Pažymys futbolo klubui „Šilutė“ už sezoną - septynetas

2021-11-25, Kalbėjosi R. D. Mažutis
FK „Šilutė“ rinktinė. S. Gvildžio nuotr.
FK „Šilutė“ rinktinė. S. Gvildžio nuotr.
Praėjusio sezono šalies futbolo II lygos pirmenybėse, kuriose dalyvavo 20 komandų,  FK „Šilutė“ užsibrėžtą tikslą įvykdė: po pirmojo rato pateko į pajėgiausiųjų ekipų dešimtuką ir, galutinėje įskaitoje surinkusi 45 taškus, užėmė 6-ąją vietą. Pirmenybių starte pamariškiai paeiliui iškovojo šešias pergales, tuo nustebindami varžovus, tačiau vėliau „Šilutė“ ėmė klupti, žaisti banguotai ir prizininkų gretose nebeišsilaikė. Kas komandai pavyko, kas nelabai, vertina ir rašo pažymį treneris Svajūnas Česnulis:

- Didelis ir atsakingas uždavinys prieš sezoną – komandos komplektavimas. Treniruoti, turint įvairias paruoštas sistemas, metodikas, net lengviau, nei surinkti ekipą. Blogas selekcinis darbas garantuos vieną – žaidimas buksuos. Žiūrėkit, kas dėl to ištiko Kauno „Žalgirio“ krepšinio komandą, kurią teko skubiai papildomai stiprinti. Lietuvos futbolo federacija skatina klubus įsivesti techninio direktoriaus etatą. Juos jau turi Gargždai, Plungė, Tauragė, Mažeikiai, nekalbant apie didmiesčius.

„Šilutė“ – dirbančiųjų komanda. Žinojau, žaidėjų rotacijos neišvengsime, registravau 30 futbolininkų. Kaip spėjau, taip ir atsitiko: nebuvo nė vienų varžybų, kad vejon išbėgtų visi pagrindinės sudėties žaidėjai. Džiaugdavausi rungtynėms turėdamas 80 proc. rinktinės žaidėjų, o kartais prisieidavo verstis su puse pagrindinės sudėties futbolininkų. Mūsų lygos prizininkais tapo ir į I lygą perėjo komandos, žengiančios profesionalumo keliu: Panevėžio „Ekranas“, Kauno BE1 NFA, Vilniaus FK „Panerys“, FK „Garliava“. Pastaroji, likusi ketvirta II lygos pirmenybėse, pereinamosiose rungtynėse du kartus nugalėjo I lygos tryliktąją komandą Marijampolės „Sūduvą“ B sausais rezultatais – 9:0 ir 1:0. Vienu FK „Garliava“ lyderiu yra šilutiškis Vilius Giedraitis.

Mes sezonui ruošėmės namuose ir Klaipėdoje. Kadangi daugelis futbolininkų dirba, į uostamiestį treniruotis dirbtinės dangos aikštėje važiuodavome vakarais, 20 valandą. Komandos branduolį sudarė šilutiškiai (80 proc.). Prikalbinome ir 19-mečius pamariškius Joną Luką Kovalskį, Deividą Puodžiūną, besimokančius Šiaulių gimnazijoje. Pagal pirmenybių nuostatus aikštėje vienu metu turėjo būti du jauni žaidėjai. Mes tokių turime ir jaunesnių – 15-16 metų. 2021-ųjų futbolo sezonui pasiruošėme svariai, žaidėme kontrolinių rungtynių, taip sakant, startavome „pasikrovę baterijas“. Kol visi buvo sveiki, kol rikiuotėje – skynėme pergales.

Komandos ūkiniai rūpesčiai gulė ant administratoriaus Vido Augustinavičiaus pečių. Jis buvo atsidavęs futbolui, vadinome komandos siela. Netikėta jo netektis apsunkino klubo gyvenimą, pridėjo man daug rūpesčių, reikalų. Dėl pagrindinės sudėties žaidėjų traumų nebe viskas sekėsi ir komandai. Traumos ilgam išvedė iš rikiuotės vedančiuosius žaidėjus Giedrių Ratkų, brolius Julių ir Evaldą Užkuraičius, Joną Luką Kovalskį, Darių Paldauską, Arvydą Miklovį, kitus.

Tiesa, po 1-ojo rato turnyrinėje lentelėje žengėme penkti ir pelnėme teisę 2-ajame rate žaisti su pirmojo dešimtuko komandomis. Neblogas pasiekimas „Šilutei“. Neslėpsiu, galvojome ir apie trečią vietą, deja, mus aplenkusios keturios komandos buvo gerokai turtingesnės taškais, todėl, žvelgdami į komandos ateitį, nusprendėme duoti daugiau žaidimo laiko bręstančiai pamainai. Taip ir padarėme. Galutinėje įskaitoje po 28 rungtynių „Šilutė“, surinkusi 45 taškus, liko šešta: 14 pergalių, 3 lygiosios, 11 pralaimėjimų, įmušta-praleista įvarčių – 51-36. Manau, vertinant pagal dešimties balų sistemą nusipelnėme stipraus septyneto.

Ar galėjo būti geriau? Galėjo. Stabilumo pridėtų geresnė finansinė padėtis. Būtų nuostabu turėti veiklos sąlygas panašias į Šilutės reprezentacinės krepšinio komandos. Šiandien kliautis vien žaidėjų entuziazmu per maža. Bent kiek geresnis futbolininkas netrunka sulaukti turtingesnių klubų vilionių. Konkurencija didelė.“       

- „Šilutės“ žaidimo stilius: užpulti pirmiems ar pirma apsiginti ir kontratakuoti?

- Visą šį sezoną taikėme taktiką pirma užpulti, presinguoti, žaisti drąsiai. Žaidėme pasitikėdami savimi. Mūsų turi bijoti, o ne mes varžovų!

- Komandos grandžių lyderiai?

- Gynėjai Giedrius Ratkus, Tomas Čeliauskas, saugai Evaldas Užkuraitis, Donatas Surblys, Ernestas Razonas, puolėjas Darius Paldauskas. Prieš sezoną komandą paliko puolėjas Robertas Šmitas, įmušdavęs daugiausia įvarčių. Jis nusprendė visą laisvalaikį skirti futbolo teisėjavimui. Neradome, kas jį pakeistų. Mano filosofija, jei puolėjas žaidžia gerai, tai ir komanda žaidžia gerai.

- Kas mušė įvarčius?

- Per 1-ojo rato 19 rungtynių pelnėme 42 įvarčius, per 2-ojo rato 9 rungtynes su stipriausiomis komandomis prisidūrėme dar 9. Namuose vienodu rezultatu 6:0 sutriuškinome Vilniaus „Žalgirio“ ir Telšių „Džiugo“ dublerių ekipas, Vilniuje užtikrintai įveikta BFA B komanda – 4:0, Kaune nugalėta „Fortūna“ – 5:0. Abejas rungtynes pralaimėjome tik prizininkams, bet privertėme juos rimtai susiimti, įrodėme, jog net lyderiai nieko lengvai iš mūsų negaus. Rezultatyviausieji futbolininkai: Kovalskis, Paldauskas, Mickevičius, Bačanskis, Razonas, Evaldas Užkuraitis.  

- Jauni futbolininkai, pretenduojantys artimiausioje ateityje įsilieti į pagrindinę komandos sudėtį?

- Progresuoja klubo auklėtiniai Nedas Ovsianas, Tadas Šilinskas, Adas Piekus, Vladimir Vistunov, Martynas Vekteris, Einoras Dedurkevičius. Jie jau gavo patirties gindami FK „Šilutė“ garbę.

- Ar „Šilutė“ ilgai atostogaus? Kada komanda susirinks ruoštis 2022-ųjų futbolo sezonui, ar daug žaidėjų išliks iš šiandieninės sudėties?

- Pradėsime po truputį krutėti salėje nuo gruodžio. Didesnė dalis FK „Šilutė“ rinktinės žaidėjų dalyvaus rajono salės futbolo pirmenybėse. Komanda telksis nuo sausio vidurio, į lauką išbėgsime pilnavertėms treniruotėms kovo mėnesį. Iki tol laukia didelis darbas – komandos komplektavimas. Pasikeitimų neišvengsime, vieni išvažiuos, ieškosime kitų į vietą. Džiaugiamės nauja dirbtinės dangos aikšte. Kol kas ji be elektros, bet apšvietimas numatytas. Vėl teks važinėti į Klaipėdą. 

- Lietuvos vyrų nacionalinėje komandoje debiutavo jūsų išugdytas, dabar Italijoje rungtyniaujantis saugas Linas Mėgelaitis, sulaukęs neblogų atsiliepimų. Ar turime, kas ateityje pasektų Lino pėdomis?

- Smagu, kad Linui sekasi ir jis įsitvirtino Lietuvos rinktinėje. Linas nepamiršo iš kur kilęs, mielai dalyvavo susitikime su jaunaisiais Šilutės futbolininkais, papasakojo apie Italijos futbolą, man dovanojo Lietuvos vyrų rinktinės marškinėlius. Šalies 17-mečių rinktinėje žaidžia pamariškis Aironas Trakšelis, o buvęs šilutiškis Julius Kasparavičius Lietuvos A lygos čempionate muša įvarčius Kėdainių „Nevėžio“ ekipos naudai, beje, buvo kviestas ir į Lietuvos rinktinę. Tikiu, jis dar atsiskleis. Vilčių teikia ir dabartiniai mūsų klubo auklėtiniai jauniai.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar manote, jog teisingai pasirinkote nepriklausomą elektros tiekėją?