuose renginiuose, konkursuose, yra ir ilgamečių šokėjų.
Tikriausiai daugelis puikiai atpažįsta į scenoje, šokio sūkuryje, besisukančią Pagėgių kultūros centro vyresniojo amžiaus žmonių liaudiškų šokių grupę „Marguva“. Susibūręs prieš 40 metų kolektyvas šiandien tapo dar brandesnis ir dar labiau suvienytas.

Džiugina ilgamečiai šokėjai

Šiuo metu į kolektyvo repeticijas atskuba 17 šokio mylėtojų. Tai Birutė ir Romas Aliukoniai, Lina ir Ovik Ambarcumianai, Aušra ir Nerijus Zongailos, Solveiga ir Aivaras Budrikai, Rūta ir Raimondas Fridrikai, Jovita ir Kęstas Kubilinskai, Dangira ir Valdemaras Dikmonai, Ras ir Toma Ramanauskai, Živilė Žilinskaitė. Jų kapitonė - Gražina Paliokienė. Ji kolektyvui vadovauja daugiau nei 30 metų.

Džiugina tai, kad grupėje yra šokėjų, kurie čia šoka nuo pirmos „Marguvos“ įkūrimo dienos. Tai - Kęstas ir Jovita Kubilinskai.

Yra ir daugiau ilgamečių šokio mylėtojų. Tai Birutė ir Romas Aliukoniai, Aušra ir Nerijus Zongailos, Rūta ir Raimondas Fridrikai. Jie kolektyvui priklauso daugiau negu 20 metų.

Dalyvauja svarbiuose renginiuose

„Marguva“ dalyvavo visose respublikinėse ir Pasaulio lietuvių dainų šventėse, respublikiniuose konkursuose „Pora už poros“, festivaliuose, koncertavo Lenkijoje, Rusijoje, Latvijoje, Kroatijoje.

Kroatijoje šokėjai iškovojo Grand prix.

2021 metais kolektyvas dalyvavo JAV Bostono mieste vykusioje pasaulio lietuvių dainų šventėje.

Šiemet, spalio 24 dieną, vykusiame suaugusiųjų liaudiškų šokių kolektyvų nacionaliniame konkurse „Pora už poros“, kolektyvas užėmė III vietą. Primename, miestelių kolektyvų kategorijose varžėsi 19 kolektyvų iš įvairių Lietuvos regionų.

Karantino metu kolektyvas dalyvavo ir nuotoliniuose (internetiniuose) konkursuose, kuriuose laimėjo prizines vietas.

Laibai susigyveno

„Marguvos“ kolektyvas gyvuodamas tiek metų, yra kaip šeima. Turi labai daug gražių tradicijų: pamini kolektyvo narių gimtadienius, kūrybingai švenčia Kalėdas, organizuoja sąskrydžius gamtoje. Šiemet pirmą kartą dalyvavo nuotolinėje  dailės bienalėje, kurią organizavo kolektyvo narė Lina.

Šokant tiek metų, liaudies šokis tapo neatsiejama gyvenimo dalimi. Nuolatinės repeticijos, išvykos užima daug laiko, bet šokio „liga“ sergantiems sunku įsivaizduoti kitaip. Jie ne kartą atvirai teigė, kad nuovargį atperka puikios emocijos koncertų metu ir žiūrovų palaikymas.

„Marguvos“ kolektyvo ilgo gyvavimo priežastis – meilė šokiui“, - tvirtino šokėjai.

Pasak ilgametės liaudies šokio  mylėtojos A. Zongailienės, šiais metais kolektyvas mini įkūrimo 40-metį ir išties yra kuo pasidžiaugti: daugybė koncertų, festivalių, konkursų garsinant Pagėgių kraštą.

„Minint šią gražią sukaktį norėtųsi sulaukti ir savivaldybės vadovų dėmesio, jų palaikymo puoselėjant mūsų krašto kultūros tradicijas, atstovaujant Pagėgiams, nes dėmesys žmogui yra svarbiausia. Sveikinu „Marguvos“ kolektyvo buvusius ir esamus narius, vadovę Gražiną Paliokienę šio gražaus jubiliejaus proga“, kalbėjo pašnekovė.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!