Kuo namų kvapai susiję su atmintimi?

2021-11-25

Kvapas – tai vienas pojūčių, kuris itin greitai suformuoja emociškai jautrius ir aiškius prisiminimus. Juk atmintyje ne vienas  nešiojasi vaikystės namų kvapą, o gatvėje lydintis kavos kvapas prisiminimais grąžina į pasimėgavimo kava akimirką. 

Tyrimais įrodyta, kad namų kvapai gerina nuotaiką, atpalaiduoja ir gerina produktyvumą – jau nekalbant apie nemalonių kvapų pašalinimą. Tik ką reikėtų žinoti norint išsirinkti namų kvapus, kurie atitiktų interjerą, o kartu sukurtų jaukią atmosferą? 

Kiekvienam namų kampeliui - vis kiti kvapai

Kiekviena namų zona atlieka skirtingą paskirtį – vienur norisi pailsėti, kitur susikaupti rimtiems darbams ar išlaisvinti kūrybiškumą. Gero skonio ženklas – pritaikyti namų kvapus prie aplinkos ir ir jos dydžio. 

Mažesnėms patalpoms galioja paprasta taisyklė – mažiau, vadinasi daugiau: viena žvakė, lengvo kvapo eterinis aliejus ar kvepiantis vokas paskleis malonų aromatą. Ramybės oazei – miegamajam – tinka raminantys, romantiški, švaros aromatai. Levandų, gintaro, rožės namų kvapai užlies patalpą ramybe ir užtikrins ramų miegą.

Didesnėms patalpoms vertėtų rinktis didesnės talpos difuzorius arba pastatyti kelias žvakes bei namų kvapus su lazdelėmis. Skirtingose vietose pastatyti kvapukai greičiau užlies erdvę aromatais. Derinant skirtingus kvapus ir juos išdėstant strategiškai, galima sukurti unikalų namų kvapą. Svarbiausia rinktis kvapus, derančius prie aplinkos ir nuotaikos. Vanilė, jazminas, pelargonija spinduliuoja ramybe, atpalaiduoja ir suteikia jaukumo. Gėlių ir žalumos natos suteikia gaivos, todėl idealiai tinka svetainei ir atviroms erdvėms. 

Mėgstantiems švarą, vonios kambariui paranku rinktis namų kvapus, prisotintus egzotiškų ir citrusų kvapų. Difuzoriai su lazdelėmis, dvelkiantys persikais, figomis, abrikosais ar citrusinių vaisių gaiva puikiai dera su kūno priežiūros priemonių kvapais. Net ir ankštame vonios kambaryje nebus juntama kvapų maišatis. Po ranka taip pat neprošal turėti panašaus kvapo kambario purškiklį ir prireikus atnaujinti erdvę pamėgtu aromatu

Pirmas įspūdis – ne tik pirmam pasimatymui

Vos pravėrus draugų ar giminaičių namų duris, iš vidaus pasklinda vis kitoks aromatas. Siekiant padaryti nepamirštamą įspūdį svečiams ir išlaikyti stilingą atmosferą, patariama rinktis šlapios žemės, kedrų, odos, medienos kvapus. Jie puikiai užpildo nedidelę erdvę, įsigeria į baldus ir sukuria pirmąjį įspūdį vos įėjus į namus. Žvakė, namų kvapai su pagaliukais, aliejai, difuzorius – pasirinkimas priklauso nuo pačių. 

Svarbu atkreipti dėmesį ir į namų kvapų etiketes. Ekologiški kvapai yra sveikesni dėl jų gaminimui naudojamų natūralių medžiagų. Tokių namų kvapas nėra per daug intensyvus ir erzinantis, juos paprasta sluoksniuoti. Derinant žvakių aromatus prie difuzoriaus eterinių aliejų ar kvapnaus voko aromato, sukuriamas unikalus kvapas, o kartu atmosfera, užpildanti namus jaukumu ir harmonija.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?