„Šilutė“ nepaliko vilčių vilniečiams

2021-11-26, Sergėjus Gvildys

Į pergalių kelią sugrįžusi pamario krepšinio ekipa dukart nugalėjo Vilniaus „Perlą Energiją“ nacionalinės krepšinio lygos „7bet-NKL“ turnyre. Kęstučio Mačijausko auklėtiniai susitvarkė su sostinės „Ryto“ dubleriais tiek išvykoje, tiek savo aikštelėje ir iškovojo tris pergales paeiliui.

Iš sostinės parsivežė pergalę

Praėjusį ketvirtadienį, lapkričio 18-ąją, šios komandos susitiko sostinėje. Jaukioje Vilniaus „Jeep“ arenoje jaunieji „Ryto“ dubleriai rungtynėse startavo sėkmingiau ir pirmąjį ketvirtį užbaigė laimėdami 26:21. Antrojo kėlinuko pradžia taip pat buvo sėkmingesnė vilniečiams. Tuomet po K. Mačijausko paprašytos minutės pertraukėlės „Šilutės“ žaidimo braižas pasikeitė iš esmės. Buvo sėkmingiau stabdomi „Perlo Energijos“ lyderiai, taikliai atakuojantys iš toli.

Vedami Lino Lekavičiaus svečiai sėkmingai sužaidę atkarpą 11:0, didžiojon pertraukon išėjo pirmaudami 44:37. Antroje rungtynių pusėje vilniečiai šturmavo pamario kariaunos bastionus, tačiau perlaužti rungtynių eigos nepasisekė. Jiems sušvelninus skirtumą iki dviejų taškų, Delante Jones įsmeigė tritaškį į „Perlo Energijos“ krepšį. Šis tolimas metimas ir nulėmė šilutiškių pergalę 87:77 (21:26, 23:11, 23:23, 20:17).

Šilutės ekipos gretose išsiskyrė Linas Lekavičius, kurio sąskaitoje per 30 minučių buvo 19 taškų, 5 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai bei 28 naudingumo balai. Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo D. Jones, kuris per 28 minutes pelnė 22 taškus. Jis taip pat atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 23 naudingumo balus.

Sutriuškino varžovus

Po dviejų dienų reguliariajame „7bet-NKL“ čempionate prasidėjo antrojo rato rungtynės. Į Šilutę atvyko Edvino Justos treniruojami Vilniaus „Perlo Energijos“ krepšininkai. Jie turėjo vienintelį tikslą – atsirevanšuoti už pralaimėjimą prieš dvi dienas. Tačiau šioms viltims išsipildyti nebuvo lemta. Pirmosiomis rungtynių minutėmis vilniečiai dar rodė kovingumą ir grūmėsi lygioje kovoje. Ir didžiojon pertraukon jie išėjo dar turėdami vilčių šiose rungtynėse, nors ir atsilikdami penkių taškų skirtumu 42:47.

Tačiau antroje rungtynių pusėje pamario ekipa pakeitė gynybos sistemą. Šis vyriausiojo trenerio K. Mačijausko sprendimas davė apčiuopiamą rezultatą  sustabdydamas vilniečių puolimo avangardą. Įklampinę varžovus į kibios gynybos gniaužtus, „Šilutės“ krepšininkai taikliau atakavo ir greitai nutolo nuo priešininkų. Rungtynes pamario ekipa laimėjo sutriuškindami svečius 92:63 (25:24, 22:18, 24:9, 21:12). Tai buvo trečioji pergalė paeiliui, kuo negalėjo pasigirti vilniečiai, įsirašę jau dešimtąjį pralaimėjimą.

Geriausiu rungtynių žaidėju pripažintas Šilutės komandos legionierius Delante Jones. Jis per 32 minutes pelnė 20 taškų, atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 21 naudingumo balą. Prie triuškinančio rezultato prisidėjo ir Valdas Vasylius, pridėdamas į pergalės kraitį 18 taškų ir 6 atkovotus kamuolius. Komandos kapitonas Andrius Gaidys, šventęs savo 27-ąjį gimtadienį, įmetė 11 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Tiek pat taškų - 11 - pelnė ir L. Lekavičius, Deividas Anužis pridėjo 10 taškų. Rungtynėse „Šilutė“ išsiskyrė komandiniu žaidimu, atlikdama 21 rezultatyvų perdavimą. K. Mačijausko akcentuotos gynybos sistemos dėka buvo perimta ir 11 kamuolių.

Sieks revanšo

Po pergalingų rungtynių su sostinės ekipa „Šilutė“ turnyrinėje lentelėje pakilo į septintąją vietą. Šilutiškiai iškovojo 7 pergales ir pralaimėjo 6 kartus. Dar pamario krepšininkų laukia atidėtos pirmojo rato rungtynės su Klaipėdos „Neptūno Akvaservisas“ ekipa. Rungtynės numatytos lapkričio 30-ąją.

Ateinantį ketvirtadienį, lapkričio 25 dieną, „Šilutė“ rungtyniavo Palangoje su „Kuršių“ komanda, treniruojama Povilo Šakinio. Lapkričio 27-ąją, šeštadienį, Šilutės krepšininkai namuose sieks revanšo prieš Vilkaviškio „Perlo“ komandą už pralaimėjimą pirmajame rate. Rungtynių pradžia 16 valandą Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje. Apie minėtas rungtynes skaitykite kitose „Šilokarčemos“ numeriuose.